merhaba

ben şu anda esnaflık yapıyorum ama aklımda bır hayvan çiftliği kurmak ilk olarak süt üreticiliği yapmak istiyorum yurtdışından alınan hayvanların fiyatı hakkında bilgisi olan varmı acaba vede izmirin bergama ilçesinde yapmak istiyorum ufak tepek arazimiz mevcut ama kendimde 50 dekar arazi alacağım aklımdan geçen 100 baş hayvan almak ama hesaplarınızı görünce gözüm korkty devlet maximum ne kadar kredi veriyor acaba vede buyukbasın yanında keçide yetiştirmek istiyorum minas keçisi duyduğum kadarıyla gunde 8-10 kılo sut verıyormus hayvan basına bana ılk olarak yapmam gerekenlerı anlatırmısın kısacası ne yapmam gerekıyor

Ynt: merhaba

herkezin yaptığını yapmamak lazım 10 yıldır hayvancılık zarar ettiriyodu 1 senedir iyi ama bunun böyle devam etmeceği kesin herkez bu işe el atarsa bu işin kısa zamanda dengesi bozulur.bence herkez kendi bildiği işini yapmalıdır.denge bi bozulumu 10 senede ancak düzeliyo 1 milyarlık danalar 2,5-3 milyar ediyo şimdi bu paraya alıp ne kar edeceksin süt sıgırcılığıda aynı bakarsın yarın birgün dışardan süt tozu ve süt ürünleri getirirler bence bulaşma.