valtraymış

aman kardeslerim sakın ola valtra almayın. ben aldım başıma gelmeyen kalmadı. ilk 3 ay içinde hidrolik arızası yaptı. ama bir türlü gideremediler. dedikleri garanti falan fasa fisa. 1 yıl bekledim halletmediler. bide sucu bana buldular. neymiş büyük pulluk takmısım. benim bildiim pulluk büyük gelse traktör tarlada yürümez. hem bana satarken pullukla ilgili bişeymi dediniz. bu neden sayılamaz. bende valtrayı mahkemeye verdim. ama benim bir avukatın karsısına beş tane avukat geldi. dayan yanabilirsen dedim kendi kendime. bir süre bekledim herşey aynı. mahkeme uzayacak dediler. ne yapacagımı sasırdım. işe yaramayan traktörü ben ne yapayım. bende sattım. 2 yıldır bu valtra yüzünden ne cektiğimi bir allah bilir birde ben. sakın ola kardeşler almayın. evi damı satarsın.

Ynt: valtraymış

geçmiş olsun yapılan haksızlık onların zararına olacaktır şikayetini her yerde dile getir valtranın fabrikasına sitesine şikayetini et imkanın olsada toprak tv ye çıksan benimde en sevmediğim şeyler bunlar mal hatalı çıkar hatayı sana bulurlar iş makinası değilmi kardeşim süs diye almadım sonuçda..

aksazli link=topic=34694.msg295821#msg295821 date=1284641005' Alıntı:
geçmiş olsun kardeş tüketici haklarına danış istersen onlar yardımcı olur belki
katılıyorum tuketici haklarınla konuyu göruş ve şikayet edebilcen kadar et sana bulurlarya sucu bile adamı kaydırırlar o zmn :) nese geçmiş olsun..

geçmiş olsun.ülke traktör çöplüğüne döndü.kalitesiz üretim.aslında mahkemeye traktör denemelerindeki görünteleri delil olarak sunbilirdiniz.avukatında işyok muş yargıtay ve danıştayın emsal kararları vardı bu konularda.60 hb traktöre 4 lü 5 li pulluk takıyorlar hattatın erkuntun daha birçok firmanın görüntüleri var delil olabilir.70 lik 80 lik 3 silindirli traktörlarin 5 li 6 lı görüntüleri var bunlar çiftçiye böyle görüntü ve denemelerle satılıyor.

köylü link=topic=34694.msg295827#msg295827 date=1284643564' Alıntı:
geçmiş olsun.ülke traktör çöplüğüne döndü.kalitesiz üretim.aslında mahkemeye traktör denemelerindeki görünteleri delil olarak sunbilirdiniz.avukatında işyok muş yargıtay ve danıştayın emsal kararları vardı bu konularda.60 hb traktöre 4 lü 5 li pulluk takıyorlar hattatın erkuntun daha birçok firmanın görüntüleri var delil olabilir.70 lik 80 lik 3 silindirli traktörlarin 5 li 6 lı görüntüleri var bunlar çiftçiye böyle görüntü ve denemelerle satılıyor.
evet haklısın denemenin yapıldığı ovada çekebilir ama başka ovalarda çekmez bunlar böyle anlatılmıyo çiftçiye her yerde 10 numara deniyo çiftçi aldatılıyo

uşaklımdk link=topic=34694.msg295817#msg295817 date=1284639021' Alıntı:
evt uşaklıyım kardeşim. duymussundur. bu yapılan haksızlıgı bir yerlere duyurabilmek için uğrasıyorum..
öncelikle geçmiş olsun.
şahsen firmanın bu konuyu halletmemiş olmasına üzüldüm.
(hidrolik kolkaldırma kuvveti 3300 kg olan bir traktöre 1 tona yakın bir yük takmışsınız ve firma büyük pulluk takmışsınız diyor, o zaman süs olsun diye mi yazıldı bu3300kg. 1/3 yükle bozulacaksa ve bunuda normal şartlar altında çözümüne gitmeyecekse yazıklar olsun.....)
bu konuda internette şikayetvar.com ' ada şikayetini yazarsanız sizin açınızdan daha iyi olacağı kanaatindeyim. bir çok şikayete karşı firmalar burada çözüm getirmeye çalışıyor. getirmezlersede internette firmaları kötüleniyor.

ben bir valtra kullanıcısı olarak ithal bir model kullandığımdan ciddi bir problem yaşamadım ... lakin hattat üretimi olan yerli modellerde maalesef çok sorunlar var .... HATTAT firmasının ne kadar kurumsallıktan uzak , başıboş bir firma olduğunada çok şahit oldum ... şikayetini sonuna kadar yap ... hatta finlandiyaya mail at merkeze .. motorun şasi ve motor numarasınıda ekle fotosunuda koy ... ben kapı silikonları için atmıştım servis soluğu köyde zor aldı ... çok etkili oluyor ....

hattat ile fuarda yaşadığım diyalogu bir başkakonuda paylaşmıştım ...