EFSANE FORDLAR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: EFSANE FORDLAR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ...

ben başak 2073 e 3 lü 14 no takıyorum çorumda 285s de 3 lü 14 takar 285 1 düzle rahat gider başakta 4 takviye uçar.aranızda çorumun orman topragını bilmiyeniniz yoktur.

aksoylar link=topic=34882.msg341229#msg341229 date=1297782171' Alıntı:
ben başak 2073 e 3 lü 14 no takıyorum çorumda 285s de 3 lü 14 takar 285 1 düzle rahat gider başakta 4 takviye uçar.aranızda çorumun orman topragını bilmiyeniniz yoktur.
inadına ford :D

aksoylar link=topic=34882.msg341256#msg341256 date=1297783077' Alıntı:
halil agırlıgı unutma 90 90 nın gelecegi en fazla 2800kg
bak üstten baglamıs halatı dikkatli izle + kabin var balon teker var ford iyi bile dayanmıs ve bu fıat 2800 kg den daha agr 90 sanzumanı var hatrlatrım 70 56 2900 kg zaten ..

70 56 dt 2900kg.640 2240 kg 70 56 nın gelecegi en fazla 2500kg.birde 70 90 da 110 90 deil kendi özel şanzımanı var.çünkü eger 110 90 görüdsen şanzımanı baya kalındır.o şanzımanı bu traktöre takarsan aksları 4 cm daha genişletmen gerkir. uyy-*s uyy-*s

ford39 link=topic=34882.msg341261#msg341261 date=1297783298' Alıntı:
kilitt yapmışın konuya heralde gerçekler zorladı
ben önce lafa bakarım lafmı diye söyleyene bakarım adammı diye .. kardesim dürüst olacaksn millet biliyor kimin ne mal oldugunu bak ismin bile ford sen kendini cok zeki zannediyosn her kusun eti yenmezmiş adam akıllı ol haddini bil bir daha da benim konularıma yorum vs yapma sen yapınca içine ediyorsun işin..

aksoylar link=topic=34882.msg341269#msg341269 date=1297783536' Alıntı:
70 56 dt 2900kg.640 2240 kg 70 56 nın gelecegi en fazla 2500kg.birde 70 90 da 110 90 deil kendi özel şanzımanı var.çünkü eger 110 90 görüdsen şanzımanı baya kalındır.o şanzımanı bu traktöre takarsan aksları 4 cm daha genişletmen gerkir. uyy-*s uyy-*s
bak işi hemen agrlıga cektin hani oynatamazdı he bırakın artık camur atmayı söyliyecek laf bulamayınca işi baska yre cekiyosn her ne olursa olsn ford esit sartlarda affermez.. *098*-

aksoylar link=topic=34882.msg342994#msg342994 date=1297957581' Alıntı:
biz görmüş geçimiş olgun insanlarız.yaşın birazdaha ilerlesin fordun ne mal oldugunu sende anlarsın.

Olgunluğuna güveniyorsun kardeşim de ben kaç gündür yazıyorum niye sürekli halilin üstüne gidiyorsun. Benim dedikleremede yanıt versene?

Halil ' e 70.90 la alakalı birşeyler demişsin 70.90 ' ın öyle bilindik 70.56 70.66 yada 80.66 lardanmış gibi sıradan alışılmış Türkiyedeki serilerindenmiş gibi görüyorsun yada bazı yorumlarında çelişiyorsun. 70.90 ' da ki şanzuman kısmı arka kısmı tüm 90 serilerinde aynıdır. Bunu bir kenara bırakalım.

Bizim olgunlarda görmüş geçirmişlerde Ford ' u derler başkasını demezler. Sen hiç attan inip eşeğe bindinmi bilmem ama bizim alışageldiğimiz terbiyesini aldığımız büyüklerimiz neyin ne olduğunu bilen insanlar. Lakin herkez de neyin ne olduğunu aşağı yukarı bilir.

Halil kardeşimin yaptığı yorumlar gayet güzel sabırlı bir üslupla yaşına göre olgun konuşuyor. Bir diğer kişi FORD39 rumuzlu adı ford resmi massey olan şahıs gibide çelişmiyor.

Bizde biliyoruz neyin ne olduğunu.

aksoylar link=topic=34882.msg342994#msg342994 date=1297957581' Alıntı:
biz görmüş geçimiş olgun insanlarız.yaşın birazdaha ilerlesin fordun ne mal oldugunu sende anlarsın.
görmüş geçmiş olabilirsin ama dürüst temkinli ve efendilik yaşta değildir insanın içinde kanında vardır .. bak ben senin ortaya attığın iddalara bir bir cevap verdim ve hepsi tam ve net benim attığım iddalar da sen olayı başka tarafa çevirmeye çalıştın yalanlamaya çalıştın hadi beni yalancı çıkardın diyelim peki diğer insanları nasıl kandıracksin ? ben 17 yaşındayım sitede kimseye saygısızlık etmedim büyük olsun küçük olsun batır abim sana gerekli cevabı vermiş.. Ford konusunda da hadi beni geç tüm ford kullanıcıları mi anlamıyor fordun ne olduğunu bir alan 40 yıl 20 yıl sonra satıyor senin başak diye övdüğün traktörü adamlar 2 ay 3 ay kullanıp satıyorlar peki bu insanlar nden böyle yapıyor acaba ?hiç boşuna uğraşmayalim millet neyin ne olduğunu biliyor...Unutma akıl yaşta değil baştadr ?

aksoylar link=topic=34882.msg339766#msg339766 date=1297538185' Alıntı:
sanki fend 936 135 ayarı traktör ya yakıtı çok az harcıyo :D
Bak benden büyüksündür ama anlamak istemiyorsunuz. 936 yakar ama işine bak sen önemli olan gücüne göre yakması ben burda 40 litreyle birgün tarla sürece demedim. 120 lt mazot koyarsın dönüme kaç yakar 1.5 litre. günde 200 - 300 dönüm yeri atar Halil bu konudaki tartışmalı iletileri silmelisin kilitlerler hep tartışma oluyor. Bazı üyeler tartışmak için ileti atıyorlar onlar kendini biliyo kimse üstüne alınmasın sakın

Şu ana kadar kimsenin motorunu kötülemedim. Gerçek olanlar dışında adil davranmasını bilemeyen arkadaşlara eleştirel üslupla yazmaya çalıştım. Bizimde bildiğimiz şeyler gördüğümüz şeyler var. Aksoylar arkadaşımız tecrübesini öne atarak bizim bildiklerimize ve bizimde büyüklerimizden gördüklerimize istemeyerekte olsa bize karşı rencide edici konuşuyor.

Bizde ova çocuğuyuz biliriz iyiyide kötüyüde. Yazdığım bütün yazılarda kimsenin motorunu kötülemedim 'işe yaramaz' ' o da motormu be sen gel benimkine bak' 'öyle motormu sürülür bide ben olsam orda' vs vs şeklinde birtane yorumum olmadı Aksoylar isimli arkadaşım üstüne alma genel konuşuyorum şimdi.

Ama bazı kimselerin görmediği yada görmek istemediği bir bakış açısı var ADİL BAKIŞ AÇISI yeni çıkan motorların içinde kötü olanı nadirdir. Yeniler hep eskinin kopyasıdır ve teknoloji geliştikçe daha az sermaye ile daha iyisini yapmaya çalışır fabrikalar buna teknolojinin nimetlerinden faydalanma derler. Zamane eski traktörleri hep mekanik yönü ağır bastığı için şimdikilerden daha sağlam olabiliyorlar onların içinde de en sağlamı Fordlar olmuştur.

Birisi yeni motoruyla masseyle bağlar söz gelimi masseyi çekti denir fiatla bağlar fiatıda çekti derler Fordla bağladıklarındaysa çekerse eğer 'yav şu bizim memetin Forduda çekmiş çok güçlü motormuş yav' çekemezse eğer ' masseyi çektin fiatı çektin fordda ne aran fordu çekeceğinimi sandın' da derler. Bu yüzden Ford hep ayrıcalıklı olmuştur. Sizin köyde Ford az kullanılmış hatta hiç kullanılmamışta olabilir. Bizim burada da aynı köyün birinde bi marka çoktur diğerinde başka bi marka. Ama o köylerin hepsinde senin tabirinle ESKİ BİR FORD vardır.

Benim demek istediğim herkes adil ve mantıklı düşündüğü ve yazdığı zaman kimse burada tartışmaz.
Sırf Erkuntu kertmek için 6610 Fordla bağlamışlar. Fordda hiç ağırlık yok Erkuntta ne var bilmiyorum ama izlediğim kadarıyla Fordun sesindende anladığım kadarıyla az kastırıyor gibi ve Fordu aldı götürdü gitti çeken erkunt ne Nimet 70. 68 beygir motoru var Fordu asılttırıyorlar zorla. Sence bu mantıklımı? Sırf bir markayı kertmek için diğer markayı kötülemek maksadıyla olmasada kendi markasını kertmek için iş yapan insanlarda var. Ya az mantıklı olun Ford nimete çekilecek makinamı? Fordun arkası ağır olduğu için 398 ' de hafif olduğu için Fordun ne yapacağı belli olmaz çekebilirde mesela buna kimse şaşıramaz çünkü Ford daha ağır. Entere çektirirler mesela O enter sahibi motorunun ne olduğunu bilmese Fordun ardına bağlarmı mesela. Ford çekide kopartıcıdır.

Herkes adil olmayı becerdiği takdirde o zaman kimse kimseyle tartışmaz.

Son Başbuğumuz Atatürk ' ün dediği Efendi Köylü imajını zedelemeden korumasını bilelim. Diyeceğim ve demek istediğim sadece bu.

Eleştirdiğim traktörlerde mantık ilkesine sığmayan traktörlerin kıyaslanması hususudur.

Diğer eleştirdiğim şeyler ise.

Bazı arkadaşlarımızın kendi traktörünü kertmek maksadıyla başkasının traktörünü kötüleyerek konuşuyor. Sırf böyle olan mevzularda ise bizim onlara karşı bakış açımız traktörlerinden değil bu kez. Mesela Erkuntumu var Erkuntu kertmek için benimkine kötü diyor bu kez ben onun motorunda değil Erkuntun hepsinde falso aramaya başlıyorum bazı arkadaşlarımız ister istemez bilinçsizce yazdığı yorumlarının sonunda kendi motorlarını kötü duruma düşürüyorlar o başka bi mevzu tabi.
Mesela Erkunt çok mu kötü Tümosan çokmu kötü Massey kötümü New Holland kötümü? Hepsi iyi ama fanatikleşenler sayesinde bunların hepsi kötü olmak durumunda kalıyor.

yaw halil sen ne takıyon yaw..ford u biliriz bizde sen rahat ol..ford daki sağlamlığı enterde bulamassın bu bir gerçek..bir 654 enteri 5,6 milyara veriyolar..yazları bile adam gibi çalışmıyo onlar..en azından benim gördüklerim öyleydi..ben hep şunu derim kullanan bilir..ha sadece binipte yolda zart zurt sürmeyle anlaşılmaz..benim motorun hızını filan görüp laf atanlar oldu girdik tarlaya,vurduk rampaya mort oldular..yani öle uzaktan bakmayla olmuyor..sen videodakilerin ne yaptığı ne yapmadığını bilemessin..

1006 link=topic=34882.msg343568#msg343568 date=1298050657' Alıntı:
yaw halil sen ne takıyon yaw..ford u biliriz bizde sen rahat ol..ford daki sağlamlığı enterde bulamassın bu bir gerçek..bir 654 enteri 5,6 milyara veriyolar..yazları bile adam gibi çalışmıyo onlar..en azından benim gördüklerim öyleydi..ben hep şunu derim kullanan bilir..ha sadece binipte yolda zart zurt sürmeyle anlaşılmaz..benim motorun hızını filan görüp laf atanlar oldu girdik tarlaya,vurduk rampaya mort oldular..yani öle uzaktan bakmayla olmuyor..sen videodakilerin ne yaptığı ne yapmadığını bilemessin..
mustafam ben bildigm kullandığım mali ondan daha kötü olan mala kötületmem abi dokunuyor yani insana aynen kardeşm çok doğru konuşmuşsn herkes neyin ne olduğunu biliyor fazla söze gerek yok makine zaten kendini belli eder kullanmadan yorum yapmak çok abesce oluyor ...

EgzoKaraman70 link=topic=34882.msg343156#msg343156 date=1297970526' Alıntı:
Olgunluğuna güveniyorsun kardeşim de ben kaç gündür yazıyorum niye sürekli halilin üstüne gidiyorsun. Benim dedikleremede yanıt versene?

Halil ' e 70.90 la alakalı birşeyler demişsin 70.90 ' ın öyle bilindik 70.56 70.66 yada 80.66 lardanmış gibi sıradan alışılmış Türkiyedeki serilerindenmiş gibi görüyorsun yada bazı yorumlarında çelişiyorsun. 70.90 ' da ki şanzuman kısmı arka kısmı tüm 90 serilerinde aynıdır. Bunu bir kenara bırakalım.

Bizim olgunlarda görmüş geçirmişlerde Ford ' u derler başkasını demezler. Sen hiç attan inip eşeğe bindinmi bilmem ama bizim alışageldiğimiz terbiyesini aldığımız büyüklerimiz neyin ne olduğunu bilen insanlar. Lakin herkez de neyin ne olduğunu aşağı yukarı bilir.

Halil kardeşimin yaptığı yorumlar gayet güzel sabırlı bir üslupla yaşına göre olgun konuşuyor. Bir diğer kişi FORD39 rumuzlu adı ford resmi massey olan şahıs gibide çelişmiyor.

Bizde biliyoruz neyin ne olduğunu.
ondan büyüklerimiz demiş demi ' alırsan ford olursun lord '

2. ye gelincede 70 90 nı 70 56 yla bir tutan yok sizin efsane fordunuzla kıyaslayan var ve durum ortada.

1006 link=topic=34882.msg343568#msg343568 date=1298050657' Alıntı:

siz kazık yemenin ne oldugunu gördünüzmü giç.sen 40 milyara 110 90 mı alırsın yoksa 85 milyara td 95mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...