hangisi

arkadaşlar çoktandır traktörümü büyütmeye niyetim var ama bi türlü kısmet olmadı bu yıl pamuk ve mısır beklentilerin üzerinde para yaptı iş hangi makinayı aacagımıza kaldı benim deutz agrotron 100 üm var 99 model oldukça memnunum.ama diger traktörlerde fena degi.siz olsanız ne alırdınız.kafamdaki traktörler-- john deere 6330 premium--massey ferguson 6460 dyna 6--deutz agrotron k 420--new holland 6020 elite--ben deutz düşünüyorum fakat yinede kararsızım [new holland 6020 elite düşünmemin sebebi servisi çok iyi] :S

Ynt: hangisi

Bence traktör alacak bir kişinin bir traktörde olması gerekenler diye bir liste çıkarması ve bu listede tüm markaları çeşitli konularda karşılaştırması gerekir. Mesela şanzıman özellikleri(otomatik, kademesiz, powershiftli gibi...), kaç vites, kaç beygir, hidrolik kaldırma kapasitesi ne kadar, ağırlığı ne kadar, boyutları ne kadar, klima buzdolabı gibi donanımları nasıl, motoru ne marka, kabini geniş mi, lastik ebatları nedir bunlar dışında yakıt tahminleri ne kadar, fiyatı ne kadar, servisi var mı, parça sorunu var mı, ikinci eli var mı, kullanıcı olarak tanıdık var mı gibide ekstralarda eklenerek bir liste oluşturulabilir. Bu listedeki marka ve modellerin bu özellikleri listeye yazılınca zaten hangi markayı tercih etmeniz gerektiği ortaya çıkacaktır. Ben traktörümü alırken bu tarz bir liste yapıp karşılaştırdım ve bana hitap eden markayı tercih ettim. Sizde böyle birşey yapabilirsiniz. Burada ne kadar tavsiye edilen model ve markalar olsada çoğu kişi kullanıcısı olduğu yada duyduğu kadarıyla size tavsiye eder. Her marka ve modelli kullanmış kişi bulamazsınız. Ama böyle kendiniz bir liste yaparsanız bence daha akılcı bir çözüm olacaktır....

tşk tavsiyeniz gerçekten çok güzel.piyasasada birçok marka ve model var jd saglamlıgıyla massey kullanım pratikligi ile deutz motoru ile nhollad da servisi ile herkes tarafından bilinir en azından ben öyle biliyorum.mesela jd saglam güçlü ama yakıt fazla nhollad yakıt fazla saglam degil güçlüdegil ama servise diyecek söz yok.massey kullanışlı güçlü servisi en azından burda iyi ama saglam degil.deutz güçlü saglam yakıt iyi fakat servis ve yedek p. sorunlu.bunların bütününden bi traktör yapma şansımzda yok al kullan begenmese iade oda yok ne yapmalı fiyatlarda hemen hemen aynı varsa başka bi önerisi olan...deutz yakın gibii bana.

63msd63 link=topic=34909.msg297277#msg297277 date=1285351925' Alıntı:
tşk tavsiyeniz gerçekten çok güzel.piyasasada birçok marka ve model var jd saglamlıgıyla massey kullanım pratikligi ile deutz motoru ile nhollad da servisi ile herkes tarafından bilinir en azından ben öyle biliyorum.mesela jd saglam güçlü ama yakıt fazla nhollad yakıt fazla saglam degil güçlüdegil ama servise diyecek söz yok.massey kullanışlı güçlü servisi en azından burda iyi ama saglam degil.deutz güçlü saglam yakıt iyi fakat servis ve yedek p. sorunlu.bunların bütününden bi traktör yapma şansımzda yok al kullan begenmese iade oda yok ne yapmalı fiyatlarda hemen hemen aynı varsa başka bi önerisi olan...deutz yakın gibii bana.
Dediğinize katılıyorm deuzt yada same son zamanlarda benimde kafamda güzel sonuçlar doyurmaya basladı :) jdnın buyukleride ii ama yakıt ve servisine bişey diymemem :) bence ya nh yada deuzt en iileri sanki :) ve erkan abinin dediği gibi motorların eksilerini artılarını çıkarırsanız çıkar güzel bi motor ama 4.4lük bi motorda pek zor bulunur gibi ;)
işinize uygun olanı seçin :)

işler agır traktör çok çalışıyor.seçim yapmak zor ama new h. servisi süper traktör bi parçaya 1-2 ay beklemiyor komşuda var 6020 ve 6040 iyi diyo fakat oda saglamlık ve yakıtan şikayetci.

şanlıurfa claas yanılmıyorsam daha enka yeni aldı içine biraz riskli makinaya söz yok fakat servis yönünden biraz yol almaları ve bunu kanıtlamaları gerek diye düşünüyorum

bence jd al bende 6430 premium kullanıyorum traktör 10 numara sağlamlık,kalite güç kabini konforu hepsi süper yakıtıda bence fazla yakmıyor ama ben yakıta hiç takılmıyorum ne kadar yakarsa yaksın sonuçta bi iş yapıyorsun... ama yinede karar senin

erkunt bana küçü gelir 6330 prenium fiyatını bilen varmı burda bende 65 euro istediler tls ve ön pto yok bana sadece ön hirolik ve pto lu 6330 p. fiyatını bulabilece arkadaş vamı baiden alınmış.

1996 model same vardı bizde şahsuvaroglu o zamanlar yeniydi ayda en az 2 sefer ugrarlardı sonra piyasada tutununca ugramaz oldu şimdi çagırsan gelmiyorlar.ama k 420 süper iyi kullanırsan bi 10 yıl rahat götürür ama insan yapım sonuçta bellide olmaz geçenlerde aradım benden 65000 euro istediler benim traktörde 25000 euro verdier.ön pto farkı 3000 euro dediler fiyat nasıl sizce uygunmu bilen varmı en iyi teklif bu idi.

Ben olsam bölgemdeki en güçlü sevise göre hareket ederim. Çünkü traktörü traktör yapan ustadır. Dünyanın en iyi otomobillerinden birisi Ferraridir. ; peki ülkemizde kaç kişide var? Niye ? Yapacak usta yok. Ben aşağı yukarı 1 yıldır siteye takılıyorum ve traktör alma muhabbetleri yapıyoruz birlikte. Sağolun elinizden geldiğince yardımcı odunuz. 2 traktör aldım bu talimatlar doğrultusunda. Traktörlerin ismini vermeyeceğim yukarıda zikredildi zaten. İkisinden de hiç memnun değilim .Yazık oldu gitti onca paraya onca emeğe hayale. Ben olsam Massey Ferguson ' dan şaşmam. Dediğim gibi iyi traktör çok ancak bizim ülkemizde bu benimsenmiş. Herşeyi bol. Mesela dünyanın en iyi traktörlerinden olan Deutz ve Fendt; alırken 1 yıllık emeğin karşılığı kazanılan paralar saçılıyor , ya satarken . Ya aldığın bayii firmayı dolandırıp batıyor veya başka bayilik alıyor ya da ' bunlar kodaman firma bayisine bakmıyor' diye yine başka bayii alıyor. Eee sen ne yapabiliyorsun traktörünü kime satacaksın? Satacağın adamlar bir sürü karalamalarla malını zoraki alıyorlar. İşte sana bir tecrübe daha.(Malumunuz tecrübe insanın hayatta yemiş olduğu kazıklara deniyor.) Sakın bana demeyin çağımız uzay çağı Avrupa , Amerika vs. kıtalarından parça geliyor diye. Kusura bakmayalım ama daha biz o hale gelemedik. Bizim çiftçimizin o hale gelmesine daha çok var.Şu anda bize düşen az maliyetle bol kazanç. İnşallah 1 asır sonra o hale geliriz. Saygılarımla...

dogrudur size katılıyorum bende bunun farkındayım önce servi olmalı sonra yakıt güç saglamlık.burde en iyi servis new hollad sonra jd sonra mf ama sonuçta onlarda ithal geliyor.

bölgemde en iyi servis ve garanti veren mf ile nh bende buna aldanıp aldım zaten td75d yi artık herkes same yada erkunt alıyor nh bizi sömürüyor yıllardır aynı motor aynı şanzıman yakıtta cabası

kardeş deutz u anladığım kadarıyla uzun yıllar kullanmış tecrübe edinmişsin zaten kullandığın modelde ital bir model bu kullanım sürecinde ne gibi tecrübeler edindin kendimden biliyorum deutz çok arızaya meyilli bir makina değil hadi servisi güçlü dedik nh tl100 a aldık bir şekilde kabinin arka camı kırıldı 30 gün cam bekledik inanın ital model olunca hemen hemen tümü aynı belki bir iki gün fark eder tabi son karar senin ama deutz dan şaşma derim