FİMAKS fmr440 Ot Toplama Tırmığı 9 kollu (3.3m)

[size=12pt] Arkadaşlar bugün Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin düzenlediği '9. Damızlık Sığır İnek Yarışması ve İnek Şenliği' başladı.Bende ziyaret ettim bir kaç fotoğraf çektim.Umarım Beğenirsiniz [/size]

YORUMLARNIZI BEKLİYORUM

Ynt: FİMAKS fmr440 Ot Toplama Tırmığı 9 kollu (3.3m)

semih abi birini ben söyleyim resme iyi bak istersen yakınlaştır tekerleklerin olduğu yerin hemen üstünde bi kol var tahminim o ayar kolu oluyo aşağı yukarı ayarını yapmaya fiyatını bilmiyom

emeğine sağlık ali güzel fotolar

AKGÜN43 link=topic=34918.msg297281#msg297281 date=1285352561' Alıntı:

nh link=topic=34918.msg297288#msg297288 date=1285353186' Alıntı:
buturleri araştırmaya devam bikaç sorum da sana olacak :)
1.si bunun fiyatı ne kadr?
2.si bunlarda yerın çukurlu yuksekli vs gibi ayar kısmı nasıl ?
tşkler..

yorumlar için sağolun.semih fiyatı sormadım.bi bilgim yok ama sitesinde detayları var buyur buda linki ; http://www.fimaks.com/urunlerList.php?URUN_GRUP=3&LANG=TR

enter link=topic=34918.msg297298#msg297298 date=1285354210' Alıntı:
semih abi birini ben söyleyim resme iyi bak istersen yakınlaştır tekerleklerin olduğu yerin hemen üstünde bi kol var tahminim o ayar kolu oluyo aşağı yukarı ayarını yapmaya fiyatını bilmiyom

emeğine sağlık ali güzel fotolar

yorum ve yardım için sağol umut.

ya tam olarak öyle değil yerın tamamem duzmu olması gerekiyor ? eğri yerler war yada bazen saman topluyom ben onda çukur fln oluyor çukurları fln ototmatik ayaryapması laızm da :) öylemi :S bursa fuarında olur inş detaylı görcem bunu :D

bende var arkada$ım 5 senedir yonca topluyorum arazim düz .. hafif cukur olan yerlerde bırakıyor .. düz olması $art .. ama çok seri i$ görüyor .. kırkayaktan daha az yıpratıyor yoncayı .. yakıttan tasarruf.. ancak dediğim gibi düz arazi olması $art..

cruelmann link=topic=34918.msg299747#msg299747 date=1286471185' Alıntı:
bende var arkada$ım 5 senedir yonca topluyorum arazim düz .. hafif cukur olan yerlerde bırakıyor .. düz olması $art .. ama çok seri i$ görüyor .. kırkayaktan daha az yıpratıyor yoncayı .. yakıttan tasarruf.. ancak dediğim gibi düz arazi olması $art..
tşker.. Yonca tarlamız hava pisti gibi duzde :D ben saman işi yapıyorum geniş bi makina arıyorum kırkayak geniş gelmiyor ama bu geniş :) yere sıfır bastırıp gidiyom kıkkayakta bunda yerdeki çukur işine bi çözüm yokmu :S :D

nh link=topic=34918.msg299752#msg299752 date=1286471645' Alıntı:
tşker.. Yonca tarlamız hava pisti gibi duzde :D ben saman işi yapıyorum geniş bi makina arıyorum kırkayak geniş gelmiyor ama bu geniş :) yere sıfır bastırıp gidiyom kıkkayakta bunda yerdeki çukur işine bi çözüm yokmu :S :D

saman tırmıklamaya bu yaramaz bnce usta Bende balya işiyle uğraşıyorum Kırkayak sapını pek baglamam makinamda....yonca ot vs toplarız ama bikeresınde adapazarlı balyacılarda görmüştüm çift taraflı kırkayak ve telleri normal kırkayaklara göre daha kalın malzemeden yapılmıştı resmen anızı söküyorlardı :)

almayı düşünüyordum ama bellki bizim işimizi görmeyecek bizim yerin içinde mandal falanda var oraları bırakacak ozaman yada alıp deneyeceğiz

samanda topluyor bu ..ben samanı yapılmı$ tarlaya girip bununla toplayıp kendi balya makinamla yapıodum gene 15 20 balya cıkartıyodu orda burda kalmı$ saplardan .. tarla düzse ne varsa toplar merak etmeyin ..

coyote26 link=topic=34918.msg299807#msg299807 date=1286488860' Alıntı:
saman tırmıklamaya bu yaramaz bnce usta Bende balya işiyle uğraşıyorum Kırkayak sapını pek baglamam makinamda....yonca ot vs toplarız ama bikeresınde adapazarlı balyacılarda görmüştüm çift taraflı kırkayak ve telleri normal kırkayaklara göre daha kalın malzemeden yapılmıştı resmen anızı söküyorlardı :)
benim kendi makinam war işte sadece kendimin topladıgı samanları yapıyorum tum herşeyini kendim yağtıgımdan kök vs li saman toplamıyorm :) ve kırkayak ÇEzete marka kalın telli..
cruelmann link=topic=34918.msg299824#msg299824 date=1286519047' Alıntı:
samanda topluyor bu ..ben samanı yapılmı$ tarlaya girip bununla toplayıp kendi balya makinamla yapıodum gene 15 20 balya cıkartıyodu orda burda kalmı$ saplardan .. tarla düzse ne varsa toplar merak etmeyin ..
Bende işte aynı sneın gibi ikinciye topluyorum geçende 50 dönum yerde 390 alya fln çıkardım yine bayagı çıkıyor ... bazı tarlalarda çukurlu yada zikzaklı motor hoplayınca arkada kırkayakta kalkıp indiği icin bu sabit durcak gibi sıfır batırırrız çukurda fln kalmaz gibime geliyor :)