0 traktöre 10 numara yağ zararlımı

ağalar 2010 td65 e 10 numara yağ koyuyorum mazotla yarı yarıya hem yakıtı düştü hemde daha ucuza geliyo ama leşşş gibi bi koku yapıyo sorun olurmu???

Ynt: 0 traktöre 10 numara yağ zararlımı

ustam yağ tabiki enjektörlere zararlıdır yağ koyarak kar edebilirsiniz ama saf mazot koyduğunuzda enjektör memeleri aşındığından dolayı çok yakar ve enjektörleriniz aşınmış olduğu için pompa ayarı kaçar ben böyle biliyorum yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin ...

valla adaş bizm kral çok yakıyo biliyon bizde yarı mazot yarı yağ yapıyoduk traktörü yavaş yavaş öldürüyo az para gitsin yağ kullanem derken çok zarara gidiyon haberin olsun.haa yağ kullanacaksanda her seferinde yağı süzüp de kat içinde aşırı pislik oluyo mazot deposunu temizlemek zorunda kalıyon motor yarı yolsa kalyı vs. sorun yaratıyo...şahsen tavsiye etmiyom artık kullanıyoz da yağ sana tavsiye etmem

Kusura bakmada bu devirde euro dizel kullanılması öneriliyor. Temiz olduğu için. Sen yağ koyuyorsun. Traktöründe bu tarz bir karışımı pek hoş karşılayacak bir motora sahip değil. Senin yaptığın karışım belki çok eski traktörlerde işe yarayabilir. Fazlada zarar vermezdi. Ama şimdiki motorlara pek uygun değil.

şimdi ağalar bu sezon 14bin liralık mazot kullandık bunun yarıdan fazlası yağ ama yarı diyelim.yağın litresi 2050 den aldık mazotuda 3 lira benim kafa basmıyo bi hesap edin yağdan ne kadar kar ettiğimi zannediyorum ayrıyetten yağ mazota bakarak kalın olduğu için yakıtı biraz daha düşüyo.adaş sen öğrenci adamsın bi hesaplarmısın ne kadar tasarruf yaptığımı zannediyorum.

aga nabıon sen 265 veya 640 mı sandın sen bunları çiy mozot atsın.bn bile daha yeni yeni motorin almaya başladım.şimdiye kadar hep euro dizel kullandık.

alipasalierkan link=topic=34921.msg297316#msg297316 date=1285355945' Alıntı:
Kusura bakmada bu devirde euro dizel kullanılması öneriliyor. Temiz olduğu için. Sen yağ koyuyorsun. Traktöründe bu tarz bir karışımı pek hoş karşılayacak bir motora sahip değil. Senin yaptığın karışım belki çok eski traktörlerde işe yarayabilir. Fazlada zarar vermezdi. Ama şimdiki motorlara pek uygun değil.
ya doğrudurda kazandığımız da mazota gitmesin devlet baba versin çifçiye ucuz mazot bizde yakmayalım yağ. ama mecburuz kısa zamanda traktöre ağır hasarlar verirmi??

firari11 link=topic=34921.msg297332#msg297332 date=1285356397' Alıntı:
aga nabıon sen 265 veya 640 mı sandın sen bunları çiy mozot atsın.bn bile daha yeni yeni motorin almaya başladım.şimdiye kadar hep euro dizel kullandık.
mf265 alıştı bayadır kullanıyorum bu sene 400 liralık falan bi masraf yaptık onla kurtardık.

Yorumların tamamını okudum arkadaşların çoğu 10 numara yağa karşı ama şöyle bi durum var kamyoncular kullanıyor hemde %99.9 u piyasada çeşitli yağlar var bu işi profesyonel yapan birinden aldınınız mı sorun yok biz 2009 tümasanda 2 sezondur 2010 servettte 1 sezondur kullanıyoruz ayrıca fort connect de hiç normal mazot kullanmadık bu güne kadar bi sorunla karşılaşmadık, ayrıca amca oğulları pompacılar yani bu işin usataları yağ satışını bizzat kendileri yapmaktadırlar, petroller bile 10 numara yağ talebinde bulunuyorlar sanmayın ki petrol mazotu safi mazot, test edilmiştir ama önemli olan yağın kalitesi...

yalan söylüyorsam allah belamı versin sıfır sıfır travego neoplanlara kaç defa doldururken denk geldim hemde onlarca teneke depoyu yağ ile dolduruyolar otobüscü akrabamız var eğer biz bu yağ kullanmaya 5-6 sene önce başlasaydık kapının önünde bidaha travego olurdu dedi

10 numara yağ kullanarak kar edebilirsiniz belki ama aslında zarar ediyorsunuz nedenmi çünki ne kadarda fark yok desenizde çekişden düşer geç çalışır marş dinamosuna zarar ve motora zarar niyemi sililndir kapağında aşırı kurum sipoplarım bozulması sekmanlarda aşırı kurumlanma ve kaynama enjektör memelerinde tıkanma düşünün bakalım karmı ediyorsunuz fabrikalar önçeden her depoda bir yarı kilo yağ koyulmasını söylerlerdi şimdi ise tam tersi koyulmasın kurumlanmadan dolayı . (kamyoncularla kıyaslama yapmayınız çünki onlar günün 24 saati yoldalar motoru düşünmezler nekadar az mazotla varırım onun hesabını yaparlar motor umurlarında değildir )

turbo dizel motorlara yağ konulması dogru değil.. yag koyacam diyosan alırsın eski bi traktör zaten aşınmıştır yag koydgunda daha iyi verimde alırsın.. sıfır traktörlere yazık pompayı nezaman söktürürseniz ozaman zararınızı görürsünüz.. yağa alıştırmayın derim.. biz elimizden geldigi kadar euro dizel koyuyoruz ve yakıtındada cekişindende cok memnunuz..turbo dizellerde daha yuksek basıncla yakıt pompalanır.. budurumda yagın verecei zarardan zaten arkadaşlarda bahsetmiş.. ancak kısa vadede kar edebilirsiniz 2-3 yıl sonra elinizden cıkarıp traktörü alanın ocagını kurutarak :))

TM 120 ye kırsal mazot alıyordum ağustosda anızları sürerken yüro dizeli denedim ve motor öncekinden rahat gidiyor aynı pullukla bayılmıyor yakıtta hiç bi farkı yok çekişte farkı oldu yüro dizeli devam ediyorum
motorda yağ yakma iyimi olur kötümü olur bilemem ama çekişi düşer

zaten ben şu an çift sürmüyorum benimki çekişlik iş değil 10 gaz ile ayçekirdeği patosu yapıyorum günde çeyrek depo yakıyo sabah 8buçuk iş başı 5buçuk paydos depoyu fulleyince tam 4 gün gidiyo normalde 3 gün gidiyo