John deerelerin alman malı olup olmadıgı nasıl anlasılıor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arkadaslar john deree 5615 ler alman malımı yoksa neksika malımıdır ve bu deerelerin ne malı olgudu nasıl anlasılıor.

Ynt: John deerelerin alman malı olup olmadıgı nasıl anlasılıor

lemismus66 link=topic=34922.msg297324#msg297324 date=1285356180' Alıntı:
arkadaslar john deree 5615 ler alman malımı yoksa neksika malımıdır ve bu deerelerin ne malı olgudu nasıl anlasılıor.

5015 serisi Meksika malıdır. Anlaması basittir. Şase üzerinde sağ tarafta ön dingile yakın kısımda fabrika etiketi vardır. Orada Made in Mexico diye yazıyor. Alman olan serilerin son rakamları genellikle düz sayıdır. 5020, 6010, 6020, 6030 gibi birde 6015 ve 6025 ve yeni çıkan 5R serileri vardır. Bunlar Alman malıdır. Büyük olan 7020, 7030, 8020, 8030, 8R, 8RT, 9020, 9030 gibi serilerde Amerikan malıdır. 6005 serileri ülkemizde az sayıda vardır. Onlarda Brezilya oluyor. 5003 serileride Hindistan oluyor. 5025 ' lerde emin değilim. Fakat ya Meksika yada Brezilya oluyor. Kısaca özetlersek 6000 serileri ve 5020 serileri Alman oluyor.

valla cok tsk ederm alipasalierkan 5003 serileri hindistan 5015 mexika diosun.ama bu 5003 sserilerini kullananar menun bide bizim burda 5725 kullan bi ark.var oda 3085 vardı kötüydü cok yakıodu cekmiyodu bu jd güzel diyo.Ama kullandıgı motor senin dedgine göre mexika yada brezilya..

eğer yazılanlar doğruysa jd le 5 para bile etmez amerikan ve alman serilerine lafım yok ama diğer serileri meksika ve hindistan maalesef.. brezilya amerikan malına daha yakındır ama meksika ve hindistan 5 para etmez.zaten etrafımızda görüyoruz jd lerin hidrolikleri berbat mf 285 lerin kaldırdıkları yükü bile zor kldırıyorlar... yazık yüzlerce insanı alman diye kandırdılar.. alman aldık hindistan çıktı ... güle güle kullanın.. duva*-*0 duva*-*0 duva*-*0 şyt-*-sa

• Beğen
Tepkiler: 0zan33

erkan abinin dediği eğer dogruysa nbende o kadar bilmiyordum bu ne ya ortalık şeyi gibi önune gelen uretmişmi bu motoru :D
amerin ve alman olan yada aklımın yetti 6bin serisi alman ve ondan şaşmıcan :D

Arkadaşlar John Deere büyük bir firma. Hatta dünya üzerinde en çok satış rakamı elde eden firmada diyebiliriz. Onun için dünyanın birçok ülkesinde fabrikaları var. Aslında buna pek kandırma diyemeyiz. Genelde John Deere ' ler Alman olarak ülkemizde biliniyor. Aslında Amerikan firması. Ama en çok 6000 serisi ülkemizde tutulduğu ve Alman olduğu için öyle biliniyor. Diğer serileri tercih edenlerde sormayı düşünmüyorlar. Soran olmayıncada söyleyen olmuyor. Soran olupta soran kişiyi kandıran kişiler varsa buda onların sâhtekarlığı diyebiliriz. John Deere ' nin Alman ve Amerikan olan serileri ülkemiz şartlarına göre biraz pahalı olan serilerdir. Birazda firma alım gücünü düşünerek Hindistan ve Meksika serilerini ülkemizde satışa sunuyor. Normalde de zaten ufak serilerin ülkemize gidecek Alman olan modeli sadece 5R serisi oluyor. O seride 80 beygirden başlıyor. Daha ufak beygir gücünde zaten tercih edilebilecek Alman malı bir John Deere modeli yok. Mecburende Hindistan yada Meksika modellerini getiriyorlar. Onlarda ucuz olunca çiftçimiz onları tercih ediyor. 5025 ve 5M serisi yerine 5R serisi tercih edilebilir. Fakat fiyatlar arasındaki fark belli oluyor. Meksika yada Hindistan olan modellerin zaten hidrolik kaldırma sistemleri Alman ' lara göre zayıf. Arkasına bakıldığı zaman traktörün herkes anlayabilir. Bu şekilde de çözebilirsiniz. Birde dediğim gibi şasede sağ tarafta ön dingile yakın olan bölümdeki etiket size ne malı olduğunu söyleyecektir. Tercih etmek meselesi alan kişiye kalmış. Kimseye zorla Meksika yada Hindistan satan yoktur diye düşünüyorum. O yüzden kandırıyorlar diyemeyiz. Birazda alan kişi aldığı malı araştırmalı. Onda var bende alayım yada ölemiş bölemiş diyen kişilere bakmamak lazım. Memnun olanda vardır olmayanda...

arkadaşlar artık bazı tabuları yıkalım hindistan malı kötüymüş gibi bi kanı var ortada bende 5403 var türk mallarına taş cıkarır hidroligi zayıfmış kim diyor bunları benim kaldırdıgım yükü ne new holland nede maseyyy kaldırdı keza kuyruk mili gelsin aynı segmentteki traktörler biz bunların denemesini cok yaptık jd her halükarde iyi hem jd kötü bi firma deyilki malını kötülesin sizin hindistan dediginiz yeri bi araştırın dünyanın ilk 5 ülkesine giriyor şu anda o kötü mazisi eskidendi dünya artık globelleşti cıkarın artık at gözlüklerini

noo*-*-ben sana at gozlugu takmanin faydasini soyleyeyim uyrra*-*-1991 de 60/56 aldim turk mali 100 saat civarinda tarlaya gittim 3 lu pullukla .20 dekar araziyi surecektim 8 inci decarinda motor conta patlatti tum yag bosaldi.motor ikiye ayrildi sajuman bogaz contasi degisti.aradan 2 hafta gecti yine ayni problem . uyrra*-*-servisin banadedigi cevap bu motoru duzde sur rampada surme yine ayni problem olur dedi bravo alkis servise.ve ustelik biraz zorladinmi her hafta servisteyiz servisle kardes olduk bravo .ayni zamanda dayim 60/66 tek ceker gri govde italyan aldi halen problemsiz suruyor.ben sattim 95/66 aldim italyan hic problemsiz suan suruyom.not;hindistan .cin.turkiye bunlar ikinci dunya ulkeleri malidir kalitesi ayni olamaz neden hindistan mali avrupada satilmiyor kalite .ucuzsa vardir bir hilesi .alirken fiatina bakmayacaksin malin kalitesine bakacaksin .kalite fiatla olur .kasaba gittinmi yagli et ucuz olur ama kirmizi et fiatli olur .iste at gozlugunun faydasi bilmem anlata bildimmi .

tek kelıme john deere nın butun urunlerının motorları france nın saran kentınde uretılıyor sanzıman ve ve dıfransıyel kısımlarıda germany da mexico ve ya indıa da degıl

herkezden bır laf cıkıyor bılgısı olan bırısıne sorunuz herseyı ben bılgılıyım demıyoru
:D

75-80 li yıllarda ingiltereden gelen 135 fergisonlar çok tutulurdu birde motorda kabartma 08 yazarsa, daha sonraki türkiyede imal edilenler eskiler kadar tutulmadı ve eski olanlar daha pahalıydı , keza fiyat ların 450 ve540 modelleri gibi, ford ların FoMoCo yazanlarıda öyle, yabancı hayranı değilim ama durum bu bana göre.

Sevgili Arkadaşlar uluslararası şirketler ürünlerini tüm dünya pazarlarına ulaştırmak ve yerel pazarlarda rekabet şansını arttırmak için işçilik maliyeti düşük yerlerde montaj veya basit imalat firmaları kurmaktadırlar. bu gün almayada veya hindistanda veya meksikada yapılan bir jdeere motorunun kalite bakımından hiçbir farkı yoktur. çünkü tümü jhondeere fabrikasıdır. bu fabrikalar fasoncu değil bizzat jhon deere nin fabrikalarıdır. hyundainin de türkiyede fabrikası vardır veya renaultun türkiyede fabrikası vardır. burdan çıkan ürünler gerek avrupa gerek amerika ve diğer ülkelere gitmekte ve buralarda alıcı bulmaktadır. bu gün için alman tüketiciye göre türkiyede bir 3. dünya ülkesidir (hindistan gibi) ancak onun için ürünün nerde üretildiğinden ziyade arkasında olan firmanın ne olduğu önemlidir. yoksa bu gün avrupaya ne magan gönderebilridik nede doblo.

olayı daha çok global pazar açısından değerlendirmek gerekiyor. bizim çiftçimizin hepsi değil ama pekçoğunun globalitesi tarla ve kahveden oluştuğu için bunları bilmesi zor ancak araştırıp öğrenmediği için suçlusu yine kendisidir.

bazı arkadaşlar sırf yorum yazmak için yorum yazıyor.araştırmadan bilmeden.hindistan ve meksika jhondere traktörlerin bazı serilerinin toplandığı yerdir.jhondere uzayda da yapılsa jhonderdir çinde de yapılsa jhonderedir.e sersi yani sizin şu hindistan malı dediğiniz seriyi 3 yıldır araştırıyorum.elimden geldiğince her fuara gitmeye ve genelde fuarlara traktör ustaları ile gitmeye çalışırım , e serisini en az 50 kişiden ama telefon ile ama mail yolu ile sordum araştırdım nerdeyse sıfır şikayet ve kullananların çok büyük bir çoğunluğu memnun deyil çok çok memnun ama nedense jhondere den hep kullanmayanlar şikayetçi.elinde olanlar , alıp kullananlar memnun , uzaktan bakanlar , resminde rengini beğenmeyenler , memnun deyil....

bi de baskalarinin malini karaladikmi fanatik oluyoz bu 5e hindistana laf ediyonuz ama 30.000 saatte jd 5403 var ne konusuyonuz siz yav yok soyle yok boyle alip ta kullandinmi 5 6 yilda yok sura yok bura zayif yok sanzimani zayif yav gecin artik bilip bilmeden konusup yapmayi 2004 den beri jd kullairim ne bir sikayetim var nede arizam 2004 den 2011 e kadar 5403 kullandik en agir sekilde artik 5e ler kendisini ispatladi siz karalasinizda karalamsinizda tuttu herkez memnun yaw ben erkunttu kullanmadim mesala bir laf ediyom mu aman soyle aman boyle diye 5e sinfinda gerek yakitta gerek cekiste 10 numara ama bazi arkadaslarimizda 50 bg jd ile 125 bg jd yi karsilastiriyor nasil bir zihniyetse kimse karindan karalama kanpanyasi cikarmasin kendi traktorlerine bir laf edince yerli traktor dusmani jd yi savununca fanatik oluyoz bence jd bunlarin ek uyy-*smegini suyu kesmis ondan boyle dis biliyorlar saygilar her konuda israrla deginmeme kanitlar sunuyorum ispatliyorum adamlar sacede zayif jd karalansinda gerisini bosver mantigi guduyorlar ister kabul edin etmeyin jd dunyada pazar lideri ve en koklu tarim firmalarindan dunya kabul etmis turkiye kabul etse ne etmese ne saygilar

Eskiden jd lere karşı bir ilgim vardı.Son yıllarda fuarlara gitme fırsatım ve jd leri daha yakından ve alıcı gözüyle inceleme fırsatım oldu. Neticede Alman serilerinin haricindekilerin ön takımları da dahil olmak üzere şanzımanlarının üzerlerindeki etiketlerden çin üretimi olduğunu gördükten sonra jd lere olan merakım kalmadı. Bizim köyde 3 arkadaşımda var. Bakım için gelen servise traktörlerinin ne malı olduğunu sorduklarında onlar da aksini iddia etmiyorlar, motorlarının meksika ve şanzıman aksamının da çin üretimi olduğunu söylediler. Dayımlarda iki tane de Alman malı 6000 serisinden olanlardan var, diğerleri her konuda onların yanlarından bile geçmiyor. Yaktıkları mazotun hakkını veremiyorlar... Doğru söylendiği zaman fanatiklik mi oluyor? Hiç kimse hoplayıp zıplamasın, durum bu.

768 link=topic=34922.msg672477#msg672477 date=1356467735' Alıntı:
Eskiden jd lere karşı bir ilgim vardı.Son yıllarda fuarlara gitme fırsatım ve jd leri daha yakından ve alıcı gözüyle inceleme fırsatım oldu. Neticede Alman serilerinin haricindekilerin ön takımları da dahil olmak üzere şanzımanlarının üzerlerindeki etiketlerden çin üretimi olduğunu gördükten sonra jd lere olan merakım kalmadı. Bizim köyde 3 arkadaşımda var. Bakım için gelen servise traktörlerinin ne malı olduğunu sorduklarında onlar da aksini iddia etmiyorlar, motorlarının meksika ve şanzıman aksamının da çin üretimi olduğunu söylediler. Dayımlarda iki tane de Alman malı 6000 serisinden olanlardan var, diğerleri her konuda onların yanlarından bile geçmiyor. Yaktıkları mazotun hakkını veremiyorlar... Doğru söylendiği zaman fanatiklik mi oluyor? Hiç kimse hoplayıp zıplamasın, durum bu.
çin üretim bir şanzuman ve tam sekromeçli , ileri giderken geri geri giderken ileri cırt dahi demeden geçebiliyor.hemde tam gaz.bizim burda köyün birine newhollandcılar gelmiş köylü aynen şöyle demiş.goca bas balım tam gaz sonra ileri giderken tak anaryaya (geri vites) kaldır debriyajdan da bi görelim demişler.newhollandcı tabi şaşkın.nedenki demiş.geçenlerde demiş jhondereciler geldi depoyu doldurmuşlar istop etmemek şartı ile mazot bitene kadar ileri geri deneyin eğer kırarsanız bu şanzumanda en küçük bir sıkıntı olursa traktörü köye hibe edecem dedi de aynısı newholland da da varmı ondan sorduk demişler.buna da yapılabilir ama yapılsa bile yinede garanti veremeyiz demişler.benim bayim bana diyorki bu şanzumana arıza açtır sana ömür boyu garanti veriyorum diyor.100 beygir altı tüm jhonderelerde aynı şanzuman kullanılıyor diyor, diyor da ama işte nedesek boş.motor ömrü 15 bin saat gidiyor , şanzuman çok süper ,tam sekromeçli ve geçişler hiç bir markada olmadığı kadar rahat ama hala şanzuman şura malı ,motoru bura malı ,vs.tabi yine kullanandan olumsuz bir yorum yok ,tüm olumsuz yorumlar kullanmayanlardan...biri dese bin saatte şanzuman elimde kaldı tamam da yok ki öyle biri.

eyup reis33 link=topic=34922.msg672454#msg672454 date=1356464792' Alıntı:
bi de baskalarinin malini karaladikmi fanatik oluyoz bu 5e hindistana laf ediyonuz ama 30.000 saatte jd 5403 var ne konusuyonuz siz yav yok soyle yok boyle alip ta kullandinmi 5 6 yilda yok sura yok bura zayif yok sanzimani zayif yav gecin artik bilip bilmeden konusup yapmayi 2004 den beri jd kullairim ne bir sikayetim var nede arizam 2004 den 2011 e kadar 5403 kullandik en agir sekilde artik 5e ler kendisini ispatladi siz karalasinizda karalamsinizda tuttu herkez memnun yaw ben erkunttu kullanmadim mesala bir laf ediyom mu aman soyle aman boyle diye 5e sinfinda gerek yakitta gerek cekiste 10 numara ama bazi arkadaslarimizda 50 bg jd ile 125 bg jd yi karsilastiriyor nasil bir zihniyetse kimse karindan karalama kanpanyasi cikarmasin kendi traktorlerine bir laf edince yerli traktor dusmani jd yi savununca fanatik oluyoz bence jd bunlarin ek uyy-*smegini suyu kesmis ondan boyle dis biliyorlar saygilar her konuda israrla deginmeme kanitlar sunuyorum ispatliyorum adamlar sacede zayif jd karalansinda gerisini bosver mantigi guduyorlar ister kabul edin etmeyin jd dunyada pazar lideri ve en koklu tarim firmalarindan dunya kabul etmis turkiye kabul etse ne etmese ne saygilar
eyup kardeş kullanmayan yorum yapıyor dıyorsun benım konularımda jd de var bak kullnıp kullanmadıgıma 6330 ile 5085+285mf var bende 6330alman bıldıgın gıbı 5085m amerıkan sana yemınlen 5085m alman montajlarının tırnagı olamazz 5085ın kaldırmadıgını mf kaldırma konusuda banımde basıma geldı adam 85hp motora 2800kg hıdrolık koyarmı yav koymus işte atsan atılmaz satsan satılmaz

manas link=topic=34922.msg672746#msg672746 date=1356509726' Alıntı:
eyup kardeş kullanmayan yorum yapıyor dıyorsun benım konularımda jd de var bak kullnıp kullanmadıgıma 6330 ile 5085+285mf var bende 6330alman bıldıgın gıbı 5085m amerıkan sana yemınlen 5085m alman montajlarının tırnagı olamazz 5085ın kaldırmadıgını mf kaldırma konusuda banımde basıma geldı adam 85hp motora 2800kg hıdrolık koyarmı yav koymus işte atsan atılmaz satsan satılmaz
Ne Yani Şimdi Bizim Yeni Aldığımız JD 5085M 2800 Kg Kaldırma Kapasitesine mi Sahip... :( :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...