bahçe işlerine acil traktör lazım.. yardım

elma,erik,ve şeftali ile uğraşıyorum. elimde 90 dekar meyvalık oldu. ağaçlarım 3*5 dikili. elimdeki fiat 540 ( emsalleri arasında en orjinal diyebilirim). lakin lastikler büyük geliyor. ufaltıp orjinalliğini de bozmak istemiyorum . 40-50 bin arası en ideal traktör tavsiyelerinizi bekliyorum . rotavatör ,pulvizatör en yoğun kullandığım aletlerdir.

Ynt: bahçe işlerine acil traktör lazım.. yardım

yaw arkadaşlar ben bu formu çok sevdim. açanlardan ön ayak olanlara teşekkür ederim. sanki msn de konuşur gibi cevapları bir gün sonra bakarım diyordum baktımki jet hızıyla cevaplar gelmiş :)

denizlide 2004-2009 arası il genel meclisinde tarım kom. başkanlığı yaptım yaşım 40 civarı. babadan kalan araziler var bu sene bayada çok ısındım arazi işlerine .Mesleğim sigortacılık. heleki tarsim(tarım sigortaları ) konusunda aklınıza ne gelirse sorun .Tarsimin kurulmasında da emeğim baya geçti.

tt 55 ,john dere, erkunt 60 çift çeker arasında kalmıştım. ama tecrübeleriniz hepsinden daha çok önemli .fent bana çok lüks kaçar .

hacı abi tarsim hakkında bişey sorayım benim ayçiçeklere sigorta yaptırsak diyelimki soğuk aldı onu ödüyormu veyada hangi şartlarda ödüyor

tarsim şu an itibarıyla , sadece ağaçtaki meyvaları teminat altına alıyor. don sigortasında en çok hasar alanlarda sert çekirdekli meyvelerden alıyorlar. muafiyet oranıda % 40 dır don sigortasında. sel su baskını, fırtına,hortum,heyelan , dolu , genel olarak tüm bitkilerde teminat altında. don sadece meyva ağaçlarındaki meyvalarda geçerli. seneye belki değişebilir. ama git gide iyiye gidiyor .

elmacı68 link=topic=35077.msg297837#msg297837 date=1285526796' Alıntı:
yaw arkadaşlar ben bu formu çok sevdim. açanlardan ön ayak olanlara teşekkür ederim. sanki msn de konuşur gibi cevapları bir gün sonra bakarım diyordum baktımki jet hızıyla cevaplar gelmiş :)

denizlide 2004-2009 arası il genel meclisinde tarım kom. başkanlığı yaptım yaşım 40 civarı. babadan kalan araziler var bu sene bayada çok ısındım arazi işlerine .Mesleğim sigortacılık. heleki tarsim(tarım sigortaları ) konusunda aklınıza ne gelirse sorun .Tarsimin kurulmasında da emeğim baya geçti.

tt 55 ,john dere, erkunt 60 çift çeker arasında kalmıştım. ama tecrübeleriniz hepsinden daha çok önemli .fent bana çok lüks kaçar .

abi elimzden geleni yaparız hepimiz de genciz :)) çiftçiliği en güzeli toprağı sevıyoruz. . gelecek nesillere bi katkımız olsun. . .

kuraklık şimdilik yok. olacağını da pek sanmam. zamansız yağışların üzerinde duruyoruz. sel su baskını oluşturmayan ama ürüne zarar verici nitelikte olan yağışlar.