Arkadaşlarla yemek yiyecektik. Lokantaya gittiğimde henüz kimse yoktu.. Bir süre sonra kalabalık bir grup halinde geldiler. Öpme faslında o sırada sipariş almak üzere bekleyen garsonu da öpmüştüm! Tabii kahkaha tufanı kopmuştu. ݝşte o an benim bittiğim andı.


Gece otobüsle ݝstanbul ' dan ݝzmir ' e gidiyordum. Yanımda oturan da benim gibi iri kıyım olunca komple vücut teması oldu. Gecenin ilerleyen saatlerinde ikimiz de uyumuşken yanımdaki yolcu birden sıçradı. Karımdan alışık olduğum için ' Geçti bitanem. Ben yanındayım yok bir şey ' deyiverdim! Adam gözlerini aralayıp dehşetle bana bakmıştı. ݝşte o an benim bittiğim andı.


Üniversite yıllarım. Kulak rahatsızlığımdan dolayı hastaneye gitmiştim. Doktor muayene esnasında rahat olmam için benimle sohbete başladı. ' Ögrenci misin? ' ' Evet. ' ' Hangi üniversite? ' ' Uludağ. ' ' Ben de oradan mezun oldum. Hangi bölümde okuyorsun? ' ' ݝşletme ' dedim ve bombayı patlattım: ' Siz hangi bölümden mezun oldunuz? ' ' Sence? ' ݝşte o an benim bittiğim andı.


Sabah ofiste telefonla konuşuyordum. Telefonu omuzumla başımın arasına sıkıştırmıştım. Elimin birinde cep telefonudiğerinde poğaça vardı. Cep telefonumu şarj etmek isterken şarj aletinin ucunu birden poğaçaya soktum! Gören oldu mu diye kafam? çevirince de müdürümle göz göze geldim. Sırıtıyordu. ݝşte o an benim bittiğim andı.


Lise 1. sınıftaydım. Kimya dersinde 'Isınan maddeler genleşir' konusunu anlatan hocamız ' Örneğin pirinç ' deyince atladım: ' Haklısınız hocam yaa! 2 bardak pirinci ısıtinca koca bir tencere pirinç pilavı oluyor. ' Hoca ' Oğlum bu yemeklik pirinç değil metal olan pirinç ' deyince bütün sınıf gülmekten yerlere yatmıştı. ݝşte o an benim bittiğim andı.


Eve gitmek üzere Bakirköy dolmuşu bekliyordum. Sigaramın kalmadığı aklıma gelince önünde durduğum Tekel bayiine girecekken minibüs geldi. Apar topar bindim. İžoföre parayı uzatıp ' Bir Monte Carlo ' dedim! Adam birkaç saniye yüzüme bakıp ' Abi bu Bakirköy ' e gider ' diye cevap verdi! ݝşte o an benim bittiğim andı.