398 hidrolik kollarına yardımcı piston uygulaması

Ynt: 398 hidrolik kollarına yardımcı piston uygulaması

ozgurefe09 link=topic=35167.msg298987#msg298987 date=1286048999' Alıntı:
güzel olmuş da benim anlamadığım neden bunu taktırma gereği duydunuz
bu traktör 13 yaşında bunu aldığımızda kullandığımız ekipmanlar küçüktü,
şuan 1.000 lt ilaç makinası, 1.200 kg gübre serpme makinesi aldım hidrolikler zorlanıyor
ileride bir sorun yaratmasından korktuğum için bunu uyguladık.

ceya023 link=topic=35167.msg299111#msg299111 date=1286110723' Alıntı:
kaç kg fark ediyor kaldırma kapasitesinde ? bu pistonlar biraz uzun ve ince mf de daha önce görmemiştim..
yaklaşık 1.000 kg kadar fark ediyor.bu pistonlar 3.095-3.105 in orjinal parçaları.

zaten nasıl traktöre baktığın arka difransiyelin boyasından çamurluklarından belli oluyor gıcır gıcır eminim yaptığın işinde hakkını fazlasıyla veriyorsundur benden artı rep ikincisi pistonlar sanırım kaldırma kolundan yağ almıyor alt ünite çıkışının bypass ından yağ alınmış snaki kollarla beraber değilde harici olarakta yük kaldıracakmış gibi eğer düzenek böyleyse valf bağlayıp uzun yol gidiminde pistonlardan kolları kilitleyebilirsin yanlışım varsa düzelt lütfen gerçekten örnek bir uygulama olmuş ilk işim bende 265 s için bunu araştıracağım tekrar tekrar teşekkür ederim verdiğin fikir için allah kaza bela göstermesin

xdragonx link=topic=35167.msg299192#msg299192 date=1286128408' Alıntı:
zaten nasıl traktöre baktığın arka difransiyelin boyasından çamurluklarından belli oluyor gıcır gıcır eminim yaptığın işinde hakkını fazlasıyla veriyorsundur benden artı rep ikincisi pistonlar sanırım kaldırma kolundan yağ almıyor alt ünite çıkışının bypass ından yağ alınmış snaki kollarla beraber değilde harici olarakta yük kaldıracakmış gibi eğer düzenek böyleyse valf bağlayıp uzun yol gidiminde pistonlardan kolları kilitleyebilirsin yanlışım varsa düzelt lütfen gerçekten örnek bir uygulama olmuş ilk işim bende 265 s için bunu araştıracağım tekrar tekrar teşekkür ederim verdiğin fikir için allah kaza bela göstermesin
traktörlerime ve yaptıgım işlere çok dikkat edereim ustadan çıktıktan sonra traktörün muaynesini de yaptırdım daha 1 ay vardı ama bidaha gelmemek istedim.
bahlantılara gelince sanırım dediğin gibi zaten ben bu pistonları uzun yolda hidrolikleri yormasın diye taktırdım, valf takıldığı zaman dahada kullanışlı olur.
265 s de uygulana bilir diye düşünüyorum. Allah seninde işlerini açık etsin, kazalardan korusun.tşk.

mustafa bey 398 in çok temiz. bende 398 kullanıcısıyım 800 kg ilaç makinası takıyorum . 18 inç 3 lü kullnıyorum benin motor çiftçker bu arada. 398 den çok memnunum ama kaldırma kuvveti çok düşük. arka hidrolik sistemide 265 285 tamamen aynı. ağır bir ekipman taktıpında sürekli bir takurtı geliyor. sürücüyü rahtsız ediyor. ek pistonlar sorunu ihşallah çözmüştür.

mali87 link=topic=35167.msg503952#msg503952 date=1325671212' Alıntı:
mustafa bey 398 in çok temiz. bende 398 kullanıcısıyım 800 kg ilaç makinası takıyorum . 18 inç 3 lü kullnıyorum benin motor çiftçker bu arada. 398 den çok memnunum ama kaldırma kuvveti çok düşük. arka hidrolik sistemide 265 285 tamamen aynı. ağır bir ekipman taktıpında sürekli bir takurtı geliyor. sürücüyü rahtsız ediyor. ek pistonlar sorunu ihşallah çözmüştür.
benim ekpistonları takmamın sebebi 1 000 lt parlayanın otomatik açılırlı ilaç makinesini 398 de kullandığım için,
hidroliklerde ses yoktu ama 398 e süne lastiği kullanıyorum ve bu lastiklerin esneme payı pek yok yolda hidroliklere
zarar vereceğini düşündüğüm için ek piston uyguladım, kubotayı aldıktan sonra ilaçlamadan başka ağır malzeme takmadım 398 e.

mustafra abi konuyu yeni gördüm gülegüle kullan iyi olmuş bizim motordaki pistonların aynısı :)
bu fotolar baya benziyo birbirine :)
398003.jpg

di-8U56.jpg

Hayırlı olsun Mustafa abi. Güzel bir uygulama olmuş, ağır ekipman kullanımına faydası olacaktır.