same exp.-erkunt servet-nh td85d arka hidrolik tertibatlarıı..

Ynt: same exp.-erkunt servet-nh td85d arka hidrolik tertibatlarıı..

xdragonx link=topic=35211.msg299185#msg299185 date=1286127349' Alıntı:
td 75d nin hidrolik aksamı oldukça iyi zaten tek hoşuma gidende bu ama kaldırma gücü hidrolik işine gelince deutz fahr-same italyan 1 numara salami hidrolik kullanıyor ve hakikaten çok kaliteli ama hassayiyet çok az

usta resimdeki üç traktörüde kullanıyoruz td85 yakınımızın.. bu yıl turbo attırdılar turbosuzdu.. bu traktörler içinde hassasiyeti en iyi olan erkunt ve same ikisininde hassasiyeti cok iyi.. samenin hidrolikleri daha güçlü ama arka kolları falan okadar guzel degil erkuntun ki daha hoş.. td85 in se hassasiyeti çok kötü.. traktör güçlü yolda falan ama tarlaya girdimi ölüyor hemen takılıp patinaja kalıyor.. ve seri oldugu için anında gömülüyor.. yani verim alınamıyor td85 ten motoru ve sesi hoş ama tarlada 4lü 12 inç pulluk takıyoruz onuda sert yerde patinajdan cekemiyor bazen yuke giremiyor hiç hemen patinaja kaçıyor hidrolik hassasiyetinden kaynaklandıgını düşünüyoruz...kazayagı falan cekilirkende hep askıda kalıyor tarlada senede iki üç defa :)) ama 2007 ve sonrası td85lerin farklı oldugunuı duymuştum..

ceya023 link=topic=35211.msg299190#msg299190 date=1286127955' Alıntı:
usta resimdeki üç traktörüde kullanıyoruz td85 yakınımızın.. bu yıl turbo attırdılar turbosuzdu.. bu traktörler içinde hassasiyeti en iyi olan erkunt ve same ikisininde hassasiyeti cok iyi.. samenin hidrolikleri daha güçlü ama arka kolları falan okadar guzel degil erkuntun ki daha hoş.. td85 in se hassasiyeti çok kötü.. traktör güçlü yolda falan ama tarlaya girdimi ölüyor hemen takılıp patinaja kalıyor.. ve seri oldugu için anında gömülüyor.. yani verim alınamıyor td85 ten motoru ve sesi hoş ama tarlada 4lü 12 inç pulluk takıyoruz onuda sert yerde patinajdan cekemiyor bazen yuke giremiyor hiç hemen patinaja kaçıyor hidrolik hassasiyetinden kaynaklandıgını düşünüyoruz...kazayagı falan cekilirkende hep askıda kalıyor tarlada senede iki üç defa :)) ama 2007 ve sonrası td85lerin farklı oldugunuı duymuştum..
Bir arzası fln olmasın? çünkü bnm nh de çift sürerken mesela küçük kolu kullandığım zaman motor zorlandığı anda hidrolikleri 5 veya 10 cm kaldırıp tekrar indiriyor.saten o yönü çok hoşuma gidiyor bayır tarlalarda hiç adamı yormuyor.öte türlü motor boğuldumu azcık kaldır hızlandımı yine indir battımı acaba diye bak fln fln.ne varsa eskilerde diyoruz ama eskilerde bu kadar teknoleji yok ne yazıkki.

firari11 link=topic=35211.msg299230#msg299230 date=1286137807' Alıntı:
çünkü bnm nh de çift sürerken mesela küçük kolu kullandığım zaman motor zorlandığı anda hidrolikleri 5 veya 10 cm kaldırıp tekrar indiriyo.KARDEŞ BUNU OTOMATİKMİ YAPIYO BENİM HABERİM YOK ÖYLE BİŞEYDEN EĞER ÖYLEYSE İİİ BİŞEY

alim1903 link=topic=35211.msg299233#msg299233 date=1286138140' Alıntı:
çünkü bnm nh de çift sürerken mesela küçük kolu kullandığım zaman motor zorlandığı anda hidrolikleri 5 veya 10 cm kaldırıp tekrar indiriyo.kardeş bunu otomatikmi yapıyo benim hiç haberim yok böyle bişeyden
ewet çiftte büyük kolu sıfırda tut,ufak olan ile derinlik ayarını yap.bronşüründe daha detaylı bilgileri var.

ramazanpullu link=topic=35211.msg299237#msg299237 date=1286138519' Alıntı:
td 85 e burda havuç sökme makinesi taktılar 2 tonun üzerinde sorunsuz havucu söküyor n h lerin hidrolik konusunda tartışmak bile saçma
doğru diyorsun kadeş.fiat 640 ın hidrolik demirini büktüğünü hayatımda görmemiştim.onu alıp td65 e taktık.tomruk çekerken motor çekmemişti.hidrolikleri kaldırdım sonuna kadar.zincirden çeki yapam derken birde baktım bnm demir 2 büklüm olmuş.

firari11 link=topic=35211.msg299236#msg299236 date=1286138344' Alıntı:
ewet çiftte büyük kolu sıfırda tut,ufak olan ile derinlik ayarını yap.bronşüründe daha detaylı bilgileri var.
valla 2 kolda aşağıda duruyo büyük kol derken soldakimi sağdakimi tarif edermisin

en kötü hidrolik tertibatı fiatındır bunu herkez bilir hassasiyeti azdır 240 ın çektiği 7 bacağı 480 çekemez siz kalkmış halen fiatın hidrolik sisteminden bahsediyorsunuz yaa dürüst olun dürüst

araya bende giriyorum.:D en iyi hidrolik steyr da vardır:p yavuz abi erkuntun ki hassastır. same nin kaldırma kapasitesi yüksek ama o kadar yük koyuldumu ne arızalar çıkarır onuda düşünmek lazım.

ozgurefe09 link=topic=35211.msg299633#msg299633 date=1286396094' Alıntı:
en kötü hidrolik tertibatı fiatındır bunu herkez bilir hassasiyeti azdır 240 ın çektiği 7 bacağı 480 çekemez siz kalkmış halen fiatın hidrolik sisteminden bahsediyorsunuz yaa dürüst olun dürüst
yaw yapma abicim yaw bende 480 war işte hangi 240 gelirse gelsin köyde kaç defa oldu adamların kardıramdıgı römukları fln biz kaldırıyoruz! ben görmedim bi fiatın kaldıramadıgını oduna giddik biz köy için motorun önu kalktı nerdese ters dönduruyordu korkmuştum bende yinede kaldırdım o tonajlı odunu oraya gelenlerin hepsi benden çok korktu.. gelmişiniz fiatla 240ı kapıştırıyonuz :D
bende 54-c de war 480 de bunlarda ne gördum ne duydum kaldıramadıgını ;) Td85 de war bi abi silaj fln biçiyo ondada aynı hiç sorun yaşamadan çatır çatır çalışıyo ama samele bu sene biraz takıldık gerçekten guzel bi motor heryönuyle onlara bişey demem :)

neden o zaman 55 56 ile 240 a aynı sabanı koşuyoruz biz acaba 4 lü 10 numara veya 3 lü 11 numara ikiside çekiyor hatta benim gözümde ki ikisinide kullandım massey daha rahat çekiyor neden hidroliği hassas ve kaldırma gücüne gelince ben inanmıyorum 240 ın kaldırmayacağı yük olduğuna kaldıramazsa ya önünü kaldırır yada yan kol kırar yıllarca kullandık biz bu masseyi yaa 2 defa kol kırdım en sonunda çareyi zinciri kolun ortasında bağlamakla buldum yani bu böyle 135 likle çift sürerim ben 480 le süreceğime elim hep hidrolikte olacağına atarım arkaya bakmam ve bu böyledir bir masseyle sürülen tarlaya bakacaksın birde fiatla arasında ki farkı rahat görürsün kendi motorumu işin içine katmıyorum sonra övüyorsun deniliyor...

fiat ların kaldırma kapasiteleri daha fazladır fakat mflerin hassasiyeti daha iyidir.. örnegin mf 285 iin hidroligi iyi degildir zorlarsan conta patlatır 70-56 nın ki ise iyidir.. fakat pulluk v.s kullanımında 285 i kullanmak daha rahatttır hassasiyet ve esnemesi daha iyi oldugu için..

alim1903 link=topic=35211.msg299233#msg299233 date=1286138140' Alıntı:
çünkü bnm nh de çift sürerken mesela küçük kolu kullandığım zaman motor zorlandığı anda hidrolikleri 5 veya 10 cm kaldırıp tekrar indiriyo.KARDEŞ BUNU OTOMATİKMİ YAPIYO BENİM HABERİM YOK ÖYLE BİŞEYDEN EĞER ÖYLEYSE İİİ BİŞEY

evet otomatik yapıyor usta Bu fiatın hidrolıklerini çoğu traktörden ayıran bir özelliktir nadasta iyi bir ayar çektinmi elin hidroliğe gitmez lifti kullanırsın eger traktörün lift otomatikliyse değilse tarla basında kaldırırsın sadece Zorlandıgı yerde hafıf kaldırıp aynı sevıyeye indirir Bu yönünü çok seviyorum....

ozgurefe09 link=topic=35211.msg299633#msg299633 date=1286396094' Alıntı:

Ben bilmiyordum ya Arkadaşım sen hala BAN lanmadın mı ya Yine başlamışssınnn....

coyote26 link=topic=35211.msg299806#msg299806 date=1286488577' Alıntı:
evet otomatik yapıyor usta Bu fiatın hidrolıklerini çoğu traktörden ayıran bir özelliktir nadasta iyi bir ayar çektinmi elin hidroliğe gitmez lifti kullanırsın eger traktörün lift otomatikliyse değilse tarla basında kaldırırsın sadece Zorlandıgı yerde hafıf kaldırıp aynı sevıyeye indirir Bu yönünü çok seviyorum....

Ben bilmiyordum ya Arkadaşım sen hala BAN lanmadın mı ya Yine başlamışssınnn....
benim yaptığım yorum da ban gerektirecek olay yok sen kendi yorumuna bak ben bilmiyordum yaaa falan filan...

60 66 ların levyelileri varya işte onların ilk çıktığı zamanda başladı fiat böyle hassasiyete duyarlı hidroliğe geçmeye diğer türlü ondan öncekilerde böyle bir sistem olsa dahi bu kadar hassas değil di bunun içinde hidrolikte varolan bir parça var adı aklımda değil her neyse o eskilerde yok o yüzden hassasiyeti zayıf çok pamuk mısır eken adamlara bakın neden massey yada daha iyi hassasiyetli hidroliğe sahip bir marka kullanırlar gidin aydın ovasına sökeye hadi çift süren fiat gösterin bana yaw benim çevrem de 100 tane traktör varsa 4 yada hadi 5 tanesi fiat hee dağ bölgesine çıkarsın o zaman fiat çoğalır neden kaba motor dayanıklı ama ovada iş görmüyor seri değil hidroliği tatmin edici değil bu böyle bu konuya yapacağım son yorum bu kimse ile burda milletin gözü önünde dalaşamam sorunu olan özel atsın...

ceya023 link=topic=35211.msg299114#msg299114 date=1286111962' Alıntı:
td85d de ke piston yoktur.. erkunt ve same de ek pistonlar mevcuttur..
same explorer 85t nin se sadece bu resimdeki tekçeker modelinde 4700kg kaldırma kapasitesi var..gercekten şahale bi kaldırma kuveti var daha kaldırmadıgı bişey olmadı henuz :)) 4x4 modellerinde 3000kg civarı bi kaldırma kapasitesi var.. arka kepce takarız zaman zaman..
erkunt un luks serisi odlugu için ek pistonları mevcut 3400kg kaldırma kapasitesi var..erkuntunda henuz kaldıramadıgı yada kaldırırken önunu kaldıran bişey olmadı arka kepçede sürekli kullanırız..
wuhuuuu kötü Sameye baksana:D Yazuv abi bizi kandırdılar Desene ozaman :p 4700 accaip sağlam kapasite varmişş, benm tanıdık 2006- yada 2007 model td85 2wd 4 - 12 no kullanıyor, accaip övüyor fakat yoldaa çok yakıyor diyor.. Ama dedine göre yakıtı tarlada iyimiş..