kendinden yürür pancar sökme makinası hakkında yardım???

Ynt: kendinden yürür pancar sökme makinası hakkında yardım???

burda degilde kendi cevrenizde degerlendiseniz daha uygun olur pancar ekim bölgeleri genişmi nüfüsün ne kadarı ekim yapıyor gibi mesela bizim cevre ve ailem 1953 yılında konya şeker acılmış 1954 yılında at arabası ile pancar vermişler halada ailem bir sene bile atlamadan bu sezona kadar pancar eker tabikide defam edecek fanatikce yarında resimleri ekliycem pancar resimlerini makinalarında

dolcevita link=topic=35234.msg299338#msg299338 date=1286212795' Alıntı:
burda degilde kendi cevrenizde degerlendiseniz daha uygun olur pancar ekim bölgeleri genişmi nüfüsün ne kadarı ekim yapıyor gibi mesela bizim cevre ve ailem 1953 yılında konya şeker acılmış 1954 yılında at arabası ile pancar vermişler halada ailem bir sene bile atlamadan bu sezona kadar pancar eker tabikide defam edecek fanatikce yarında resimleri ekliycem pancar resimlerini makinalarında
abicim iş görürmü derken yani randımanlı çalışırmı demek istemiştim biz baharda pancar sökme makinası alcaz ama karar veremedik düşüncemiz kendinden yürür almak hem traktör bağlamamak hemde daha verimli çalışma yapabilmek için.bizim burda yeterince pancar ekiyolar ekimde sıkıntı yok

alim1903 link=topic=35234.msg299342#msg299342 date=1286213549' Alıntı:
abicim iş görürmü derken yani randımanlı çalışırmı demek istemiştim biz baharda pancar sökme makinası alcaz ama karar veremedik düşüncemiz kendinden yürür almak hem traktör bağlamamak hemde daha verimli çalışma yapabilmek için.bizim burda yeterince pancar ekiyolar ekimde sıkıntı yok
özür tam anlıyamadım randıman dersen baragelli veya rimoco yerini kimse tutmaz pratik ve söküm acısından parcaları gelmiyor fazla ama sanayin modernse sanayide hallederler traktör makinasını ise iyi makina alırsan camurda sökebilirsin en azından yagmurdan sonra bir gün önce başlarsın ama tavsiyem kendi yürür al pratik hızlı tek sıralı al

http://www.trakkulup.net/tarim-ekipmanlari-genel/pancar-hasat-makinasi-baragelli/msg295058/#msg295058

vay allah razı olsun senden bu makinalardan düşünüyoz bide altınörs çıkarmış onlar nasıl acaba ayrıca devlet baba buna destek veriyormu bunların fiyatları nasıl bide saatde kaç dekar yer söker piyasaya çalışcaz inş...

altınörsde var bende ya yarın sökecem biraz tarla önemli camur falan olmassa verimde normal olursa sabah 9 da başla öteki günün sabh 9 nu kadar 25 dk yer atarsın baragelli ile pancar verimi yüksek olursa bu degişebilir ben verimden sökemedigm pancarlar oldu altınörsde hemen hemen aynıya gelir sayılırı veya 15 20 dk yer sökersin parca tarlalar icin gecerli degil bu söylediklerim

alim1903 link=topic=35234.msg299353#msg299353 date=1286215243' Alıntı:
peki verim çok çok iyi olursa makinaya ne gibi bi sıkıntı çıkarır bide pancarı kırıyomu fire veriyomu
levyeyi itersin makina gitmez misal 20 gaz verisn 17 15 düşür güc kaybı olur hidro motorlarda güc kaybı olur mazota yüklenir motorunda pompası ayarlıa falan degilse biraz eziyet eder traktörde ise misal takviye 3 ile sökerken 2 takviye düşürüsn verimde motor güc kaybeder kırık konusunda herşey senin elinde bu dediklerim pancarın agır basarsa pancarın kendi agırlıgı kilo yani