Dağ ve tarla işlerinde Başak 2060 mı yoksa Bereket 60 mı daha iyi olur?

Köyde tarla işlerinde kullanılmak ve ormanda tomruk işlerinde kullanılmak üzere bu iki traktörden hangisini tavsiye edersiniz? Traktörün önüne kepçe ve tomruk yükleme aparatı takılacaktır. Tarla toplam 50 dekar kadar yarısı sulu yarısı kuru tarım yapılacak. Yorumlarınızı bekliyorum... :S :S :S

Ynt: Dağ ve tarla işlerinde Başak 2060 mı yoksa Bereket 60 mı daha iyi olur?

başagı hiç kullanmadım ve incelemdim.. fakat erkunt guzel agır traktör patinajı olmadııgndan tomruk cekmede avantajlı olur.. seri traktördür..

ceya023 link=topic=35259.msg303874#msg303874 date=1288026006' Alıntı:
başagı hiç kullanmadım ve incelemdim.. fakat erkunt guzel agır traktör patinajı olmadııgndan tomruk cekmede avantajlı olur.. seri traktördür..

Yorum için sağol...

Tomruk çekme için arkasına makara yaptırdık o sorun değil. Önemli olan tomruk yükleme kepçesi takıldığında verimli olur mu... Ne kadar yük kaldırır. ne kadar yüke ön dingil dayanır bunlar lazım...

demirciler_14 link=topic=35259.msg303905#msg303905 date=1288035147' Alıntı:
Yorum için sağol...

Tomruk çekme için arkasına makara yaptırdık o sorun değil. Önemli olan tomruk yükleme kepçesi takıldığında verimli olur mu... Ne kadar yük kaldırır. ne kadar yüke ön dingil dayanır bunlar lazım...

usta ön dingiller 6ton a kadar dayanır.. öndingilleri yeterince saglam erkuntların.. bende sormuştum bunu erkunt mühendislerine.. ön kepce ile nekadar kaldıracagını bilmiyorum hiç kullanmadım ön kepçe.. ben servet80t ye arka kepçe takıyorum.. gayet güzel çalıştırıyor..

6 ton gayet iyi bence... Sağol kardeş... Bizim burda 260 G 4x4 te takılı önkepçe kumcudan aldı traktörü, onunla tomruk yüklüyor. Hemen hemen her türlü ağırlıkta ki tomruk yüklemiştir. 2060 başakların ön dingil ağırlıklarını da öğrenebilirsem kıyaslamak için iyi olur...

adem gül link=topic=35259.msg359241#msg359241 date=1300030190' Alıntı:
dağ işinde alçak motor daha iyidir diye düşünüyorum:)

Eğer arazi taşlı değilse dediğin doğru ama tam tersi de olabilir. Onun için altı yüksek olması iyidir. Adem sizde başak varsa ön dingil ne kadar ağırlık çeker biliyor musun?

arkadaş sen başak al hem fiyatları cazip hem turbo intercool var hemde iyi çekiyor bide başakların ön dingil italyan antino carraro marka o yüzden aklın arkada kalmaz sen başak al.

demirciler_14 link=topic=35259.msg360093#msg360093 date=1300122899' Alıntı:
Eğer arazi taşlı değilse dediğin doğru ama tam tersi de olabilir. Onun için altı yüksek olması iyidir. Adem sizde başak varsa ön dingil ne kadar ağırlık çeker biliyor musun?
bilgim yok o konuda:)

arkadaş sıtede ısmaıl tutar dıye kırklarelılı bır arkadaş var onlar ormanda erkuntu kullanmışlar bence ona sor onlarda en az bolu kadar zor koşullarda ormanda çalışan arkadaşlar

Dostum bereket aldık 2011 de. Kepçe de takıldı önüne. İlgin için teşekkürler.
Şimdi degistirebilirsek kubota 7040 veya
Üstü yine kepceli alma niyetimiz var.