BurTarım 2010 ''CLAAS Standı'' ve Lexion 530 Paletli

Ynt: BurTarım 2010 ''CLAAS Standı'' ve Lexion 530 Paletli

Paylaşım için teşekkürler. Enka Pazarlama ' da pazara hızlı girdiğini göstermişe benziyor. JAGUAR, TUCANO, LEXION, ARION 400-500-600, AXOS ve AXION ile geniş bir katılım yapmışlar. Büyükler liginde iddalı oldukları kesin. İnşallah CLAAS ülkemizde geniş bir kullanıcısı kitlesine kısa zamanda kavuşacak.

nailyetek link=topic=35295.msg300061#msg300061 date=1286573964' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler..Benim Favorim ELNİNO veya GİVONNİ yi görmedim..:)

ELNINO VE GOVION ismi prototip isimleriydi Nail abi. Asıl ismi AVERO artık. Ama bende şuana kadar hiç fuar resimlerinde rastlamadım. Sanırım Bursa ' ya götürmemişler. Orası biraz büyüklerin takıldığı yer olunca küçükleri yanlarına almamışlar sanırım...:D

alipasalierkan link=topic=35295.msg300054#msg300054 date=1286573555' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler. Enka Pazarlama ' da pazara hızlı girdiğini göstermişe benziyor. JAGUAR, TUCANO, LEXION, ARION 400-500-600, AXOS ve AXION ile geniş bir katılım yapmışlar. Büyükler liginde iddalı oldukları kesin. İnşallah CLAAS ülkemizde geniş bir kullanıcısı kitlesine kısa zamanda kavuşacak.

inş abi.şapkası süper claas ' ın valla tebrik ettim jaguar falan devasa bişi ama traktörler de aşırı karışık o vitesler değişi değişik şeyler var valla bils-*- ??*-s

yorumlar için tşkler..

tokmakcı link=topic=35295.msg300246#msg300246 date=1286647662' Alıntı:
inş abi.şapkası süper claas ' ın valla tebrik ettim jaguar falan devasa bişi ama traktörler de aşırı karışık o vitesler değişi değişik şeyler var valla bils-*- ??*-s

yorumlar için tşkler..

Enka şapkalarda masraftan kaçmamış. Banada Çorlu fuarında vermiştiler. Jaguar 870 pekte devasa değil aslında ülkemizde 900 varken bu ufak bile. Belki ileride yeni 900 serileride bol bol fuarlarda yer alacak. Traktörler ve vitesler pek karışık değil. Bunlar CIS versiyonları. Sen birde CEBIS ' lileri görsen. Onlarıda en kısa zamanda ülkemizde göreceğiz inşallah.

DoYRaNLı link=topic=35295.msg300252#msg300252 date=1286649278' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler,lexion 530 un fiyatını bilen var mı?

Lexion 530 Çeltik 6.00m. Tabla (Çeltik paletli) € 194.700 + KDV

DoYRaNLı link=topic=35295.msg300265#msg300265 date=1286651364' Alıntı:
Lexion 530 Çeltik 6.00m. Tabla (Çeltik paletli) € 194.700 + KDV

Teşekkürler Erkan bey,
bunda aps mevcut mu acaba bi bilginiz varmı?
Birde diğer markalara göre hangi sekmende yer alıyo?

APS çift batör sistemi Lexion ' larda standarttır. Ayrıca Multicrop çoklu ekin ayırıcı sistemde vardır. Büyük serilerde APS+Hybrid sistem vardır. Çift Batör ve Rotor sisteminin birleşmesinden oluşmaktadır. Şuan ülkemizde Hybrid sistemli Lexion 570 Hayrabolu civarlarında çalışmakta. Bir adette İpsala ' ya satıldı. Belki ileriki zamanlarda başka yerlerde de göreceğiz...;) Diğer markalara göre Lexion 530 New Holland ' ın CX serisinin CX7040 modeline denk geliyor. Büyük rotorlu modelleride CR serilerine denk geliyor. Fakat Rotor sistemleri farklıdır. Lexion ' da çift rotor vardır. Çift batör sistemi vardır. Alttada bir elek mavcuttur. Zaten Hybrid sistem denilmesi bundan geliyor. Bir benzer Hybrid sistemide AGCO çıkardı. Oda deneme aşamalarında. Laverda ' nında M305 modeli Lexion 530 ' a denk geliyor. Ama o çok basit bir makina. Lexion gibi CEBIS terminal yönetim sistemlerine filan sahip değil. John Deere ' de tam olarak hangi seriler denk geliyor bilemiyorum. Çünkü her sene model numarasını değiştiriyorlar...:D

alipasalierkan link=topic=35295.msg300305#msg300305 date=1286657358' Alıntı:
APS çift batör sistemi Lexion ' larda standarttır. Ayrıca Multicrop çoklu ekin ayırıcı sistemde vardır. Büyük serilerde APS+Hybrid sistem vardır. Çift Batör ve Rotor sisteminin birleşmesinden oluşmaktadır. Şuan ülkemizde Hybrid sistemli Lexion 570 Hayrabolu civarlarında çalışmakta. Bir adette İpsala ' ya satıldı. Belki ileriki zamanlarda başka yerlerde de göreceğiz...;) Diğer markalara göre Lexion 530 New Holland ' ın CX serisinin CX7040 modeline denk geliyor. Büyük rotorlu modelleride CR serilerine denk geliyor. Fakat Rotor sistemleri farklıdır. Lexion ' da çift rotor vardır. Çift batör sistemi vardır. Alttada bir elek mavcuttur. Zaten Hybrid sistem denilmesi bundan geliyor. Bir benzer Hybrid sistemide AGCO çıkardı. Oda deneme aşamalarında. Laverda ' nında M305 modeli Lexion 530 ' a denk geliyor. Ama o çok basit bir makina. Lexion gibi CEBIS terminal yönetim sistemlerine filan sahip değil. John Deere ' de tam olarak hangi seriler denk geliyor bilemiyorum. Çünkü her sene model numarasını değiştiriyorlar...:D
Tekrar teşekkürler,buyıl çeltikler yatık vede yağmur çok yağdı dolayısıyla sapları batörden geçirmekte zorlanıyoruz.artı tarlaların batmasıda cabası,APS sisteminin batör tıkanmalırnın önemli ölçüde azaltacağını düşünüyorum.

DoYRaNLı link=topic=35295.msg300325#msg300325 date=1286665283' Alıntı:
Tekrar teşekkürler,buyıl çeltikler yatık vede yağmur çok yağdı dolayısıyla sapları batörden geçirmekte zorlanıyoruz.artı tarlaların batmasıda cabası,APS sisteminin batör tıkanmalırnın önemli ölçüde azaltacağını düşünüyorum.

Büyük faydası olacağı kesin.