2005 model td 65d geri vites sorunu

slm arkadaslar benım sıkıntım traktorum bazen geri vitese gecmıyo tarlada calısırken bosta gezerken bazengecıyo bazen ınatettımı meret bıraz zorluyo ugrastırıyo ama yınede gecıyo bıgun levye elımde kalacak dıye korkuyorum :D nedenkaynaklanabılır sızce bılgısı olan varsa bılgılendırebılırse sevınırım sımdıden tesekkurler.....

Ynt: 2005 model td 65d geri vites sorunu

yağlamadık yerini bırakmadım ama motor ilk çalıştıgı zaman bı sorun olmuyo ama biraz zaman geçince her seferınde olmasa da gecmedıgı zaman ugrastırıyo benı debriyaj tazelemde olmuyo ileri geri ite ite geciriyorum sadece geride oluyo bu su el gazı olayını deneyeyım bı yorumlarınız ıcın tesekkurler arkadaslrr bu arada cıft ceker degıl

aynı sorun bendede var durar ken bişey yok normal geçiyo geri yada ileri giderken cart diye ses geliyo normalde ileri giderken bile ses gelmeden geçiyodu önceleri serise sordum 2 gurup senkronize dişlisi varmış levyede onlarda sorun olabilir dedi

evet bazı serilerde bu sorunla karşılaşılıyo genel nedenleri olarakta traktörü çalışır durumdayken normal viteslerle boşa alıp ileri geri levyesini kullanmamak bunun yanı sırada debriyajı tam ayarlayamamak gibi küçük ama etkili sebeplerden dolayı...