Beklenen Kış Geldi..İlk Kar 09 Ekim 2010 (Kütahya-Mahmudiye Köyü)

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; 1000 yılın kışı geliyor.. falan derken, şaka bir tarafa köyümüze ilk kar bu akşam yağdı.. Birde ben ortaokul sıralarındayken yağmıştı ve ben okul kitaplarının bir köşesine yazmıştım. 11 Ekim'de kar yağdı diye.. Nedense pek inanan olmamıştı.. Demekki insanlar unutabiliyor, yazı unutmuyormuş. Bu defa da 09 Ekim 2010 tarihinde ilk kar yağdı ve birkaç resim çekerek sizle paylaşmak istedim..
Henüz hiç ekim yapmadık, İnşallah ilerki günlerde fakir yazları olur..:D

Diğer bölgelerde kar yağmış yerler varsa, resimlerini paylaşırsanız sevinirim..

Ynt: Beklenen Kış Geldi..İlk Kar 09 Ekim 2010 (Kütahya-Mahmudiye Köyü)

abi bizim köyede yağar:))) tşk :) + rep

sorma abi sorma daha yerler hazırlancak duruyo:S yağış olmadığından her yer kuru kazayak gitmiyo.. .:S sadece buğdayı çalkattık geldık. . .

Valla burda da acayip bir soğuk var iki gündür aralıksız yağmur yağdı.Geçen hafta sonu 100 dönüm ekin ektik,gerisi duruyo.Ekinlere kar oldu ama,mazota zarar +1 kazayak mecburen.İnş havalar düzelir de sıkıntı olmaz,millet tam ekime başlayacaktı bu hafta...

Çağrı; eğer hava açarsa kazayak çekmeden ekeriz, böyle yağışlı devam ederse o zaman iş zorlaşır.. Mibzerle ekim zor olur, kazayağı ile ekim durumu ki hiç sevmiyorum.:(

daha allah ın izniyle ne havalar olacak. eskiler daha 40 gün tambel yazı olur derler,pastırma yazları var daha. İnşallah kimsenin mahsulu tarlada kalmadan çiftçimiz ekinini rahatlıkla eker. pancarını patatesini rahatlıkla hasat eder...

BABAMI dınleyerektek ektık ıyıkı ekmısız her sene ayın 10 undan sonra ekerdık yagmur guzel yagdı ankaraya ınsallah bı kac gun musade eder ekemeyen cıfcı kardeslerımızde ekerler paylasım ıcın tskler

nailyetek link=topic=35312.msg300139#msg300139 date=1286616618' Alıntı:
Çağrı; eğer hava açarsa kazayak çekmeden ekeriz, böyle yağışlı devam ederse o zaman iş zorlaşır.. Mibzerle ekim zor olur, kazayağı ile ekim durumu ki hiç sevmiyorum.:(
bizde epey işledi toğrağa abi yağış,mecbur bi kabartacaz ince bir kazayak çeksek yeter ama durumları biliyosun süre az iş çok :)

OkayKANGAL link=topic=35312.msg300403#msg300403 date=1286713794' Alıntı:
allahtan tohumu ektik .. bizim buralarada kar düştü ....
Abi, Ekim ayı size 1 ay erken geliyor, anlatamadım bizimkilere.. Fırsat vermediler ki ekeyim Eylül 20 den sonra..:D
bartu link=topic=35312.msg300410#msg300410 date=1286715521' Alıntı:
paylaşım için tşk. inşallah havalar musade ederde güzel bir ekim yaparsınız.
İnşallah, hava açıldı gibi..:)
Ağır abi link=topic=35312.msg300414#msg300414 date=1286717279' Alıntı:
hacı daha mancarlar duruyor orada zaptet karı kışı buraya yollama :D pancar kazılacak yeri sürülecek sonra tohum ekilecek ohoooooo :D :D :D
Hacı iyiki mancar yok bizim, yoksa halimiz duman. Dün akşamda kırağı düştü,:) bostanıda temizlemiş. Bırakıcam kışı kime giderse gitsin.:D

nailyetek link=topic=35312.msg300447#msg300447 date=1286726757' Alıntı:
Hacı iyiki mancar yok bizim, yoksa halimiz duman. Dün akşamda kırağı düştü,:) bostanıda temizlemiş. Bırakıcam kışı kime giderse gitsin.:D

misafire git denilirmi yaw sen oyala onu bir ay falan biz bitirelim mancarı sonra biz ağırlarız :D dün akşam bizim buralarıda temizlemiş sebzeler mafiş :D :D

Kar yağdı ve eridi, yarım gün de 20 dekar kadar buğday ekebildim. Yağmur bir başladı, Maşallah 2 gündür dur durak yok.. Mibzerle ekim şansı her gün azalıyor.. Hayırlısı..