TD 80 GERİ VİTES

ARKADASLAR TD 80 DE 4 VİTESLE GIDERKEN GERIYE TAKARSAK GECERMI Bİ SORUN CIKARMI KOMSUDA BI LANDINI VAR ONDA OLUYOR KISKANKANDIM DOGRUSU

Ynt: TD 80 GERİ VİTES

şanuman tam senkromeçli ise dedigin olur.. patinajla geri ye gelemk ister bizim same de bu oluyor.. istedigin viteste levyeyi geri cekebiliyorsun.. patinajla geri gidiyor.. eger yukluyse bogulur.. ama bu cok zararlı yapılmasını tavsiye etmem.. şanzuman problemi yaratır bildigim kadarıyla td de bunun olmayacagıdır vitese gecerken muhtemelen ses cıkaracak.. hiç td lerde denemedim.. normalde bunun için en iyisi hidrolik shutle lı traktörler onlar kendisi traktörü yavaslatıp geri vitese takıyor şanzumanı aşırı zorlamıyor..

slm arkadaşlar bende td 65d 4x4 var şanzuman 12 ileri 12 geri senkromeçli geri çevirici sistem 66 serileride böyle istediğin viteste ileri giderken geri vitese takabilirsin 4. viteste bayılabilir ama 3 le falan geri patili geliyo önler bağlı diilken tabi iyi bişey diil ama ara sıra yapıyorum...
ferdi asik olarak ararsanız profilde videoyu bulabilirsiniz www.facebook.com/profile.php?id=100000249203384 arkadaşlar çekip atmış

hollandcı link=topic=35351.msg300669#msg300669 date=1286823833' Alıntı:
slm arkadaşlar bende td 65d 4x4 var şanzuman 12 ileri 12 geri senkromeçli geri çevirici sistem 66 serileride böyle istediğin viteste ileri giderken geri vitese takabilirsin 4. viteste bayılabilir ama 3 le falan geri patili geliyo önler bağlı diilken tabi iyi bişey diil ama ara sıra yapıyorum...
ferdi asik olarak ararsanız profilde videoyu bulabilirsiniz www.facebook.com/profile.php?id=100000249203384 arkadaşlar çekip atmış
eed vidyo bbu sanırım demekki yapabildikden sonra oluyor o zmn :)
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1201243545557&oid=247557545003#
Kod:
http://www.facebook.com/video/video.php?v=1201243545557&oid=247557545003

açılmadımı kusura bakmayın bi deniyeyim belki izlenir dedim ordan buraya link koymadan videoyu atmanın bi yolu varmı acaba oraya pek takılmıyorum. kusura bakmayın arkadaşlar...

hollandcı link=topic=35351.msg300687#msg300687 date=1286825307' Alıntı:
açılmadımı kusura bakmayın bi deniyeyim belki izlenir dedim ordan buraya link koymadan videoyu atmanın bi yolu varmı acaba oraya pek takılmıyorum. kusura bakmayın arkadaşlar...
eger facebook ta hesabınız varsa onu acın önce baska bi safyada sonra burdan tıklayın otomatik adamın sayfası acılacak orda videoyu izleyebilirsiniz..

arkadaşlar şanzumanda sorun almasa bile, bi anlık ani aşırı yüklenme olucaktır. yani elimizdeki her malzemeyi amacına uygun kullanmak gerek . yeni bir çift çeker new holland demek, büyük bi para demek . traktör çekiştirmek, yarıştırmak vs. vs. macera peşinde koşmanın bi anlamı yok bence

Ben td yi aldığım zamanlarda denedim hiç sorunsuz geçiyor hatta bi arkadaşın gazıyla dört çekere alıp denedik motor bi 25 30 cm geri geldi ama allah büyük ya bana gaz veren yanımdan hoop diye uçtu ama şansı varmış ön tekerin üstüne düştü ama sağlamlığı sağlam bu zamana kadar bişey olmadı

Landini ' yi bende duydum.Ama motoru amacının dışında kullanma derim.TD ' lerde tarlada çalışırken yahut araba yanaştırırken ileri geri rahat geçiyor.4. viteste de yaparsın bunu ama gerek yok.İthal olsa lafım yokta TD ' ye fazla güvenme.