TD 80 D YAKIT SORUNU !!!

Ynt: TD 80 D YAKIT SORUNU !!!

alim1903 link=topic=35352.msg300638#msg300638 date=1286816581' Alıntı:
yolda çok içiyor motorunda yeniyse açılınca şimdiye bakarak azalır.
Şahsen buna ben inanmıyorum. Sıfır bir motor çalıştığı ilk dakikadan itibaren aşınmaya başlar ve dolayısıyla her geçen saat ekonomikliğini yitirir.
Düşünün biraz sekmanlar aşınmış, gömlekler aşınmış, dolayısıyla kompresör düşmüş ve güç kaybı, yakıt nasıl düşebilir ki.?? :S
Zamanla traktörü alan kişi yakıtına alışıyor veya benim gibi alışmak mecburiyetinde kalıyor, sonrada yakıt düştü diyor.. Haa bu arada ekonomik kullanmayı da hafiften öğreniyor, alışkanlıklar değişiyor..

nailyetek link=topic=35352.msg300646#msg300646 date=1286817572' Alıntı:
Şahsen buna ben inanmıyorum. Sıfır bir motor çalıştığı ilk dakikadan itibaren aşınmaya başlar ve dolayısıyla her geçen saat ekonomikliğini yitirir.
Düşünün biraz sekmanlar aşınmış, gömlekler aşınmış, dolayısıyla kompresör düşmüş ve güç kaybı, yakıt nasıl düşebilir ki.?? :S
Zamanla traktörü alan kişi yakıtına alışıyor veya benim gibi alışmak mecburiyetinde kalıyor, sonrada yakıt düştü diyor.. Haa bu arada ekonomik kullanmayı da hafiften öğreniyor, alışkanlıklar değişiyor..

nail abi o konu şöyle sıfır traktör ün pistonları sürtünmeden dolayı güç kaybeder..çünkü pistonlar ve yuvaları yenidir.. ve etrafı yeterince pürüssüz degildir ve piston hareket ederken cevresinide az bişey aşındırır bölece daha rahat haret eder.. bu yüzden yakıtı coktur çekişse sürtünme kaybından dolayı daha azdır.... traktörün pistonları kendine yer yapana rahat calışmaya başlayana kadar bu süreç devam eder ve motor acılır motor acılınca sürtünmeden dolayı kayıp azaldıgı için artık daha az yakıt yakar ve cok güç aktarır.. olay bu... ve traktörler iyi acılmassa pistonlar kendilerine yer yaparken kısıtlı bölgeleri kullandıgından sonra sagır olurlar motor tam performans göstermez.. onun için traktör acılırken sabit gazla sürüm yapmayın sürekli devirli kullanın derler..

nail abi şimdi şöyle bişey var sıfır traktör çok yakar diyorum niyemi pistonlar daha krom bağlamaz yerine alışacak dişliler alışacak.ben bu sene aldım traktör 600 saat olduğunda traktör pancar motoru gibi çalışıyodu tak tak tak sibop ayarı falan yıllık bakımını yaptırdıkdan sonra traktör kendine geldi rotovotorü 540 devirde zorlanarak çalıştırıyodu şimdi 750 devirde rahatca kullanıyorum.şanzıman olsun piston olsun vs. vs. traktörün alışması anca 400-500 saat gibi bi zamanda oluyo

abi belki dedikleri mantık dışıdır ama çok fark etti motor 350 saat fln oldu çekişide arttı,yakıtıda düştü.ilk zamanlar mozot yetiştiremiodk.motoru yeni aldık die kooperitifden aldık 4 varil mozot.üfledi geçti ekinleri ekerken :D bence pulluk alıcaksan motor açıldıkdan sonra alıcaksın.ilk zamanlar takıosn çekmiyor gibi geliyor açılınca bakıyorsun bi büyünü alsam diyorsun.

firari11 link=topic=35352.msg300692#msg300692 date=1286826084' Alıntı:
abi belki dedikleri mantık dışıdır ama çok fark etti motor 350 saat fln oldu çekişide arttı,yakıtıda düştü.ilk zamanlar mozot yetiştiremiodk.motoru yeni aldık die kooperitifden aldık 4 varil mozot.üfledi geçti ekinleri ekerken :D bence pulluk alıcaksan motor açıldıkdan sonra alıcaksın.ilk zamanlar takıosn çekmiyor gibi geliyor açılınca bakıyorsun bi büyünü alsam diyorsun.
Valla ne yalan söyliyeyim; benim sıfır aldıklarım da (1991 MF 240 S &1997 Fıat 54c) ve revizyon yaptırdıklarım da ( MF 135 1975 model 3 revizyon, MF 240 S 1 revizyon ve nam-ı b..k kral da) durum tam tersi oldu.. Yıldan yıla gidişat kötüleşti, acaba benmi çok hırpalıyorum. :S

nailyetek link=topic=35352.msg300696#msg300696 date=1286826363' Alıntı:
Valla ne yalan söyliyeyim; benim sıfır aldıklarım da (1991 MF 240 S &1997 Fıat 54c) ve revizyon yaptırdıklarım da ( MF 135 1975 model 3 revizyon, MF 240 S 1 revizyon ve nam-ı b..k kral da) durum tam tersi oldu.. Yıldan yıla gidişat kötüleşti, acaba benmi çok hırpalıyorum. :S
bana kalırsa bence öle abi :D paylaştığın fotolara ve vidyolara bakarsam her motor dayanmaz sana :D ya kralın önü şahlanmış yada çamurda krala eziyet çektirion :D noo-*-s oap*-s