MB 1000 Trac Mahmudiye Köyü Ağaçlandırma Hazırlıkları

Ynt: MB 1000 Trac Mahmudiye Köyü Ağaçlandırma Hazırlıkları

nailyetek link=topic=35422.msg301306#msg301306 date=1287072360' Alıntı:
Keşke öyle bir imkan olsa..:D Bir günlüğüne kullanmaya verseler ilk işim Erkunt la çekiştirme yapmak olacak.:D
;D

Bunu ben bizim burda görmüştüm ağaçlandırma için,neredeyse yatsan ayakta duruyorum sanılabilecek kadar dik bir yerde çalıştı,amca biraz korktu ama MB tınlamadı :) Herkese şart bir tane özellikle kralcılara :D

türkiyedeki tüm orman işletmelerinde mercedesler var sanırım sivastada orman işletmesinin iki adet mercedesi var ... zamanında topyekün alınmış sanırım ... TİGEM lerin valmet kullanması gibi ...

bu makinadan bizim ormandada war bi defa çalışırken görmuştum içindeki şöför o yuksek motorda daglarda fln nasıl çalışıyor bilmem ben korkarım :D
Tşkler..

Yusuf link=topic=35422.msg301511#msg301511 date=1287153054' Alıntı:
Muhtar Bu makine hangi orman işletmesine ait
Patlatmayı dozerlemi çektiler
Birisi merkez plakalı, diğer, Emet plakalı.. Patlatmayı 3 adet dozer çekti, müteahhit e aittiler..

bolu orman işletme müdürlüğünde 20 kadar vardı 700-800-900-1000 modelinden tüm ilde sanırım 40 kadar vardı şimdi 6 tane kaldı ihale ile sattılar bundan 4 yıl önce 800 modelinden 6 tane birden ankaralı bir adam aldı tanesini 6000 liradan bizede parçasını bulamazsınız dediler bizde pişmiş armut gibi yedik sormayın hala pişmanım hektarlarca ormanda çalışan bu traktörler öyle sağlamki fidan işletme müdürlüğünde bir tane 1000 lik var hala geçerken içim sızlar keşke satsalar

bu traktörler orman işletmesı ıcın özel alınmıştır fıdanlığın sılvıkulture alnması esnasında kullanılması, tomruk çekimi işlınde kullanılmak amaçlı..orman işletmelerının fıdanlık ön hazırlama yangın sahalarının surumu ıcın kullanılır genelde ama pekde görulmez pıyasada:D