new holland 6060 zıplama sorunu

arkadaslar yenı aldıgımız new holland 6060 tarlada goble cektık cok zıplıyor servıs lastık havalarından dıyor dusurduk ama sorun hala devam edıyor traktör gidemiyecek kadar zıplıyor kullandığımız dizkaro 26 lı kozlusan diskaro aynı diskroyu 110 90 da kullanıyorduk önceden onda böyle bi sorun olmuyrdu kullanan yada bilgisi olan varmı bu konuda

Ynt: new holland 6060 zıplama sorunu

radial lastiklerden kaynaklanıyordur bence... yoksa 6060 ın 26 lıyı tınlıcanı sanmıyorum...
kullanan arkadaşlara sormak lazım ağırlık takviyesinin de yararı olabilir...

New Holland TSA ve T6000 serilerinde bu tarz zıplama sorunlarının olduğunu duymuştum. Biraz traktörün ağırlık dağılımı ve kısalığı ile ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum. Diğer ekipmanlarda ve yolda da bu tarz zıplama problemi yaşıyorsanız. Ağırlık takviyesi yapmanızda fayda var. Öne göre arka ağırlıklar az gelebilir. Genelde Avrupada kombine ekipmanlar ve daha ağır ekipmanlar kullanıldığı için ağırlık dağılımını öne daha çok veriyorlar. Fakat ülkemizde bu tarz ekipmanların kullanımı az olduğu için dengesizlik yaşanıyor. Önden ağırlıkları biraz azaltıp yada arkaya takviye yaparak bir deneme yaparsanız faydalı olacaktır. Civarımızda kullanan kişilerde genelde ağırlık takviyesi yapıyorlar.

same explorer 85t yide radial lastikle kullanıyoruz ve cok ememnunuz zıplama yapmıyor aksiye amaisör gibi cukurlara girince sarsmıyor.. ama td85 tek çekerdede acayip var bu zıplama sorunu tarlada da yolda da bide kabinleri amaisörlü nh lerin bundan dolayı kabin içinde hiç durulmuyor daha fazla hissediliyor zıplama kabin daha cok esniyor çünkü..

yorumlar için saoln arkadaşlar kullandığımz diskaro bu traktörün öndeki ağırlıkları 900 kg ekipman bağlı yolda zıplama olmuyor ama tarlada çalışır durumda iken aşırı zıplıyor diskaronun ağırlık 1300 kg dediğinz gibi arka lastiklerdeki ağırlıklar yetersiz gbi 300 350 kg kadar ağırlık var üzerinde başka işlerde henüz kullanılmadı traktör hergde falan nolur bilmem tşkrler hepinize

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Diskaro deyince ben çekili zannetim. Çekililer normalde traktörü bayırlarda filan zıplatır. Ama bunun pek zıplatmaması lâzım. Biz mesela 24 ' lü 3 metrelik Özdöken Disk Tiller kullanıyoruz. Ama hiç zıplatma gibi birşey yaşamıyoruz. 1600 Kg civarıda ağırlığı var. Civarda bu tarz disk tillerlardan da kullananlardan pek zıplatma duymadım. Ama önde 900Kg olduğuna göre arka genede çok hafif. Önden biraz söküp denemenizde fayda var diye düşünüyorum.

ya biz böle bişi kullanmıyoruz tarllarda görmedim de ama o aletin agır olması lasım ki otursun topraga.. Traktörunde arkasına ek agırlık takabilirsine daha ii olur..

arkadaşım bir vites düşür ve fazla devir verme sorun ortadan kaltıgını anlıcaksın benim bildigim kadarıyla motora fazla devir veripte vites yüksek gidersen sürekli zorlar ve arkadaki ekipman da hattini aşınca motora yük biner ve motorda sürekli gitmek istedigi içinde zıplama tabiri cagizse oplama başlar dene ve gör denemesi bedava lastiklerlende alakası yok yeniligi ve eskiligi ile

saoln arkadaşlar ağırlık siparişi verdik bir arka ağırlık 450 tl miş 4 tane lazım dı servis 6080 in ağırlıkları ndan getrimiş yanlışlıkla uymadı yenisini bekliyrz yorumlar için tşkr..

kardeş agırlıga para verecegine lastiklere su bas lastik havaları az olsun bak hopluyomu hem su beleş :D ve lastikte hava olunca boş oldugundan yaylanır ama içinde su olunca zannetmiyorum traktoru hoplatma gibi bi luxunun olacagına