goble alacağız acil yardım bekliyorum arkadaşlar ???

arkadaşlar 80-66s dt turbolu olan traktörümüze anız çekirdek nohut kimyon yerleri bozmak için çekili goble alacağız ama marka ve kaçlı alacağımıza karar veremiyoruz yardım ederseniz sevinirim... :S

Ynt: goble alacağız acil yardım bekliyorum arkadaşlar ???

çekiçkesen al derim sağlam işcilik var yada ilgi ikisinden birini tavsiye ederim.güngör güzel yapmış o gobleyi ama diğerlerine göre o kadar sağlam değildir.

slm tucano,eger acelen yoksa sana çok kazançlı bir öneride bulunacagım,dünyada tek patentli yeni bir toprak işleme aleti dogacak bir kaçgüne kadar,
ÖZELLİKLERİ
max 40 cm batıyor
2,40 cm iş genişligi(yani 8 ' li pulluk kadar yer götürüyor)
çizi oluştumuyor,patinaş olayı yok çok rahat çekim
anız saplarını yakmaya gerek kalmadan direkt nadasını yapabilirsin.
otları parçalayıp toprakla karıştırıyor
tarlana bir seferde girip ekilecek hale getirebilirsin,arkasından mibzerlen ekilişini yapabilirsin(yani kazayagı,külküvatör,tırmık merdane çekmene gerek yok.eziyete,zaman kaybına,masrafa son)
en sert toprakları bile keseksiz işleyebilme,yani istedigin zaman tarlanı sürebilirsin.
ve sayamadıgım bir çok özellik
(pulluk,kazayagı,tırmık,goble,rotatil,merdane) gibi aletler tarih olacak çok iddalıyım.bu aletle bunlarn ayrı ayrı yaptıgını tek seferde yapacak.
yakıttan ciddi tasarruf yani en kısa zamanda kendini amorti ediyor, gerisi kar
mesela 5 ' lisi için senin traktö 4 ' lü pulluk çeker
çalışma özelliği mesela 1 depo yakıt ile pulluk ile 50 dekar yer sürdügünü farz edelim
bu alet ile bir depo ile110-130 dekar yer sürebileceksin.
üretim 5 ' li-3 ' lü olarak
5 ' lisi minimum 75 beygir
3 ' lüsü minimum 55 beygir
inanın tarla sürme bukadar zevkli olmadı.
çok yakında piyasada süper alet akıllı hesabını bilen çiftçinin işi 2yıl garantili malzemesi çok aşırı kaliteli tamamen yerli üretim
geni bilgi için ve makinayı yerinde görüp denemek isteyen dostlarımız olursa bana ulaşsın yardımcı olurum
yusuf türker 0536 258 34 02

always156 link=topic=35454.msg301738#msg301738 date=1287248256' Alıntı:
slm tucano,eger acelen yoksa sana çok kazançlı bir öneride bulunacagım,dünyada tek patentli yeni bir toprak işleme aleti dogacak bir kaçgüne kadar,
ÖZELLİKLERİ
max 40 cm batıyor
2,40 cm iş genişligi(yani 8 ' li pulluk kadar yer götürüyor)
çizi oluştumuyor,patinaş olayı yok çok rahat çekim
anız saplarını yakmaya gerek kalmadan direkt nadasını yapabilirsin.
otları parçalayıp toprakla karıştırıyor
tarlana bir seferde girip ekilecek hale getirebilirsin,arkasından mibzerlen ekilişini yapabilirsin(yani kazayagı,külküvatör,tırmık merdane çekmene gerek yok.eziyete,zaman kaybına,masrafa son)
en sert toprakları bile keseksiz işleyebilme,yani istedigin zaman tarlanı sürebilirsin.
ve sayamadıgım bir çok özellik
(pulluk,kazayagı,tırmık,goble,rotatil,merdane) gibi aletler tarih olacak çok iddalıyım.bu aletle bunlarn ayrı ayrı yaptıgını tek seferde yapacak.
yakıttan ciddi tasarruf yani en kısa zamanda kendini amorti ediyor, gerisi kar
mesela 5 ' lisi için senin traktö 4 ' lü pulluk çeker
çalışma özelliği mesela 1 depo yakıt ile pulluk ile 50 dekar yer sürdügünü farz edelim
bu alet ile bir depo ile110-130 dekar yer sürebileceksin.
üretim 5 ' li-3 ' lü olarak
5 ' lisi minimum 75 beygir
3 ' lüsü minimum 55 beygir
inanın tarla sürme bukadar zevkli olmadı.
çok yakında piyasada süper alet akıllı hesabını bilen çiftçinin işi 2yıl garantili malzemesi çok aşırı kaliteli tamamen yerli üretim
geni bilgi için ve makinayı yerinde görüp denemek isteyen dostlarımız olursa bana ulaşsın yardımcı olurum
yusuf türker 0536 258 34 02
teşekkür ederim ama dediğiniz alet tahminimce köstebeg isimli makina o bizim işimize yaramaz o aleti bilek kalınlığındaki çekirdek saplarının tıkayacağı ortada ;)

Tucano340&Arion520 link=topic=35454.msg301725#msg301725 date=1287246865' Alıntı:
arkadaşlar sadece bu yıl 2500 dönüm yer süreceğiz goble bu kadar arazide bakım gerektirirmi...?
bir kaç defa rulman yataklarını yağlaman gerekir, başkada bakım istemez.