toprak işlemede son teknoloji dünyada tek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dünyada tek patentli yeni bir toprak işleme aleti dogacak bir kaçgüne kadar,
ÖZELLİKLERİ
max 40 cm batıyor
2,40 cm iş genişligi(yani 8 ' li pulluk kadar yer götürüyor)
çizi oluştumuyor,patinaş olayı yok çok rahat çekim
anız saplarını yakmaya gerek kalmadan direkt nadasını yapabilirsin.
otları parçalayıp toprakla karıştırıyor
tarlana bir seferde girip ekilecek hale getirebilirsin,arkasından mibzerlen ekilişini yapabilirsin(yani kazayagı,külküvatör,tırmık merdane çekmene gerek yok.eziyete,zaman kaybına,masrafa son)
en sert toprakları bile keseksiz işleyebilme,yani istedigin zaman tarlanı sürebilirsin.
ve sayamadıgım bir çok özellik
(pulluk,kazayagı,tırmık,goble,rotatil,merdane) gibi aletler tarih olacak çok iddalıyım.bu aletle bunlarn ayrı ayrı yaptıgını tek seferde yapacak.
yakıttan ciddi tasarruf yani en kısa zamanda kendini amorti ediyor, gerisi kar
mesela 5 ' lisi için farz edelim senin traktör 4 ' lü pulluk çeker
çalışma özelliği mesela 1 depo yakıt , pulluk ile 50 dekar yer sürdügünü farz edelim
bu alet ile bir depoyla 110-130 dekar yer sürebileceksin.
üretim 5 ' li-3 ' lü olarak
5 ' lisi minimum 75 beygir
3 ' lüsü minimum 55 beygir
inanın tarla sürme bukadar zevkli olmadı.
çok yakında piyasada süper alet akıllı hesabını bilen çiftçinin işi 2yıl garantili malzemesi çok aşırı kaliteli tamamen yerli üretim
geni bilgi için ve makinayı yerinde görüp denemek isteyen dostlarımız olursa bana ulaşsın yardımcı olurum
yusuf türker 0536 258 34 02
always156@mynet.com tüm merak ettiklerinizi sorularınız varsa yanıtlarım

• Beğen
Tepkiler: GORDİON06
Ynt: toprak işlemede son teknoloji dünyada tek

köstebeg dedikleri alet olmasın bu dedigin geçen sene sekizbin tl diyorlardı trakkulüpde fotoları vardı

evet buda o firmanın tamamen degiştirildi köstebek diye bir şey yok artık.
resim ve video şuanda koyamıyorum yeni görüntüler alacagım hava şartlarından dolayı araziye giremiyoruz en kısa zamanda görüntüleri olacak eklerim.
denemek isteyen arkadaşlar bizzat kendileri kullanıp görmeleri daha uygun olur anlatma bir yere kadar
imkanı olupta gelmek isteyenler igmeil adresime tel nosunu bırakabilirler,hava şartlarına baglı olup tanıtımımıza engel olmayacak bir havada gösterilecektir.2 gün önceden haber veririm
yer ankara/polatlı
fiyat: 5 ' fiyatı kdv dahil 32000 tl 3 ' lüsünün fiyatı şuan için belli degil devlet higbeli ziraat bankası kıredisine uygun yıllık ödemeli
bu sezon sınırlı sayıda 11 adet kaldı fazlası yok.tüm belgeleri var.saygılarımla

• Beğen

fiyatı baya iyimiş 32bin tl.. açıkcası turk çifçisinin alım güçünü aşıyor... acaba üzerindeki bıcaklar ve değiştirlebilir mazemeler kaç dekar değiştirilmeden işleyebilir ??

• Beğen

özür dilerim mustafa bey telefonu sessizde unutmuşum yarın müsayit olusanız ben sizi ararım,
hasadı yapılmış pancar yerleri için ideal bir seferde işleyip ekebilirsiniz,buyrun misafirimiz olun beraber deneyelim,
32000 tl mantıklı hesabını bilen çiftçi için,diger aletlerin toplam hesabını yapın ve ayrı ayrı tarlaya girip traktörün yaktıgı yakıtı hesaplayın lütfen.maliyeti yüksek 1. sınıf malzemeden üretildi,bir pullugun burunları misal 500 dekar sürdükten sonra degişiyorsa buda 2000-3000 dekar arsı degişir ciddi bir fark degişimide kolay.
bütün işleri tek bir aletle yapma imkanı,zamandan kazanç
agustos ayı topragın ensert dönemi pullukla süremessiniz,pulluk batsada çok büyük kesekler çıkacaktır,bu alet ile enbüyük kesek su bardagı kalınlıgında olur sert toprakta,

• Beğen

alet muhakak güzeldir.. ama açıkcası şu ortamda direk o parayı verebilecek çifçi sayısı fazla degildir.. şahsen ben kullanmak isterdim.. ama şuan tarıma okadar yatırım yapamam.. uzun vadede düşünecek çifçilerin bu aleti almasında fayda olur.. özellikle adana bölgesinde yıllık 2 -3 ürün alan çifçiler için baya yararlı olur zamandan kazanç için..

kırsal alan kalkınma desteğinden yararlanılabilir ise bu kapasitedeki makine için
fiyatı uygun olur.yeterki kullanışlı bir alet olsun.

Yenilik ve değişim her zaman iyidir Ülke ve millet olarak yeni buluşlar ve icatlarla ilerleyebiliriz. Kardeşimizi başarısından dolayı tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum

Dediğiniz gibiyse süper bir şey bu eğer parcalarda oyleyse alınır bence.Bide hibe var dediniz.Çok imkansız değil yani.Hatta tam koyluye gore bir ekipman.Genelde 75-95 hp civarı koylerde var.Yani süper birşey. anlş-*sTeşekkürler.Resim ve video koyarsanız çok makbule gecer.Ayrıca siz neredesiniz? ??*-s alk-*s

en kısa zamanda videolarını görmek istiyoruz.. hibe destegide olursa 2000 dekar üstü işleyenler için uygun olur kanaatindeyim

Çıray link=topic=35461.msg301896#msg301896 date=1287297423' Alıntı:
Dediğiniz gibiyse süper bir şey bu eğer parcalarda oyleyse alınır bence.Bide hibe var dediniz.Çok imkansız değil yani.Hatta tam koyluye gore bir ekipman.Genelde 75-95 hp civarı koylerde var.Yani süper birşey. anlş-*sTeşekkürler.Resim ve video koyarsanız çok makbule gecer.Ayrıca siz neredesiniz? ??*-s alk-*s
sevgili çıray,alet ankara polatlıda kullanan daha iyi fark edecektir,gerçekten toprak işleme bukadar zevkli olmamıştı,yakında polatlıda tanıtımımız var,GELMEK İSTERSENİZ KENDİNİZ KULLANIN,kısa zamanda video,resim eklenecektir.teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...