CLAAS ARES 557 ATX & ÖZDÖKEN DİSK TILLER AYÇİÇEK TARLASINDA 2010 PART2...!!!

19/09/2010

Arkadaşlar bu fotoğraflarda ve vidyoda bizim CLAAS Ares 557 Atx ve yeni Özdöken 3 metrelik disk tillerımız ile ayçiçek tarlasını sürüyorum. Fotoğraflar biraz uzak çekim oldu. Amcaoğlunun kameraya biraz acemiliği vardı...;)

Vidyo...!!!

Youtube HD Version

CLAAS ARES 557 ATX DISCING WITH ÖZDÖKEN DISC TILLER 2010 PART2...!!!
Kod:
http://www.youtube.com/watch?v=P0oWTATsF1s

Dailymotion Versiyonu
CLAAS ARES 557 ATX & ÖZDÖKEN TARLA SÜRÜMÜNDE 2010 PART2...!!

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX & ÖZDÖKEN DİSK TILLER AYÇİÇEK TARLASINDA 2010 PART2...!!!

Erkan yine döktürmüşsün. tşk. saplar biraz kalıyor birdahamı çekeceksin?
aykırı çekseydin daha iyi olurdu.

Ynt: CLAAS ARES 557 ATX & ÖZDÖKEN DİSK TILLER AYÇİÇEK TARLASINDA 2010 PART2...!!!

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

nh link=topic=35545.msg302407#msg302407 date=1287427683' Alıntı:
Erkan o saplar o motora zarar verir beyaw daha dandiğine yaptırsaydınız.. :)

Evet saplar motora zarar veriyor. Zaten normalde ben böyle sap olduğunda motoru tarlaya sokmam. Ciguliyide genelde önceden ben çekerim. Sap kalırsa iki defa çekerim. Bir seferide tersine çekerim. Böylece hiç sap kalmaz. Bu sene saplar yeşil olduğu için çoğu tarlaya iki sefer çektim. Fakat bu tarlayı bu sene yeni icara aldık. Daha önceki işleyen kişi bir defa ciguli çekmiş. Biraz tırışkadan çekmiş. Yaslamış ve yarıdan kesip gitmiş. Babam ben gelmeden önce ciguli ile tarlaya gitti baktı. Adam çektiği için gerekmez diye düşünmüş. Ben geldim vidyodaki tarlayı çekerken öbür tarlaya çekmişler ben gidiyorum dedi. Bende bu kadar sap olduğunu bilmediğim için iyi git dedim. Birde geldimki tarlaya sapların yarısı duruyor. Bir tur attım. Sonradan dedim arayayım babamı uzakta değilse gelsin ciguli çeksin. Fakat gelmedi. Sen çek dedi yavaş yavaş aynı yönde bişi olmaz dedi. Bende napayım başka tarlada yok orada sürülecek. Birdaha gelmek gerekecek diye çekeyim dedim. Zaten çoğu sap motor yüksek olduğuna altına fazla değmeden geçti. Birkaç tane büyük sapta tam teker izasına geldiler. Onlarıda sağ sol yaparak yasladım. Zarar olarak bişi olmadı. Ama içim tabikide bişi olacak diye cızladı biraz...:D

bartu link=topic=35545.msg302472#msg302472 date=1287439301' Alıntı:
Erkan yine döktürmüşsün. tşk. saplar biraz kalıyor birdahamı çekeceksin?
aykırı çekseydin daha iyi olurdu.

Bir daha çekeceğim. Yağmurlar yağmasaydı çoktan sürülmüştüde. Saplar ince olduğu için şimdi gazal olmuştur. Bir daha çekince birşey kalmaz.

paylaşım için tşkrler.azmı çekmedim ben bu sene bu saplar yüzünden bizim saplar motorun kabinine geliyor nerdeyse bazıları.tomrukla yatırırken 2 sefer kayış kopardım :D en son tırmıklarken yağ çubuğu düşmüş.hele keserken düşürdüğüm mandal sayısı yok :D ama artık mandal takmıyorum gergi kolları pimli olduğu için bişey olmuyor.

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

firari11 link=topic=35545.msg302528#msg302528 date=1287486073' Alıntı:
paylaşım için tşkrler.azmı çekmedim ben bu sene bu saplar yüzünden bizim saplar motorun kabinine geliyor nerdeyse bazıları.tomrukla yatırırken 2 sefer kayış kopardım :D en son tırmıklarken yağ çubuğu düşmüş.hele keserken düşürdüğüm mandal sayısı yok :D ama artık mandal takmıyorum gergi kolları pimli olduğu için bişey olmuyor.

Bizde o kadar uzun sap olsa bırak Ares ' i ben diğerlerini bile tarlaya sokmam. Geri geri ciguli çekerim genede o kadar sapa karşı sokmam...:D