DOMATES,MAGRUL ÇILDIRMIŞ........

Domates fiyatları, son 6 yılın zirvesine çıktı. Geçen yıl bu dönemde 1 liradan işlem gören domates, Toptancı Hali ' nde 5,40 liradan alıcı buldu. Marolda da durum hiç iç açıcı değil. Artışlar spekülatif olabilir mi?

spekülatifin olmadığı bir tarım birimi sektörü var mı.köylünün olmadıgı çiftçinin olmadıgı yerlerde bu tür oyunlar oynanır.köylünün çiftçinin kıymeti ne zaman bilinirse bu olayda ozaman çözülür.üretenin içinde olmadıgı pazarda,alınterinin emegin olmadıgı pazar da bu çılgınlıklar devam eder.tüketici,şehirli de, köylüyü çiftçiyi anlamalı.devlet herşeye destek veriyor yahu köylü terlemeden para alıyor kazanıyorların ceremesi bunlar.....

Ynt: DOMATES,MAGRUL ÇILDIRMIŞ........

bence çifçiyi daha kötü eder niyemi bi sene bi ürün para ettimmi ona hücum ediyolar bir sene çerezlik ayçekirdeği 3 tl yi geçti biz 3200 e sattık ertesi sene dağlar taşlar çekirdek ekildi o sene çekirdek 1500-2000 arası satıldı o sene rekolte çok fazlaydı bu domatestede aynısı olacak.bu sene patates ekenler iyi kÂr ediyo seneye patatese yüklenecekler bu durum çok istikrarsız bi durum her
ürüne taban fiyat uygulaması olsa bi sene kar edip bi sene başa baş çıkmasak ayrıca çifçi domatesi o paralara veremiyo toptancılar ucuza alıyo markete satıyo marketlerde millete yediriyor.TARIM BAKANI UYUMA.....

bugünlerde domatez ve marulun bu fiyatlara satılması çifçinin
ancak geçmiş yıllardaki zararını karşılar.

kardeş keşke çiftçi kazansada gam yemem.
şu bir gerçek üreten kazanmadıgı süre hiç bir şeyin tadı olmaz.

AGA BI KUCUK ALTIN BILE 100 LIRA CIVARI 3 KILO ANTRIKOT ALSAN 90 LIRA :d DUGUNE DE GITMEYECEK ARTIK :d DOMATES MARKETTE 5,90 LIRA BN YESILINI TARLADA NSOGUK VURMADAN TOPLAYIP NAYLON ALTINDA KIZARTTIM %20 FİRE VERDİ KILOSU 2 LIRAYA ZOR VERDIM BENIM DOMATESIMI ALAN MARKET 5,90 LIRA ETIKET KOYDU 4 LIRAYA SATSAM GAM YEMIYECEM şyt-*-sa