Fiat 110-90 DT Teknik yardım

Merhaba arkadaşlar.

Bizde 110-90 traktör var.1996 model.Dedem yaştan dolayı cıftcılıgı bıraktı.bızde baska ıs yaptıgımızdan traktor 3-4 senedır kullanılmıyor fazla.

zaten oncesınde de cok aktıf kullanılmıyodu.daha 900 km de.

komple bı bakım yapalım dıyoruz.

nelerı degıstırmek gerekır.motora -sanzumana-hıdrolıge kaç lıtre kaça kaç yag koyulur.

gordugu kadarıyla ıkı tane yag fılıtresı var. ıkı mazot fılıtresı var.kabının altında bı yag fılıtresı daha var ama o nedır bılmıyorum.

yapabıleceklerım hakında yardım edersenız cok sevınırım

Ynt: Fiat 110-90 DT Teknik yardım

Trakkulüp te 110-90 kullanan arkadaşların sayısı oldukça az.. Benim bildiğim <B.ÖZYURT> nickli arkadaşta var.. Ona özelden yazarsanız gerekli bilgileri alırsınız. 6 silindir bir traktör, ne kadar yağ alır bilemeyizde; filtreleri üzerindeki numaralara göre alıp, motora 20/50 veya 15/40 motor yağı, şanzuman ve diferansiyelede muhtemelen hidrolik aksamıda aynı yerden yağlanıyodur 30 numara yağ alarak başlayabilirsiniz..Yada NH servislerinden birisinde yağlama tablosu vardır..

bı yag fılıtre degısımı ıcın 40km gıt 40km gel yapmak ıstemıyorum. traktorle o yol hem cekılmez hemde sağlam mazot yakar dıye dusunuyorum :)

3 tane yakıt 2 tane yag fılıtresı var galıba.bunları servısten temın edıp kendımız yagını fılıtresını degıstırcez artık.

bunun dısında kontrol etmemı onerebılecegınız noktalar varmı? sonucta her ne kadar yetkılı servıste olsa kullanıcı kadar hakım olamazlar ınce ayrıntılara.

iynn-rs link=topic=35626.msg303159#msg303159 date=1287683421' Alıntı:
bı yag fılıtre degısımı ıcın 40km gıt 40km gel yapmak ıstemıyorum. traktorle o yol hem cekılmez hemde sağlam mazot yakar dıye dusunuyorum :)

3 tane yakıt 2 tane yag fılıtresı var galıba.bunları servısten temın edıp kendımız yagını fılıtresını degıstırcez artık.

bunun dısında kontrol etmemı onerebılecegınız noktalar varmı? sonucta her ne kadar yetkılı servıste olsa kullanıcı kadar hakım olamazlar ınce ayrıntılara.
toplam 80 kmde en az 40-50 litre yakar sen hiç gitme arkadaşım sen o traktörü sat biz gelip kamyona yükleyip götürelim ?

iynn-rs link=topic=35626.msg303739#msg303739 date=1287948038' Alıntı:
piyasası nedir bunların?
http://ilan.elookat.com/fiat-4x4,F.htm listenin sonunda var 96 model 35 bin lira istiyrlar böyle kymetli bi traktor için cok az para 95 66 bile 50 bin lira yazık piyasası cok düşük bence hiç satmayın böyle traktor bulunmaz fiatın en kuvvetli sanzumanı var 90 serisi bunlar fıatagrı üretimi tek yakıt braz fazla ama yiğidin agzı baglanmaz nede olsa 110 hp altın gibi degerlir bu yeniler teneke gibi sekile aldanmayın :)

halil_alpy_37 link=topic=35626.msg304001#msg304001 date=1288100270' Alıntı:
http://ilan.elookat.com/fiat-4x4,F.htm listenin sonunda var 96 model 35 bin lira istiyrlar böyle kymetli bi traktor için cok az para 95 66 bile 50 bin lira yazık piyasası cok düşük bence hiç satmayın böyle traktor bulunmaz fiatın en kuvvetli sanzumanı var 90 serisi bunlar fıatagrı üretimi tek yakıt braz fazla ama yiğidin agzı baglanmaz nede olsa 110 hp altın gibi degerlir bu yeniler teneke gibi sekile aldanmayın :)

valla bızımde satma gıbı bı nıyetımız yok.kesek kırma-pulluk-romork vs. tarım makınaları vardı onları sattık ama traktor yadigar olarak kalacak.
pıyasasını satmayı dusundugum ıcın sormadım.koyde yatıyodu cıkardık ıs yerımıze getırdık daha ılk gun 50 bın teklıf etmıs bırı yolda gorup onun ıcın merak ettım pıyasası ne dıye.

bakım larınıda yaptım bu arada.parcayı kolay bulamam sanmıstım ama cok basıtmıs :)
3 adet yakıt fılıtresı-2 adet motor yagı fılıtresı ve hıdrolık yag fılıtresını degıstırdım 20-50 bp yag koydum.

iş yerının onunde bos arazı vardı 10.000 m2 civarı 5 li pullukla vardı orayı sürdüm cok zevklı alet :) arazının bı bolumu tamamen çamurdu.hatta bazı yerlerde traktorun govdesı yere degecek kadar batıyodu.saplanıp kalır dıye korkmustum ama pullugu bıle cektı o camurda valla enteresan bı makına :)

iynn-rs link=topic=35626.msg304301#msg304301 date=1288217745' Alıntı:
valla bızımde satma gıbı bı nıyetımız yok.kesek kırma-pulluk-romork vs. tarım makınaları vardı onları sattık ama traktor yadigar olarak kalacak.
pıyasasını satmayı dusundugum ıcın sormadım.koyde yatıyodu cıkardık ıs yerımıze getırdık daha ılk gun 50 bın teklıf etmıs bırı yolda gorup onun ıcın merak ettım pıyasası ne dıye.

bakım larınıda yaptım bu arada.parcayı kolay bulamam sanmıstım ama cok basıtmıs :)
3 adet yakıt fılıtresı-2 adet motor yagı fılıtresı ve hıdrolık yag fılıtresını degıstırdım 20-50 bp yag koydum.

iş yerının onunde bos arazı vardı 10.000 m2 civarı 5 li pullukla vardı orayı sürdüm cok zevklı alet :) arazının bı bolumu tamamen çamurdu.hatta bazı yerlerde traktorun govdesı yere degecek kadar batıyodu.saplanıp kalır dıye korkmustum ama pullugu bıle cektı o camurda valla enteresan bı makına :)
makina kısmını bir kenara koy arkadaşım o 6silindirin verdiği gücü ayağının altında hissetmek motorun gürlemesini duymak bazılarının yaşam tarzı *098*- anlş-*s