intercooller'li tl100a

Ynt: intercooller'li tl100a

uzun zamandır olurmu olmazmı gibi bir sürü araştırma yaptık,kimi olur dedi, kimi olmaz dedi, sitemizdede belirli konulardada bu konuyla ilgili tartışmalar yaptık. en sonunda karar verip taktım. iyiki takmışım. yakıtta belirleyici pek fark olduğunu sanmıyorum ama traktörde cekiş ve direniş yönünden mükemmel sonuç elde ettiğime inanıyorum, bunu intercooller hissettirdi, yaptığım masraf boşuna gitmedi açıkcası. aşağı yukarı 1 vites artı diyebilirim. hararet göstergesi aynı, problem yok.
Fiyatına gelince, parçaların hepsi intercoollerde dahil orjinal parça (CNH), parçalar 1150 tl tuttu, işciliğine para vermedim kendimiz taktık, ufak tefekte civata, somun, kelepçe gibi parçalara para verdim onlarda önemli değil.
Sadece görünüş açısından hoşuma gitmeyen orjinal parçası, intercooller borularıdır, borular plastik ve yerine tam uymuyor kesip eklemek gerekiyor, onlarıda ilerleyen bahar aylarında inşaallah, mikelajlı, yerine göre alıştırıp boru yapanlar var ve bu borularıda en yakın zamanda değiştireceğim.
yorum yapan herkese teşekkürederim.

Hayırlı olsun Hüseyin.. Teknik bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler..
Bu arada tohumları senin söylediğin miktarlarda ve az üstünde ektim, sonucu Allah ömür verirse seneye hasatta paylaşıcam.. 20 kg-26 kg arası, hem tohum sıkıntısı vardı, hemde bir kısmı TİGEM e aitti. Yani pahalıydı, bakıcaz inşallah sonuç iyi olacak gibi geliyor..

Hayırlısı olsun Hüseyin,
Gücün arttığını ama yakıtta azalma olmadığını yazmışın, halbuki eğer güç arttıysa o oranda yakıtta düşmeli diye düşünüyorum.

Saygılar.

OkayKANGAL link=topic=35882.msg304419#msg304419 date=1288273542' Alıntı:
İşte Hüseyin abimizin kalitesi ... elindeki makineyi tanıyan araştıran bilgili vede becerikli bir çiftçi ... tebrikler ...
estağfurullah abi,
Bu övgü ve tatlı sözlerin karşısında şımarmamak elde değil, şımardım bak şimdi.. teşekkürederim.

nailyetek link=topic=35882.msg304502#msg304502 date=1288285368' Alıntı:
Hayırlı olsun Hüseyin.. Teknik bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler..
Bu arada tohumları senin söylediğin miktarlarda ve az üstünde ektim, sonucu Allah ömür verirse seneye hasatta paylaşıcam.. 20 kg-26 kg arası, hem tohum sıkıntısı vardı, hemde bir kısmı TİGEM e aitti. Yani pahalıydı, bakıcaz inşallah sonuç iyi olacak gibi geliyor..
İnşallah hayırlısı olur nail abi, sonucunu merakla bekleyeceğim,,,teşekkür ederim.

Niko5 link=topic=35882.msg304524#msg304524 date=1288288704' Alıntı:
Hayırlısı olsun Hüseyin,
Gücün arttığını ama yakıtta azalma olmadığını yazmışın, halbuki eğer güç arttıysa o oranda yakıtta düşmeli diye düşünüyorum.

Saygılar.
saygı bizden niko5 kardeş..
Yakıt elbeltte düşmüştür ama ben bir oran belirleyemedim, tam ölçmek nasip olmadı,, inşallah bahar çiftlerinde rahatlıkla ölçerim. teşekkürederim.

cevo link=topic=35882.msg304967#msg304967 date=1288433058' Alıntı:
hayırlı olsun bende arastırma yapıyorum erkunt a taktıracagım ama bana daha az fiyat söyledıler 600 tl cıvarı
şimdi ben NH için olan parçalar için konuşuyum. birkaç çeşit intercooller var. bunların petek gözleri farklı ve ayrıca petek sayılarıda(halkaları) farklı, büyükten küçüğe doğru değişiyor, ayrıca sadece intercooller ' i almakla bitmiyor, intercoollerin sadece fiyatı orjinali 850 tl. en büyüğü..dışarıda fason yaptırırsan aynı ölçüde 550 tl..ama bu ana parçaya ilaveten;
montaj takım seti
2 adet emici ve verici boru
1 adet hava filtresi (komple)
hava filtresi hortumu (turboya giden) vs. gibi gereken parçalarda benim maliyetin içerisinde. ek malzemeleri almadan TLA ' nın kaput kapanmıyor mecburen değiştirmek zorunda kaldık,
erkunt farklı olabilir,

gökoğlu link=topic=35882.msg305026#msg305026 date=1288450948' Alıntı:
şimdi ben NH için olan parçalar için konuşuyum. birkaç çeşit intercooller var. bunların petek gözleri farklı ve ayrıca petek sayılarıda(halkaları) farklı, büyükten küçüğe doğru değişiyor, ayrıca sadece intercooller ' i almakla bitmiyor, intercoollerin sadece fiyatı orjinali 850 tl. en büyüğü..dışarıda fason yaptırırsan aynı ölçüde 550 tl..ama bu ana parçaya ilaveten;
montaj takım seti
2 adet emici ve verici boru
1 adet hava filtresi (komple)
hava filtresi hortumu (turboya giden) vs. gibi gereken parçalarda benim maliyetin içerisinde. ek malzemeleri almadan TLA ' nın kaput kapanmıyor mecburen değiştirmek zorunda kaldık,
erkunt farklı olabilir,
arkadaş bende bakacam 0 işe,benim samede y0k interc00ler...traktörü z0rladığım zaman hararet göstergesi hafif yukarı çıkıy0r....same 110 da var benim samede(130)y0k...gerekli 0lduğuna inanıy0rum..

samsunbafra link=topic=35882.msg305029#msg305029 date=1288451986' Alıntı:
arkadaş bende bakacam 0 işe,benim samede y0k interc00ler...traktörü z0rladığım zaman hararet göstergesi hafif yukarı çıkıy0r....same 110 da var benim samede(130)y0k...gerekli 0lduğuna inanıy0rum..
abicim, hararet için takacaksan hiç tavsiye etmem, hararet göstergesi hiç değişmedi,o söylediğin sorun TL100A ' dada var sıkıştırınca hararet yapmıyor ama gösterge yükseliyor. takılmadan önceki hali ile aynı, denedim acıkcası...yanlız şöyle birşey var Tl100a ' ya servise taktıran arkadaşların, ön kısımda bulunan akü ' yü yan tarafa alıyorlarmış, dolayısıyla ön boşalmış oluyor, hararet göstergesi bayağı düşük çalışıyormuş, duyduğuma göre...bunu şunun için anlattım abi...
Sizin SAME ' ninde radyatörün ön tarafı dolu ise, belki sıkıştırınca yeterli tam hava çekemiyordur pervane, olabilir belki, sadece tahmin ettim abi...saygılar.