AVRUPA'NIN EN BÜYÜK PULLUĞU (ÜNLÜ PULLUK)

Ynt: AVRUPA'NIN EN BÜYÜK PULLUĞU (ÜNLÜ PULLUK)

sanırım videoyu bizlerle paylaşan üyeünlü pullukta yetkili bir kişi ... avrupa standartlarında çok iyi ürünler üretiyorsunuz ... lakin benim sormak istediğim ne devlete nede çiftçiye gram faydası olmayan TİGEM çiftliklerine gereklimi bu ekipman .. acaba hangi ödenekle , hangi gereksinimle , hangi şartnameye göre bu pullukların alımına karar verildi ... bu pulluğu ayarlayacak , kullanacak bakımını onarımını yapabilecek operatörler varmı TİGEM de ... biliyorum bu sözlerim tepki alacak ama sivastaki ulaş devlet üretme çiftliğinde bu makineleri kullanabilecek tek kişi yok ... TİGEM de bunun karar mercii kimler acaba ... çok merak ediyorum ... bu video tamamen gösteriş videosu ... bu ünlü pullukla da alakalı bir şey değil .. muhtemelen zorla satmamışsınızdır o pullukları ... bu tip bir ekipmanı bir kalemde beş adet almak ne kadar mantıklı anlayamadım ??? türkiyemizde devletle alışveriş yapan firmalar hakkında , ticaret şekliolarak yapılacak bir çok genelleme var lakin şimdi bunlardan bahsetsem kıyamet kopar ... yazdıklarım naçizane fikirlerimdir ... sanırım anlatabildim ...

ülkemizde böyle ürünlerin çıkması çok sevindirici ve gurur verici ama tigemden başka ülkemizde kullanıcısı varmı şahıs olarak, bu çok merak ettiğim bir konudur benimde. parçalanmamış araziler halen varmı bilemiyorum.

Bu tarz üretimler ülkemde yapıldığı için mutlu oldum. elinize sağlık. yalnız bizlerde bu kadar buyuk motorlar yok. bizler için yani orta çifçiler için yapmış olduğunuz pulluklardada bu kadar iddialı mısınız. sizlerden bu pulluklarında videolarını denemelerini görmek isteriz

http://www.haberler.com/dunyanin-en-buyuk-sabani-turkiye-de-uretildi-haberi/

bu haberde bahsi geçen 14 lı pulluk kim tarafından üretildi ... sizin videodaki 8+5 pullukları çeken traktörler neden bu pulluğu çekememiş ... bu pulluğu çekebilmesi için amerikadan sipariş edilen ve üretilerek altı ay içerisinde teslim edilecek traktörler teslim edildimi .. neredeyse bir seneyi geçkin zaman olmuş haber yayınlanalı ... yurtdışından devletin traktör alımı için ihale açması ne demek ??? amerikalı hangi firma almış bu ihaleyi ???? bu devlet işleri ülkemizde bir garip ilerliyor .... benim vergimle hiç bir işe yaramayan tigemlere pulluk alınmasıda hiç hoşuma gitmiyor ... körler sağırlar birbirini ağırlar , sonrada birbirini zengin eder ... çiftçi sürünsün bakanla pulluk firması sırt sırta versin gereksiz büyük ekipmanlar traktörler alsın ... haberdeki tigem devletin kasasına tek lira koymuş mu acaba bugüne kadar .... yok ülkemiz kazandı , yok bizdede bu tip aletler üretiliyor bunlar züğürt tesellisi arkadaşlar bence ... ayranımız yok içmeye .... siz anlayın işte gerisini :)

Güzel bir paylaşım. Ürünleriniz gerçekten çok kaliteli ve sağlam. Yalnız şöyle bir eleştiride bulunacağım. Dünya çapında tanınacak ürünler üreten firmalarımız var. Fakat tanıtımlarını biraz zayıf yapıyorlar. Daha profesyonel hazırlanmış tanıtım vidyoları ve fotoğrafları olsa güzel bir tanıtımınız olabilir. Avrupa ' daki diğer firmalar bu tarz konulara çok önem veriyorlar. Yaptıkları yenilikleri sitelerinde meraklılara ve e-bültenler ile sürekli abonelerine bildiriyorlar. Ama ne yazıkki ülkemizdeki firmalar e-bülteni bırakalım. Normal bir broşür veya bülten bile yayınlamıyorlar. Yayınlasalarda tek parça bir kağıttan ibaret şeyler. Geniş çapta hazırlanmış kataloglar filan olsa daha ayrıntılı fikir verebilirler. Ben avrupadaki firmalardan katalog talep ediyorum. Birkaç hafta içinde de geliyor. Ama bizim ülkemizin firmalarının sitelerinde katalog istemek için bir bölüm bile yok. Onu bırakalım çoğunda e-broşür bile yok. Kimisinde sadece bir ürünün fotoğrafı var özellikleri bile yok. Yani şuan içinde bulunduğumuz teknoloji, internet ve pazarlama çağında bunlar büyük eksikler. Biz burada göremediğimiz Avrupa ekipmanların her türlü bilgisine internetten ulaşabiliyoruz. Ama yerli markalarımızdan pek bir bilgi alabileceğimiz online platformlar yok.

Yani kısaca söylemek gerekirse sizden daha kaliteli vidyolar, fotoğraflar, broşürler, web siteleri ve tanıtımlar bekliyoruz. Aynı eksiklikleride daha önce forumumuzda bulunun başka bir pulluk üreticisi firma yetkilisinede ayrıntılı olarak yazmıştım. Fakat onlarda da bir gelişme hâla göremedim. Aynı web siteleriyle ve eksiklerle devam ediyorlar. Umarım sizde bu eksiklerinizi en kısa zamanda giderirsiniz...

ünlü pullugun topragı cevirmekle ilgili bi sorunu var sanırm ceviremiyor topragı sürmek degil kazayagı veya 7 li gibi ceker gibi oluyor topragı pastırma kıyar gibi yapıyor buda tabi motoro yüklenmiyor böyle şekilde tarla sürmek degildir üstü alta altı üste getirmesi gerikir sert zeminlerde gecmiyor hafif oldugu icin 3 gündür tarla sürerim camurda makina ile sökülmüş pancar tarlası kuru sert toprak şase kırılacak şekilde sert bi yer kullandıgım marka tam uyumlu calışyor ama ünlü pullukta bu uyumu göremiyorum

Güzel konuşuyorsun arkadaşım bazı konularda doğrusun ama bu tip pulluğun ülkemizde üretilip en azından dövizimizin dışarıya kaçmasının önlenmesi ne kadar iyi değilmi ben epeydir bu firmadan aldığım pullukları kullanıyorum sonderece memnunum yurt dışından daha önce aldığım pulluklarımda var ama inan kardeşim kalite daha iyi bıçaklar kulaklar daha uzun dayanıyor hal böyleyken dövizn dışarı gitmemesi adına verieln karar doğru madem bizim vatanımızda bu tür kaspsamlı işler yapan firmalar var onları desteklemeliyiz yüreklendirmeliyiz. Tigemede teşekkürler yerli malı kullandığı için diğer dediklerin eğitimle hal yl olur belki bu firma eğitimlerinide veriryordur kullanmak için

OkayKANGAL link=topic=35896.msg304416#msg304416 date=1288273175' Alıntı:
sanırım videoyu bizlerle paylaşan üyeünlü pullukta yetkili bir kişi ... avrupa standartlarında çok iyi ürünler üretiyorsunuz ... lakin benim sormak istediğim ne devlete nede çiftçiye gram faydası olmayan TİGEM çiftliklerine gereklimi bu ekipman .. acaba hangi ödenekle , hangi gereksinimle , hangi şartnameye göre bu pullukların alımına karar verildi ... bu pulluğu ayarlayacak , kullanacak bakımını onarımını yapabilecek operatörler varmı TİGEM de ... biliyorum bu sözlerim tepki alacak ama sivastaki ulaş devlet üretme çiftliğinde bu makineleri kullanabilecek tek kişi yok ... TİGEM de bunun karar mercii kimler acaba ... çok merak ediyorum ... bu video tamamen gösteriş videosu ... bu ünlü pullukla da alakalı bir şey değil .. muhtemelen zorla satmamışsınızdır o pullukları ... bu tip bir ekipmanı bir kalemde beş adet almak ne kadar mantıklı anlayamadım ??? türkiyemizde devletle alışveriş yapan firmalar hakkında , ticaret şekliolarak yapılacak bir çok genelleme var lakin şimdi bunlardan bahsetsem kıyamet kopar ... yazdıklarım naçizane fikirlerimdir ... sanırım anlatabildim ...

Değerli arkadaşlar.

Yorumlarınız için çok teşekür ederiz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz: Bizim bu videoyu yayınlamamızın amacı sizlerin AR-GE çalışmalarımızı görmesi içindi. TİGEM ya da başka bir kuruluşla ilgili eleştiri yapmak bizlere düşmez ancak şunu da söylemekte fayda var. Tigem son 2-3 yıldır kendini çok geliştirdi. Bu gibi yatırımlar ilk başta maliyetli gibi gözükebilir ama temel amaç maliyetleri azaltmak, verimliliği arttırmaktır. Bu hedef ile ilk olarak 14 soklu dönerli deneme ürünü yapılmıştır. Bu ürünün videosunu da ekleyebiliriz. Ancak traktörler bu ürünü çekmekte zorlanacakları için sok sayısı 13 e düşürülüp ürün üzerinde gerekli düzeltmeler de yapılarak 5 adet son haliyle yapılmıştır. Deneme ürünü olan 14 soklu puluğumuz hala firmamızda teşhir amaçlı durmaktadır. İsteyen arkadaşlar gelip görebilirler. Bu deneme ürünü OKAY KANGAL Bey'in de işaretlidiği http://www.haberler.com/dunyanin-en-buyuk-sabani-turkiye-de-uretildi-haberi/

haberdeki üründür. Bu haberden şu paragrafı paylaşalım:

Aynı anda 7 metrelik alanı sürebilen sabanla 1 saatte 70 dekarlık alan sürülebilecek. Türkiye'de mevcut sabanlarla saatte 7 dekar sürülebiliyor. Bu nedenle sulu tarımın yapıldığı yerlerde senede üç ürün ekimi zorlaşıyor. 14 sokumlu yerli üretim yeni pullukla hızlı ekim yapılacağı için bir senede üç ürün yetiştirmek kolaylaşacak. 14 bıçaklı saban aynı zamanda akaryakıt tasarrufu da sağlayacak. Mevcut pulluklar dekar başına 1.9 litre mazot yakarken, dünyanın en büyük sabanı 0.9 litre yakıt harcıyor. (haberden alıntı)

Ürünümüz Tigem talepleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Bu ürün için gerekli şartname alanında uzman Tigem Teknik Ekibi tarafından hazırlanmıştır. Sonuçlar da haberdeki gibidir.

Bu pulluğumuz otomasyonlu olup tüm hareketleri bir kumanda panosu üzerinden yapma yeteneğine sahiptir. Ayrıca pulluğu kullanacak personele teknik eğitimler firmamızca verilmiştir. ilk başta bazı sorunlar yaşanmış olsa da teknik ekibimizin müdahalesi sonucu bu sorunlar ortadan kaldırılmış ve şu an pulluklarımız problemsiz olarak çalışmaktadır.

Saygılar.

ÜNLÜ PULLUK link=topic=35896.msg304704#msg304704 date=1288342518' Alıntı:
Değerli arkadaşlar.

Yorumlarınız için çok teşekür ederiz. Öncelikle şunu belirtmek isteriz: Bizim bu videoyu yayınlamamızın amacı sizlerin AR-GE çalışmalarımızı görmesi içindi. TİGEM ya da başka bir kuruluşla ilgili eleştiri yapmak bizlere düşmez ancak şunu da söylemekte fayda var. Tigem son 2-3 yıldır kendini çok geliştirdi. Bu gibi yatırımlar ilk başta maliyetli gibi gözükebilir ama temel amaç maliyetleri azaltmak, verimliliği arttırmaktır. Bu hedef ile ilk olarak 14 soklu dönerli deneme ürünü yapılmıştır. Bu ürünün videosunu da ekleyebiliriz. Ancak traktörler bu ürünü çekmekte zorlanacakları için sok sayısı 13 e düşürülüp ürün üzerinde gerekli düzeltmeler de yapılarak 5 adet son haliyle yapılmıştır. Deneme ürünü olan 14 soklu puluğumuz hala firmamızda teşhir amaçlı durmaktadır. İsteyen arkadaşlar gelip görebilirler. Bu deneme ürünü OKAY KANGAL Bey'in de işaretlidiği http://www.haberler.com/dunyanin-en-buyuk-sabani-turkiye-de-uretildi-haberi/

haberdeki üründür. Bu haberden şu paragrafı paylaşalım:

Aynı anda 7 metrelik alanı sürebilen sabanla 1 saatte 70 dekarlık alan sürülebilecek. Türkiye'de mevcut sabanlarla saatte 7 dekar sürülebiliyor. Bu nedenle sulu tarımın yapıldığı yerlerde senede üç ürün ekimi zorlaşıyor. 14 sokumlu yerli üretim yeni pullukla hızlı ekim yapılacağı için bir senede üç ürün yetiştirmek kolaylaşacak. 14 bıçaklı saban aynı zamanda akaryakıt tasarrufu da sağlayacak. Mevcut pulluklar dekar başına 1.9 litre mazot yakarken, dünyanın en büyük sabanı 0.9 litre yakıt harcıyor. (haberden alıntı)

Ürünümüz Tigem talepleri doğrultusunda tasarlanmıştır. Bu ürün için gerekli şartname alanında uzman Tigem Teknik Ekibi tarafından hazırlanmıştır. Sonuçlar da haberdeki gibidir.

Bu pulluğumuz otomasyonlu olup tüm hareketleri bir kumanda panosu üzerinden yapma yeteneğine sahiptir. Ayrıca pulluğu kullanacak personele teknik eğitimler firmamızca verilmiştir. ilk başta bazı sorunlar yaşanmış olsa da teknik ekibimizin müdahalesi sonucu bu sorunlar ortadan kaldırılmış ve şu an pulluklarımız problemsiz olarak çalışmaktadır.

Saygılar.

' Aynı anda 7 metrelik alanı sürebilen sabanla 1 saatte 70 dekarlık alan sürülebilecek. Türkiye'de mevcut sabanlarla saatte 7 dekar sürülebiliyor. Bu nedenle sulu tarımın yapıldığı yerlerde senede üç ürün ekimi zorlaşıyor. 14 sokumlu yerli üretim yeni pullukla hızlı ekim yapılacağı için bir senede üç ürün yetiştirmek kolaylaşacak '

Değerli Ünlü Pulluk yöneticisi , Yukarıdaki haberden alınmış bölümde yazılan olaya trakkulupteki çocuk üyeler bile gülmektedirler . Şimdi Türkiye de üç ürün alma imkanı olupta , alınamayan yerler var ve bunun sebebide pullukların küçük olması mı ? Ben pek sanmıyorum !!! Burada benim anlatmak istediğim ÜNLÜ PULLUK larına , çalışmalarına yönelik değil . Bu arada belirteyimki bende yarı otomatik profilli ünlü pulluk kullanmaktayım ve ürünlerinizde tek bir şikayetimiz bulunmamakta . Lakin verdiğim haber linkinde yazanlar , Mehdi EKERİN açıklamaları ipe sapa gelmez palavralar gibi durmakta . Bende tarımla uğraşan bir kişiolarak TİGEM işletmelerinde bu pulluklara ihtayaç olduğunun kararı ne şekilde verildi . Hadi karar verildi yada teknik ekibin piyasa araştırmaları ile size ulaştılar , neden bir kalemde beş adet pulluk alındı . Örneğin bir adet alınsa denense , yılda üç ürün alınsa , gerekli analizler , hesaplar yapılsada sonra diğer pulluklar getirilse nasılolurdu acaba... Ben ülkemizde hiç bir devlet kurumunun bunu yapacağına vede ehli ile halledeceğine inanmıyorum . Halen bana yapılan bu işin çok gereksiz bir gösteriş gibi gelmektedir . Biz çiftçiler olarak nerdeyse piyasanın en pahalı sertifikalı tohumlarını TİGEM den alırken , bazı bölelerdeki TİGEM lerin özelleştirilmesi , satılması gündemde iken çıkıp bunlardan birisi ben teknolojik atılım yapacağım diye ortaya düşmesi gayet mantıksız . Ama olan olmuştur bundan sakın alınmayınız ama bizim vergimiz bu şekilde sizlerin cebine gitmiştir . Bazı arkadaşlar bundan gurur duymamız gerektiğinden bahsetmekte . Ben şahsen böyle düşünmüyorum . Devletin cebinden yani benim cebimden giden paranın yurt dışına değil yurtiçinde kalması halinde bu olayın mübah sayılması gerekmez . TİGEM ve ÜNLÜ pullukları bu haberde vede videoda açıkça belli olduğu üzere sırt sırta vererek show yapmışlardır . Başka açıklaması yoktur . Tabiki bunlar benim naçizane fikirlerimdir . Eğer burda isek herkes konu hakkında ki fikirlerini saygı çerçevesinde belirtme hakkına sahiptir . Değerli Ünlü Pulluk yöneticisi şimdiden anlayışınız için teşekkür ediyorum .

bu videolar pullukların ayarlanmış haldeki görüntüleri ise;
traktörler bu pullukları çekeriken zorlanıyor gibi çünkü traktörler çizide sağa çekiyor
artı konuda pullukların özelliği anlatılır iken çizi dışı diye bağsedilmiş ama traktörler çiziden gidiyor
ve sürüm derinliği eğer bu derinlik ise bu sürüm ile değil üç ürün yılda bir ürün zor alınır.

bartu link=topic=35896.msg304855#msg304855 date=1288376976' Alıntı:
bu videolar pullukların ayarlanmış haldeki görüntüleri ise;
traktörler bu pullukları çekeriken zorlanıyor gibi çünkü traktörler çizide sağa çekiyor
artı konuda pullukların özelliği anlatılır iken çizi dışı diye bağsedilmiş ama traktörler çiziden gidiyor
ve sürüm derinliği eğer bu derinlik ise bu sürüm ile değil üç ürün yılda bir ürün zor alınır.
aynen katılıyorum böle tarla sürme ile ne ürün yetişiyorki

Firmanızın özverili çalışması gerçekten biz çiftcilerin yararına olacaktır ve ülkemiz tarımı böylelikle kalkınacaktır.Artık bizde birşeyleri yakalamaya başladık.Hemde onları bazı noktalarda geçecek şekilde.İnşallah başarılarınızın devamı gelir.Size sonsuz teşekkürler işlerinizde kolaylıklar.

reklam link=topic=35896.msg304413#msg304413 date=1288273055' Alıntı:
tigem gecen 2010 bursa fuarından bir 195 beygir case almıştı ama tigemde heralde büsürü case 195 lik var

335liklerde geçen sene Konya'dan alınmıştı 5 adet.Bunlar o trektörler galiba.İşte resimleri;

pulluk çok güzel lafımız yok fakatt traktörü sola çekiyo aynı döner disk saban gibi ve hazır nadas toprakta deneme yapılmış anızda denense atısı eksisi daha iyi görünürr paylaşım için teşekkürler

Merhabalar,
Öncelikle belirtmek isterim ki 3 ürün ibaresi yanlış olmuştur. Bu kadar büyük bir pulluğa TIGEM tarafından ihtiyaç duyulmasının sebebi Ceylanpınar bölgesinde çok geniş bir
alanın kısa bir sürede sağlıklı bir şekilde sürülmesi istenildiğinden dolayıdır. Ayrıca pullukların batma derinliği
20 cm olarak TIGEM yöneticileri tarafından belirlenmiştir. Biz de bu batma oranına göre videoda görüldüğü üzere pulluk
ayarlaması yapılmıştır.Bu pulluklarımız satılmadan önce 3-4 bölgede toplam 5 deneme gerçeşleştirilmiştir.
Traktörün sağa sola çekmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Bunun için çok kısa bir zaman zarfında
aynı denemede sürücüsüz giden traktör videosunu da siz değerli site üyeleri ile severek paylaşabiliriz. O videoda taraktörün sürücüsüz
olması bakımından sağa sola çekmediği daha net görülmektedir.
Evet TIGEM ' e ürün satışlarımız vardır. Ama sandığınız gibi sırt sırta verme gibi bir durum söz konusu değildir. Biz bu satışları gerçekleştirebilmek
için farklı pulluk üreticilerinin de katılım gösterdiği ihalelere katılmaktayız. Prestij ve reklam açısından TIGEM ile çalışmak bize artı getirmektedir.
TIGEM ' in elinde yurtiçi ve yurtdışından belirli firmaların pullukları mevcuttur.İhaleleri almamızın altında yatan sebep TIGEM ile sırt sırta vermemiz değil
diğer firmalara göre o ihalede daha uygun fiyatlı ve kaliteli ürün ortaya koyabilmemizdir.
Değerli site üyelerine teşekkur ederiz.
Saygılarımızı sunarız.