Buğday mibzerlerinde en az hata ile çalışan ve dayanıklı marka hangisidir?

Ynt: Buğday mibzerlerinde en az hata ile çalışan ve dayanıklı marka hangisidir?

sunu soylemek ısterım kı artık hangı markayı alırsan al kalıte yuksek sevıyeler de ... ben kendım tarmaksan kullanıyorum ancak sıfırı uretılmıyor artık...komsumuzbu sene ekermek aldı pıstonlu ekımı de beraber yaptıık ben 10 uzerınden 9 verırım ekermek a .. 1 puanıda tekerle ılk saçın arası bıraz fazla oldugundan kesıyorum...hangısını alırsan al sımdıden hayrılı olsun ..

busene pistonlu 20 li şakalakla ekim yaptık makinayı arkadaşlar sıfır aldılar ekinler çıktı sıfır hata çok güzel makina tavsiye ederim fiyatıda 6500 lira.

önmli olan mıbzerin bakımı iş bitimi tertemız yıkayacan sonra gaz yağı vs. temızlycn yoksa gübre gözü vı<<<<<<zzz . . . bakalım arastryrm 2 el falan pistonlu alacam artık. . . özdöken aldık pistonlu enişteye 2600 e aldık. . . destekli alcaz bakalım

biz 1 ay önce aldık yeni mibzer 23'lü esmak marka 6 bin tl gayet memnunuz irtemlerde çok güzel makina onlarada bakabilirsin...
fotoraf0121u.jpg

Bozkurta fazla güvenmeyin derim.Şakalakta hatasız çıkım olur genelde,ama tabaklar birbirine biraz yakın ve ağır bir mibzer.Ekermak veya şakalak tercih etmek daha mantıklı bence.Diğerlerinden biraz daha pahalılar normalde ama,biz geçen sene 6300e aldık destekli oldugu için şişirme fiyattı,normalde 5,750ydi 18li

ÇağRı link=topic=36006.msg305300#msg305300 date=1288559594' Alıntı:
Bozkurta fazla güvenmeyin derim.Şakalakta hatasız çıkım olur genelde,ama tabaklar birbirine biraz yakın ve ağır bir mibzer.Ekermak veya şakalak tercih etmek daha mantıklı bence.Diğerlerinden biraz daha pahalılar normalde ama,biz geçen sene 6300e aldık destekli oldugu için şişirme fiyattı,normalde 5,750ydi 18li

çağrı doğru sölemişsinde niye bozkurt a güvenmesinler..şakalak tan sonra o geliyo arkasından hafif olması da dez avatajı..

ÇağRı link=topic=36006.msg305300#msg305300 date=1288559594' Alıntı:
bozkurtla arasında pek fiyat farkıda yok sayılır, manisa da bu makineleri pek satan yok ancak bir bayiye ulaştım bozkurt satıyor o da bizim şanssızlığımız.

tokmakcı link=topic=36006.msg305304#msg305304 date=1288560185' Alıntı:
çağrı doğru sölemişsinde niye bozkurt a güvenmesinler..şakalak tan sonra o geliyo arkasından hafif olması da dez avatajı..
şakalakın arkasından asla bozkurt gelmez bozkurt ancak ekermak tarımöz özdöken bunlardan sonra gelir bence

mibzer konusunda önemli olan sık ekim yapandır ben 10 yıl şakalak kullandım şimdi ise özduman aldım 4yıldır kullanıyorum menmunum tavsiye ederim yılda yaklaşık 800 850 dönüm ekiyorum.