new holland tt 55 çift çekermi yoksa erkunt kısmet 55 çift çekermi acil yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhabalar değerli forumcular.sizlerin tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmak üzere yeni bi konu başlatmak zorunda kaldım.elimde 1982 model hakiki italyan montaj bi 540 ım var.1.sınıf bi traktör.bulunduğum yerde mahsülün bu yıl para etmesi ile traktörüme oldukca iyi bi para veriyorlar.(23 bin) bende traktörümü satıp kredi ile 55 lik bi traktör almak istiyorum.bulunduğum yer dağlık taşlık ve dere geçişlerinin de bol olduğunu düşünerek almışken de 4x4 olsun istiyorum.traktörü sıfır almayı ve ziraat bankasının sağladığı 7 yıllık kredi ile almayı, kendi traktörümün parasını da başka bi yerde değerlendirmeyi planlıyorum.sizlere bir iki sorum olacak.
*new holland ın tt 55 ile, tt 55 b ve tt 55 dt serilerinin arasında ne fark var??? bana altık yüksek olan model lazım hangisi olduğunu bilmiyorum ???
*siz olsanız böyle bi durumda erkunt kısmet 55 i mi tercih ederdiniz yoksa new holland tt 55 i mi ???
*hangisinin yakıtı daha az????
*rampada hangisi daha iyi çekiyor??? malüm olduğumuz yer bol inişli ve çıkışlı ,,,,
*bi kıyaslama yapmamız gerekir ise hangisi daha önde.
siz değerli büyüklerimin yardımına ihtiyacım var.inanın 4x4 lere ve yeni çıkan traktörlere çok uzağım.13 yıldır 540 kullanıyorum.bu ikinci 540 ım.hep diyordum bu 540 ın 2010 modeli çıksa onuda alırdım diye ama gel gelelim sanırım bi yenilik yapma zamanı geldi.4x4 lük çok işim yok aslında ama işim olduğu zamanların hatrına tercih etmem doğru olurmu.???
yoksa hiç gerek yok bin 540 a bak keyfinemi diyorsunuz.lütfen cvplarınız fanatikce deyilde aklın ve mantığın doğruladığı cvplar olsun.çünkü işin içine marka fanatikliği girerse sanırım birbirimize doğru yönlendirme yapmış olmayız....saygılar....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...