erkunt kısmet 55 çift çekermi yoksa new holland tt 55 çift çekermi yardım lütfen

merhabalar değerli forumcular.sizlerin tecrübe ve deneyimlerinden faydalanmak üzere yeni bi konu başlatmak zorunda kaldım.elimde 1982 model hakiki italyan montaj bi 540 ım var.1.sınıf bi traktör.bulunduğum yerde mahsülün bu yıl para etmesi ile traktörüme oldukca iyi bi para veriyorlar.(23 bin) bende traktörümü satıp kredi ile 55 lik bi traktör almak istiyorum.bulunduğum yer dağlık taşlık ve dere geçişlerinin de bol olduğunu düşünerek almışken de 4x4 olsun istiyorum.traktörü sıfır almayı ve ziraat bankasının sağladığı 7 yıllık kredi ile almayı, kendi traktörümün parasını da başka bi yerde değerlendirmeyi planlıyorum.sizlere bir iki sorum olacak.
*new holland ın tt 55 ile, tt 55 b ve tt 55 dt serilerinin arasında ne fark var??? bana altık yüksek olan model lazım hangisi olduğunu bilmiyorum ???
*siz olsanız böyle bi durumda erkunt kısmet 55 i mi tercih ederdiniz yoksa new holland tt 55 i mi ???
*hangisinin yakıtı daha az????
*rampada hangisi daha iyi çekiyor??? malüm olduğumuz yer bol inişli ve çıkışlı ,,,,
*bi kıyaslama yapmamız gerekir ise hangisi daha önde.
siz değerli büyüklerimin yardımına ihtiyacım var.inanın 4x4 lere ve yeni çıkan traktörlere çok uzağım.13 yıldır 540 kullanıyorum.bu ikinci 540 ım.hep diyordum bu 540 ın 2010 modeli çıksa onuda alırdım diye ama gel gelelim sanırım bi yenilik yapma zamanı geldi.4x4 lük çok işim yok aslında ama işim olduğu zamanların hatrına tercih etmem doğru olurmu.???
yoksa hiç gerek yok bin 540 a bak keyfinemi diyorsunuz.lütfen cvplarınız fanatikce deyilde aklın ve mantığın doğruladığı cvplar olsun.çünkü işin içine marka fanatikliği girerse sanırım birbirimize doğru yönlendirme yapmış olmayız....saygılar....

Ynt: erkunt kısmet 55 çift çekermi yoksa new holland tt 55 çift çekermi yardım lütfen

öncelikle iyi taşın düşün derim daha sonradan pişman olma bu traktör her zaman alınan bişey deil.en az 10 sene kullanmalısın.e kendini amorte edicek e birazda ekmek yemen lazım.neyse gelelim bilgiye.erkunt kısmet 55 i yeni çıkardı diye biliyorum ne kadar iyidir bilemem.bunların nimet leri ve servetleri iyi gidiyor şuan piyasa olarak.ama ne kadar olsa milletimiz pek fazla erkunta güvenemiyor.nh yi herkes gözü kapalı alıyor.bence biraz imkanın varsa 55 hp deilde 65 hp den aşağıya alma derim.çünkü ilerde 540 ı arayabilirsin.bence sana tt65 4 çeker gider arkadaş.aralarında pek fark yok.arkama bakmam diyorsan nh derim.ha şayet kısmet 55 belki daha iyidir ama pek kullanan bilen yok.ama hemen hemen nh nin her traktörü bilinir.biraz araştır sor.yakınlarında varsa git gör dene imkanın varsa derim.

Ynt: erkunt kısmet 55 çift çekermi yoksa new holland tt 55 çift çekermi yardım lütfen

bencede 540 iyi traktör ama değiştirecem diyorsan firari arkadaşımın dediği gibi 55lik motor alırsan pişman olabilirsin. bana göre eger imkanın varsa daha güçlü motorlara bak. 65lik bi dörtçeker işini görür diye düşünüyorum

şimdi tt 55 ile tt 55 arasındaki fark birisi bahçe b olan ve dt sini de ben kullandım tt 55 dt yi 4 çekerde iken bg gucu kucuk geliyo dogrusu erkunt kısmet 55 güzel ama 60 e ler var levyerli hızı az olan onlar biraz daha iyidir rampada surat az oldugundan ama tt 55 ile aynıdır hızları galiba ve kısmet 55 58 bg gucunde kısmet 55 her zaman tt 55 den bi adım ondedir tutulmasına ve parça sıkıntısı na bakacak olursan nh ın parça ucuz ve her yerde bulunur erkunt biraz zaman alabilir belki yaşadıgın yere gore ama erkunt un da bozulacagını hiç sanmıyorum gerçekten saglam traktor şahsen ben kullanıyorum 70t dt kullanıyorum kısmet kullanmadım ama tt 55 kullandım dedigim gibi 4 lu 10 numara pulluk u çektiremedim sert olmayan tarlada fakat bizim koyden birisi kısmet 55 dt aldı ve memnun 4 lu 10 kullanıyo oda çift surerken gordum yavaş suruyor ama bogulma yapmıyo karar yinede snn nh alırsan alımı satımı çok olur ve her zaman tutulur arkadaşların dedigi gibi erkunt alırsan biraz geç satarsın hepsi o olur

ankara da new holland ta bi akrabam çalışıyor.aradım kaliteyi işciliği sordum ve anlata anlata bitiremedi.ama şöyle bi bakıyorum erkunt alanlar da çok memnun.b sini dt sini anladığıma görede bana eğer new holland alacak olursam tt 55 gölkelikli olan modeli lazım.ama şunuda düşünmüyor deyilim.erkunt new holland tan belkide çok daha iyi belki daha az yakıyor belki daha çok çekiyor ama işte daha henüz kendini ıspatlıyamamış olması bazı şeylere engel oluyor.mesala ikinci el piyasası vs gibi.tabi new hollan tın geçmişinde fiat olmasının da çok büyük etkisi var.
65 liğini tavsiye eden forumcu büyüklerime gelince.inanın bana 55 liği yeter.yani çok fazla ağır işim yok.bana en fazla yapacağı senede 20-25 defa bahçeden yük getirecek, 40-50 depo ilaç verecek o kadar.yani 55 lik olan banaher yerde yeter.çiftimizi de 540 dan daha iyi sürecektir ondan da hiç şüphem yok.gel gelelim tek kafama takılan sattığım 540 tada 4 ton yük olur bizim tt 55 te de 4 ton yük olur rampada bizi durur gibi geçerse işte orası biraz acı olur.tek kafama takılan nokta orası.

kardeş ben 2008 den bu yana tt 55 kullanyrm. . . çok memnunum emsallerinden bıraz yakıyo mılletın dedığıne göre dölümde 840 gram mazot yakmıyo biizm tt 55 ler. .

mazot için alacam diyorsan kısmet 55 al derim bi denersin kullanırsın. . . ben ne yükler getrdım tt 55 le hiç banamısın demıyo . . . 4 lü 8 numara bazende 9 numara kullanyrm. . ama çekıyo çekmem demıyo. . . . emsalleri 12 inç falan çekıyo bılemem yanı. .

ayın 4 ile 7 si arasında adana da tarım fuarı var.bide orda incelemek yakından incelemek istiyorum.bakalım fikrim ne yönde deyişecek.2 sini kullananlarda memnun olduğuna göre aslında çok fazlada sorun yok.bize parça lazım olacağınıda sanmıyorum.senede 250 saat yaparım en fazla.yani 10 yılda 2500 saat.aslında hangisi olsa olur gibi duruyor.ikinci elde new holland güçlü.aldığımda satacak deyilim ama yarın ne olacağı hiç te belli olmaz.şimdilik tercihim new holland tan yana.herşeyin hayırlısı olsun....

seçeneklerim arasına birde john dere 5055 e çift çeker girdi.sıkı arkadaşım olan john dere bayisi bi kardeşim al bana güven memnun kalacağına sonuna kadar eminim diyor.new holland ta ve erkuntta olmayan turbo intercoller var diyor.ham daha güçlü hemde kesinlikle yakıtı en kötü ihtimal aynıdır diyor.sağlamlığı konusunda da açık ara önde diyor.tabi bu onun fikiri.açıkcası bende john dereye karşı bi ön yargı vardı ama arkadaşımla telde uzun uzun konuşunca bu bi miktar kayboldu.fuarı iple çekiyorum...

hocam john dere nin bi güzelliği yok biz görmedik bilmiyoz ama interneti iyi biliyoz bak youtube ye takan götürüyo john dereyi belki ben toyotamla bile çekerim gibi bu işin şakası ama sen new holland al oda Türk malı ve fiat fiatı bilen bilir bilen sever bilmeyen konuşur kısmetinde yakıtı muhtemelen azdır 60-56 lastik azdı ama tek çeker 18 dönümde 90 tl yaktı 10 km de yol var...

bu konuyu açtığımdan beri araştırıyorum.ve belki inanması güç ama ilk başlarda hiç aklımda bile olmayan jhondere 5055 e almak üzereyim.her türlü araştırdım.çok çok artsı olan bi makina.euro 3 motor.turbo intercoll.vitesler ileri giderken geri geri giderken ileri rahatlıkla geçiyor.nh tt 55 mi erkunt kısmet 55 mi derken sanırım bizim kısmetimiz jhondere 5055 e çift çeker olacak.

kardes bende tt 55 cıft ceker var.2010 model.bı oncekı ortadan vıteslere gore daha guçlu.eger cok zorlamazssan yakıtıda ıyı.erkun 55 de 10 yakın sattı bızım orda.alanlar memmun.ma herkes kabınlı alıyo.kabınlı almak ıstıyosan erkunt al derım.ama tt 55 de onun kadar performans gosterebılır.ama tt 55 felan alırsan kesınlıkle turbo attırman gerkır.o zamn guzul kullanıslı olabılır dıe dusunuyorum

kısmet 55 zaten motor gücü olarakta tt55 den biraz büyük ve kısmette mekik şanzıman var ileri geri levyeli benim görüşüm erkunt olur yakıttada fark var tabi

ya bızde bundan once yıne 55 vardı.traktör en ufak zorlamıyodu kardeş.bu ona bakarak cok ıyı.komsunun tt60 var.yukte aynı onla.erkuntu galerıden gezme amacla ısteyıp dolastım bıraz kabınlıydı.bence göz ardı etmemek lazım.guzel.benım cok hosuma gıttı.bi kotu yanı otamatık kaldırma yok o kdar

canell link=topic=36102.msg352841#msg352841 date=1299360573' Alıntı:
ya bızde bundan once yıne 55 vardı.traktör en ufak zorlamıyodu kardeş.bu ona bakarak cok ıyı.komsunun tt60 var.yukte aynı onla.erkuntu galerıden gezme amacla ısteyıp dolastım bıraz kabınlıydı.bence göz ardı etmemek lazım.guzel.benım cok hosuma gıttı.bi kotu yanı otamatık kaldırma yok o kdar
ewet OKS YOK

biz borcunu ödeyelım kı insallah öderız.erkuntun ya 70 yada 80 lık almayı dusunuyoz.60 lıgının tek cekerı bıle bizi fazlasıyla sasırttı.

Mahzen link=topic=36102.msg352882#msg352882 date=1299363097' Alıntı:
new hollantın 55-56S DT 2011 yeni mavi serisinden düşünmedinmi? bunlarda çok iyi makina isteğe bağlı 4X4 ' te var
doğru söylüyor arkadaş herkes herşeyle herşeyi kıyaslayabilir ama 56 serisi hiç birşeyle kıyaslanmaz