TRAKTOR SEÇİMİNDE YARDIM

slm arkadaslar su an inşa halınde olan 50 baslık bı sut işletmesi kurmaktayız işletmenın ihtiytacı olan ekıpmanları balya makınası,silaj makınası,yem karma makınası,portatıf ön kepçe gb ekıpmanları kullanabılecegımız uzun vadede kullanıslı traktor markası bg gucu çift veya tek traktor ihtiyacımı karsılarmı veya ıkıncı el mı almalıyım bılgı sahıpı olan arkadaslardan fikir beklıyorum lütfen rica edıyorum markalarla cıkarı olan arkadaslar varsa ısrarcı fıkırlerde bulunmasınlar ben bu işi tam anlamıyla bılmıyorum tecrubesı olanlardan kullananlarda bılgı almak ıstıyorum sonucta yatırım yapıyoruz en ii sekılde olmasını ıstıyoruz.

Ynt: TRAKTOR SEÇİMİNDE YARDIM

bizim köyde var seninkinin boyutlarında iki besi.biri 70-56 ve td65dt kullanıyor diğeri tt65 ve tt60 kullanıyor.iki köylümde saydığın işlerin hepsini yapıyor.çift traktör şart bence.en basiti slajda mesela.e birinede kepce takıcam diyorsun.arkaya takılan portatif kepcede isini görür ama daha çok ugrastırır.bazı yerlerde manevra yapamazsın fln işte.massey alma derim.ahbun yüklerken mesela anlamsız yere patinaj yapar kuyruk milindede verim alamazsın nh gibi.diğer markalarıda bilmiyorum inan.başka yorumlarıda bekle
ha sunuda söyleyeyim benim kapımda massey var.denmesin simdi nh fanetiği diye

dediğin şeylerin aynısını yapıyorum 2 traktör şart. ben erkunt 70 4*4 ve steyr 8073 kullanıyorum ama kesinlikle mf alma derin yağmur çamur olacak çalıştığın alan. verim alamazsın sana erkunt tavsiyemdir

bana kalırsa nh t4030 ve t5050 ye bak yanlış anlama uzun ömürlü olsun diye nh yi söyledim.ucuz olsun diyosan bitane same 70 birde 90-80 işini rahatlıkla görür ne traktörü alırsan al ama tek çeker akma derim ben...

aman aman kardeşim massey alma bak karışmam sonra çok badanaj yapar sen en iyisi bi tane nh veya erkunt al veya fiat al onlar zora geldimi hiç mi hiç badanaj yapmaz onlar tutuğunu koparan cinsler söylemedi deme bak?

sen onlara bakma kardeş benim 1250 dekar arazim var 350 baslık besi çiftliiğimm var kesınlıkle nh ve dğıder belirsiz markalardan alma derım tabı karar senın bende 5 traktör var 2 tane mf 288 gold 4x4 , 1 tane mf 3105 4x4 , 2 tanede 3085 4x4 vaar hepsı bırer canavar özellikle 288 gold 4x4 tavsıye ederım hem büyüyk hem küçük tum işleri yapar

arkadaşım sana tafsiyem traktör alırken markasına para verme özelligine para ver derim. kardeşim bende same 70 argon var her markanın 70 liginden ve daha yüksek beygirlerinde olmayan her özellik var. parca konusunda sıkıntı var diyorlar sameler için sakın aldanma. yerli ve yabancı her parcası mevcut. 24 saat içinde istedigin her parcası kapında. parcaları pahalı diyorlar o nada aldanma sana bi örnek vereyim benim traktörün direksiyon pomposı zayıflamış degişmesi gerekiyor. servisten fiyat sordum 350 tl ye degişiyor bosh marka pompa. yakıtı cok güzel üzerindeki motor dünya markası bircok firmanın kullandıgı deutz motor var. 45 adet fites 3 devir kuyruk mili 4 tekerde yagbonyolu firen. daha bircok özellik *098*-

massey neyki motormu ki arkadaş bksana adamlara badanaj yapar dyor sakın alma zora geldimi badanaj yapmayacak motoru göstersinler bana ayrıca (bizim motorların motoru deutz deyil heralde ölemi sameci) ayrıca pompa hala gelmedi heralde ;D zuha-*-s :D

yazımı ii okumadın heral masseyci bazı firmaların deutz motoru kullandıgını söyledim ayrıca servise ben sipariş vermedim daha pompa için. bosh degilde hemanın var dedi başka bi traktör serfiscisi. o yüzden önem vermedik daha bahara çok degişiriz. uyrra*-*-

selamlar bende deutz agrolux 70 derim hem yakıttan hemde güçten bir numara tavsiye ederim ama genede tabiki piyasayı iyi araştırman gerekir erkunt nimet 70 te iyi en azından yerli yapım

çiftliğin hayırlı olsun bol kazançlı olsun,ben büyük traktör ve yeni çıkanlardan kullanmadım hiç ama dersen ki 4x4ün yanına yakıtı az olan ara işleri görecek bir tek çeker alacağım; o zaman temiz bir 640 al derim, taş gibidir sılaj makinesini de çeker yerine göre, balya da yapar saman da yapar,

mrram link=topic=36108.msg325215#msg325215 date=1295191157' Alıntı:
çiftliğin hayırlı olsun bol kazançlı olsun,ben büyük traktör ve yeni çıkanlardan kullanmadım hiç ama dersen ki 4x4ün yanına yakıtı az olan ara işleri görecek bir tek çeker alacağım; o zaman temiz bir 640 al derim, taş gibidir sılaj makinesini de çeker yerine göre, balya da yapar saman da yapar,
640 çok güzeldir bizm vardı sesi yeter cayır cayır ama yakıtı çoktur ok-*-s

Bak arkadaşım yada abim. Senin bu besi işinde ayak işlerin fazla olacak. Onun için 2 tane traktör şart. Bir tane STEYR 8073 alıp önüne kepçe taktırmanı tavsiye ederim. Kendim uzun yıllar boyunca STEYR 8073 kullandım. Her türlü işi de yapar. STEYR 8073 ile gübre doldurma, gübre çekme, getir götür, taşımacılık tarzı işleri az yakıtla mükemmel bir şekilde yaparsın. Parçası her yerde bulunuyor, ucuzdur ve boldur. Manevra kabiliyeti kesinlikle ve kesinlikle çoktur ve bu senin işini kolaylaştırır. Dar alanda güzel işler çıkarırsın. Ben taktırdığım hidrolik direksiyonla olduğum yerde tek fren yapmadan sıfır çiziyordum. Gelelim diğer traktöre, güzelce bir piyasayı araştır derim. Bence paran yeterli ise sıfır motor al. Çünkü 2. el motorlarda istediğini hemen bulamayabilirsin. Slaj, balya, yem karma makinaları için kuyruk mili iyi olmalı ve vites seçeneği çok olmalı. Bölgende hangi traktörün servisçiliği yaygınsa o traktör markasını incele. Şu an elimde TÜMOSAN 74-80 DTK var. Canavar gibi makina. Sana tavsiyem bunun 90-80 DTK sını alabilirsen güzel seçim yapmış olursun. Sıfırıda bölgeden bölgeye değişiyor. Bildiğim kadarıyla en ucuz bulduğum sıfır 90-80 DTK 55 bin lira idi. Seçim senin hayırlı kazançlar dilerim