TT55 ÇEKMİYOR.NEDEN OLABİLİR?

Cumartesi gün New Holland TT55 aldım.Servis, motor fabrikadan açık geliyor.Saat doldurmana gerek yok istediğin işi yapabilirsin dedi.İki gündür çift sürmeye gidiyorum.Massey 3050 nin cayır cayır birinci vitesle çektiği pullukla(3 lü 10 numara gösenay).55 hp traktör birinci vitesle çekmiyor iyimi.... Şeytan diyor git ver motoru geri al 3050 yi yani.Ver geri tt55 ' i. Birde 15 dekar yeri sürmek için deponun 4 te üçünü harcadı.nerden baksan 40 litre eder. Güzelim masseyim dekarda 1,5 litre yakıyordu.

Herhalde dedim bu tarla sert önce çizel çekeyim sonra süreyim dedim.7 çizeli taktım.1 le çekmedi takviye 4 yok 3 yok.biraz zorladın tak stop ediyor.herhalde patinaj yapamıyor dedim.arka ağırlıkların birerini söktüm.yok.servisi aradım.55 hp traktör çekmesi lazım dedi.neler oldu neler yani

Yorumlarınızı esirgemeyin.Motor sıfır olduğu için mi çekmiyor.neden bu kadar çok yaktı.yoksa bir üretim hatası mı var.

• Beğen
Tepkiler: kerem.donmez
Ynt: TT55 ÇEKMİYOR.NEDEN OLABİLİR?

ali_kockaya link=topic=36115.msg305918#msg305918 date=1288812524' Alıntı:
Cumartesi gün New Holland TT55 aldım.Servis, motor fabrikadan açık geliyor.Saat doldurmana gerek yok istediğin işi yapabilirsin dedi.İki gündür çift sürmeye gidiyorum.Massey 3050 nin cayır cayır birinci vitesle çektiği pullukla(3 lü 10 numara gösenay).55 hp traktör birinci vitesle çekmiyor iyimi.... Şeytan diyor git ver motoru geri al 3050 yi yani.Ver geri tt55 ' i. Birde 15 dekar yeri sürmek için deponun 4 te üçünü harcadı.nerden baksan 40 litre eder. Güzelim masseyim dekarda 1,5 litre yakıyordu.

Herhalde dedim bu tarla sert önce çizel çekeyim sonra süreyim dedim.7 çizeli taktım.1 le çekmedi takviye 4 yok 3 yok.biraz zorladın tak stop ediyor.herhalde patinaj yapamıyor dedim.arka ağırlıkların birerini söktüm.yok.servisi aradım.55 hp traktör çekmesi lazım dedi.neler oldu neler yani

Yorumlarınızı esirgemeyin.Motor sıfır olduğu için mi çekmiyor.neden bu kadar çok yaktı.yoksa bir üretim hatası mı var.
öncelikle hayırlı olsun.bence hata olması imkansız.yakıta gelince şimdi biraz çok yakar.hele ben td65 i sıfır aldığımda mozot yetiştiremiyorduk.hem 4lü 12 no pullukda bayağı zorlanıyordu orta 3 de.şuanda 380 saat fln oldu.4 lü 12 leri tınlamıyor bile.3 ün 1 i ile her yerde çekiyor.bence sabret derim.ileride 3050 yi aratmıcanı sanıyorum.bu fabrikada nsl motor açıyorlar hiç bilmiyorum bide açmasalar demek ne olucak.eskiden motorlar 100 saatten sonra açılırmıştı.şuanda nerdeyse tüm motorların açılma saati 500 saat.bunu sana söylemeleri lazımdı.500 saatten sonra tam randıman alınıyormuş bu motorlardan.servisi öyle dedi bayiside.

ali_kockaya link=topic=36115.msg305918#msg305918 date=1288812524' Alıntı:

ali abi önce hayırlı olsun 3.050 yi niye sattın abi bizim komşu köyde var çok met ediyo adam 4 lü 8inç çekiom diyo 9 ayak kazayağı filan sen memnun değilmiydin ali abi

• Beğen

Arızaları vardı.parçaları da biraz pahalı.üzerinde erkuntlara da takılan perkins in meşhur dizeli var.Kontağı açtığında cızırdayan elektrikli mazot otomatiği var bozuldu mu 500 tl.Her yıl bu parça bozulduğu için traktörü satan adam var.sadece pompa elemanı 2000 tl.pompa enjektörler bir yaptırdın mı kaç para çıkacağını düşün.adam 3060 ı 7000 tl ye rektefe ettirdi.ben 3050 nin üstüne 14 000 verdim sıfır motor aldım.Tamiride baya zor.serviste 3050 nin mazot deposunu sökmek için sabahtan öğlene kadar uğraştılar.bir marş dinamosunu sökmek için neler sökülüyor neler.çift i güzeldi ona sözüm yok.birgün hayvan tersi yüklü römorkla (5 ton) sürük bir tarlaya dağıtma istedim.remorkun tekerlekleri tarlaya girergirmez bir metre daha gidemedim.3050 biraz hafifti galiba

arkadaşım massey kulan kişler fiat ta olan özlekleri bimiyo ŞİMDİ NEW HOLLAND FİAT TRAKTÖLRİN N İN ARKASIN DA BEYİN YAYI WARDIR ONU AÇMASNAN NE PULUK ÇEKER NEDE BATAR UFAK DEMİR ARKA TARFTA BİZDE ÖYLE 6056 YI ALINÇA ZOLANDIK AÇINÇA 3 LÜ 13 PULUGU TILAMADI BİLEE İŞTE FİAT FARKI

• Beğen

muttalip yılmaz link=topic=36115.msg305961#msg305961 date=1288817121' Alıntı:
arkadaşım massey kulan kişler fiat ta olan özlekleri bimiyo ŞİMDİ NEW HOLLAND FİAT TRAKTÖLRİN N İN ARKASIN DA BEYİN YAYI WARDIR ONU AÇMASNAN NE PULUK ÇEKER NEDE BATAR UFAK DEMİR ARKA TARFTA BİZDE ÖYLE 6056 YI ALINÇA ZOLANDIK AÇINÇA 3 LÜ 13 PULUGU TILAMADI BİLEE İŞTE FİAT FARKI
orta kolun takıldığı yerdeki yayı sabitleyen havya yı andıran küçük bir demir.ondan bahsedşyorsun sanırımş.evet onu açtım.

bizim köye 4 tane NH girdi.ikisi tt55 ikisi 55-56 ,55-56 2500 lira pahalı.55-56 ve tt55 in bütün özelliklerini karşılaştırdım.bütün özellikleri aynı.servise de sordum.55-56 tt55 ten biraz uzun muş.bunun dışında hiçbir farkı yokmuş.birde 55-56 nın ikinci eli biraz daha iyi.

• Beğen

ali abi bu konuyu öyle bi zamanda açtınki anlatamam.çekmiyor çok yakıyor.ben bu sözleri asla fiat 540 ım ile yan yana kullanamam.inadına çekiyor ve inadına az yakıyor.tt 55 hayallerimi ertelesemmi bilmiyorum.çok ağır bi işimiz olduğundan da deyil sırf 4x4 ün daha güvenli ve daha inatcı olması beni cezbediyor.

• Beğen

tt55 iveco motor değilmi eğer öyleyse iveco motor kullandıkça düşeryakıtı bende td 65d vardı 2006 turbolu ilk zamanlar çok yakıyodu ama sonra düştü bu hissedilir derecede belli oluyor am yinede new holland alarak doğru seçim yapmışsın bu arada sen çandırlımıydın.bu sene çiftlikte ekin biçtik biz john deere biçerle yeşil 1450 yle

ben tt 55 kullanıcsıyım 4 lü 8 numara ve 9 numara kullanıyorum alpler ve ünlü cayır cayır çekiyo. . 4 takvıye ıle. . . bayılma yok 2011 model de var bende ondada bı sorun yok . . . kazayakda 9 lu kullANIyrm gene soruN YOK HATTA DÜZ 2 yle çektiM HEP 2011 MODELDE VİDEOLAR MEVCUT ABİ BAKABILIRISN. . . .

berdus link=topic=36115.msg305971#msg305971 date=1288818525' Alıntı:
tt55 iveco motor değilmi eğer öyleyse iveco motor kullandıkça düşeryakıtı bende td 65d vardı 2006 turbolu ilk zamanlar çok yakıyodu ama sonra düştü bu hissedilir derecede belli oluyor am yinede new holland alarak doğru seçim yapmışsın bu arada sen çandırlımıydın.bu sene çiftlikte ekin biçtik biz john deere biçerle yeşil 1450 yle

iveco mu bilmiyorum.sen imdat abinin oğlumusun.