BAŞAK traktörlerinin üretimi durdumu?

Ynt: BAŞAK traktörlerinin üretimi durdumu?

uzel yeniden dirilmeyi başardı...geçen hafta samsun fuarında başak standı vardı ama bi motorun modeli 2008 di diğeri 2011di ama 2011 olan motorun plastik aksamında çok çatlama ve kırılma vardı...

cubuklu06 link=topic=36150.msg306259#msg306259 date=1288978494' Alıntı:
uzelin ayağını kaydırmak istiyolar...ama o yapılanlar ayıp bişi fuarda öyle bişey yapılması hiç doğru bişey değil...
fuarda yapılanlar uzel in işlerinin yolunda gitmediğinin bir göstergesidir.ayıp olan ayrı bir olaydır.
benim görüşüm nekadar çok yerli traktör üreticisi olursa biz çiftçiler için okadar iyidir.
uzel in bu duruma gelmesi benide çok üzüyor çünkü hala bir uzel üretimi bir traktör kullanıyorum vede çok memnunum.

bartu link=topic=36150.msg306272#msg306272 date=1288981637' Alıntı:
fuarda yapılanlar uzel in işlerinin yolunda gitmediğinin bir göstergesidir.ayıp olan ayrı bir olaydır.
benim görüşüm nekadar çok yerli traktör üreticisi olursa biz çiftçiler için okadar iyidir.
uzel in bu duruma gelmesi benide çok üzüyor çünkü hala bir uzel üretimi bir traktör kullanıyorum vede çok memnunum.
uzel iflas etti geri toparladı kendini bu iyi bi gelişme oldu ama hala tamamen düzelemedi...neyse bu konuyu uzatmayalm konu yanlış yerlere saptı...

Türkiyede 1,500 000 den fazla traktör var.bunun 200 000 tanesi 35 yaş ve üzeri.bu firmaların iştahını kabartıyor.bu işte ayakta kalmak zor.eski modeli enson teknoloji ile dontatıp satmak var.birde sadece farını kaportasını değiştirip millete yutturmak. Traktörü satarken herşey çok güzel gösteriliyor.çiftçi traktörünü aldı.iki gün sonra firma battı bayiler servisler kapandı.parça yok.hani sanayi bakanlığı bayi-servis ağını oturtup 10 yıllık yedek parça stoklamayan firmayı türkiyeye sokmuyordu.ben ismi duyulmamış x markayı tamir için kamyona bindirip 500 km yol mu yapacam.

arkadaş ben çorumda başak kullanıyorum ve çorumda sayılı başak vardır daha hiçbir zaman yedekparça sıkıntısı çekmedim.birde bilip bilmeden lütfen konuşma senin dedigin o sadece kaporta degiştirme işi sadece nhde var.bizim burda bi tt50 aldılar 2011 benim eniştemde a50 var 1993 ikisi aynı motora sahip.

aksoylar link=topic=36150.msg306860#msg306860 date=1289245675' Alıntı:
arkadaş ben çorumda başak kullanıyorum ve çorumda sayılı başak vardır daha hiçbir zaman yedekparça sıkıntısı çekmedim.birde bilip bilmeden lütfen konuşma senin dedigin o sadece kaporta degiştirme işi sadece nhde var.bizim burda bi tt50 aldılar 2011 benim eniştemde a50 var 1993 ikisi aynı motora sahip.
bizim burada 54c yi satıp 4x4 başak 2050 aldı.(motor kaputu kompozit olanlardan).hayvan tersini yüklemiş gitmiş.basıyor dampere yarıya kadar kalkıyor.gerisi yok.bir arıza var sanmışlar.meğerse arka aksın yağ kapasitesi azmış.bir çözüm bulunmadı.gitti bizim kasabadaki ustaya sactan bir yağ kabı yaptırdı arka tampona monte ettiler.hiç hoş durmadı.yeni modellerde artık yedek yağ haznesi koymuş fabrika.

çok haklısın ali bey kardeşim.bu yüzden 2.eller yani hurda dedikleri altın oluyor.ilanlarda tüm markaların marifetleri yazıyor.artık millet sesiniş duyuruyor.ama yinede bu isimsiz ve ithallaeri hala alan çok.valtracı,başakcı,LS ci,birçok aglayan ilan vermiş birçogunu okudum bir çoguda bu sitede yayınlandı.hani landini nerde mc cormik kioto.tafe hattat.başak ls,agro mf,deutuz lombardini daha nicesi hiç bir yok ortadada kaybuldular. newholland şikayetler olsada ayakta kısmen uzel herşeye ragmen en azından servis yedek parça sorunu yok,erkunt,tümosan başkasını tanımıyorum.ortada yok keşke hepsi olsada rekabet kalite güven gelse hepsi rant için varlar.