Yeni Hattat A Serisi Hakkında Görüş Ve Düşünceleriniz

Ynt: Yeni Hattat A Serisi Hakkında Görüş Ve Düşünceleriniz

bizim köye 1 ay içerisinde 4. A 80 alındı 2 adette A75 var sağlam bir traktör 16+8 ve 12+12
şanzıman seçeneğivar yeni seriler orjinal geniş kılimalı kabine sahip

çekişleri mükemmel ama yakıtlar 277 fergusondan aşağı değil
zaten 277-servet-A80 aynı motora sağip
köyde servet 1 tane var ama arkası gelmedi.

arkadaşlar bırakın allahını severseniz ben yaklaşık 3 aydır derin araştırıyorum bu hattatı içine hiç binen varmı ben 50 kiloyum sırık viteslerle direksiyonun arasından zor geçtim az daha preslenecektim bide çomaklar birbirine çok yakın işçilik sıfır yani illaki traktörün sol tarafındanmı binecez gaza basıyorum bacam çooklara geçiyo gadaklanıyom bumu yeni hattat ayrıca 0 traktörün manifotu eksozu durduğu yerde kapkara paslanmıştı inanmayanlara adreste veririm gider bakjasınız işçiliği çok basit özen ve ince mühendislik yok . şyt-*-sa şyt-*-sa

işçilik pek hoş deil arkadaşın dediği gibi o nasıl vites öyle ya insan biraz ölçer biçer işde görmedim ama bana pekde öyle abartılacak bişey gibi durmuyolar denemek görmek işe koşmak lazım

Son zamanlarda traktör piyasasında yer kapabilmek için değişik markalar ve renklerle tuhaf modeller üreten bazı firmalar işçilik ve diğer ince detaylar konusunda başarısızlar. Yani alelacele tarz yaratma ve dikkat çekme çabasıyla yapılan bazı modellerde ve donanımlarda aldatmaca olduğunu düşünüyorum.
Perkinsin önüne gelene motor satmasıyla ülkedeki Perkins hastalığını kullanan bir çok firma, alıcıya 'bunun motoru Perkins, çok sağlam motor bu' diyerek bir traktör için hayati önem taşıyan diğer tüm detaylardaki eksikliklerinin görülmesini engellemişlerdir.
Ayrıca Hattat firmasının imzasını taşıyan Üniversal markasının şimdiki halini biliyoruz hepimiz. O yüzden tonlarca para verip alınan traktörlerde birazcık ince düşünülmesi ve her önüne gelene güvenilmemesi taraftarıyım.

şuankı hattat a serısı traktörler polmat adı altında 2 yıldır yurtdışşına göönderılıyor polonyada yılın traktörü secılmış kullanım işlevsellık fıyat performans olarakta cogu fırmadan onde eskı h vede a serılerınden farklı valtrada volvo hattatda perkıns motor kullanmışlar şimdıkılerde vıtes kolunun yerı deıl vıtesın sekromeçmı yoksa tam sekromeçmı oldugu daha önemlı pıyasadakı tam sekromeç vıteslı traktörlerın fıyatlarına bı bakın yada kacı bu teknolojıyı turk çiftçisıne layık gormüşte kullanmaya tenezul etmiş hattatın dreksıyon pıstonuna bı bakın bıde dıgerlerıne hattat 60 ızın verılen on dıngıl agırlıgı 2500 kg xx 65 1300 kg xx 65i 41e aldım a 60 ı 34e rengıne tıpıne aldanmayın ustune cıkın bı 5 saat iş yapın sonra ne dıyosanız başım ustune *098*-

60 lığı tamirhanede gördüm 3 e bölmüşlerdi transmisyon yağı arkada ayrı bölümde ve orta kısımda hidrolik yağ deposu var tam koltuğun altında önünde gövdenin içini tam kaplıyor plastikden yapılmış sahibi tesviye yaparken bir dal parçası depoyu delmiş o depoyu çıkarmak için sabahdan ögleden sonraya kadar uğraşmışlar

bumu iyi traktör kaliteli vs vs arkadaş bırakın bu işleri Çiftçi ne kazanıyo eline ne geçiyo çuvalınan para sayıp birde sanayi köşelerinde rezillik çekerse bu işde bi doğruluk payı görmüyorum millete gerçeği söyleyin perkinsimiş vs miş çekedine deil ciğerine bakın o ciğere verdiğin para denk mi ona bak derim kafana yatarsa AL kendi bileceğin iş ama bana uzak DURSUN böyle şeyler ben kolay kazanmıyom arkadaş bel sırtımda akşama kadar ağustosda su sulayan adamım