newholland t 480 pulluk denemesi...

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Arkadaşlar; bir dostumuz yeni Newholland t 480 almış, bizde dün akşam pulluk denemesini yaptık.. TT 65 4x4 lerin kullanmış olduğu Bozüyük yapımı 10 inç 3 lü yarı otomatik pullukları taktık.. Bana göre çok başarılıydı. 4 silindir euro 3 motorunun çok sessiz oluşu dikkatimi çekti.. Seri 1 ve takviye 4 de oldukça başarılıydı..
Video çekimini gece yaptığımız için pek net olmadı, idare edin artık.. Bayramda hava müsait olursa MF 3.050 ile beraber denemesini yapıcaz, eğer video çekebilirsem onlarıda paylaşırım..
http://www.izlesene.com/video/newholland-t-480-deneme/2795093

Ynt: newholland t 480 pulluk denemesi...

yeri gelmişken özelliklerini inceledim.yıl başındaki büyük sınavı geçecek nadir traktörlerden biri (TİER III)

Türkiyedeki çifçilerin ezici çoğunluğu küçük çiftçi.büyük çiftçilerinde küçük traktör ihtiyacı var.Bir tutarsa 240 ın tahtına oturabilir.

48 hp mf 240 la boy ölçüşebilecek gibi.
4 silndir.sesi de az olur titreşimi de.
torku yazılmamış.
1450 kg hidrolik kaldırma kapasitesi az.
lift otomatik olmaı güzel
toplam uzunluk tt lerle aynı.(sal)
ağırlığı 1780 kg. kampana frenli 240 lar gibi
frenleri yazmamış.

emeğine sağlık benim geçenlerde 47 hplik deutz a binme sansım oldu 47 hp ama baya iyiydi vatandaş çiftte görünce biz yıllarca 240s in kahrını çektik bu da nasıl motor dediler 4lü 9 numara pulluk vardı arkasında ne deutzu nede sameyi hiç gözüm görmezdi ama artık hiç şüphem yok hakikaten kalite

Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar.. Traktör 2 wd, hidrolik aksamı klasik 480 lerle aynı hatta gergi zincirleri bile aynı, diferansiyel farklı, arka dingilin uç tarafında olan cer dişliler yok, muhtemelen disk fren, vites yanda, direksiyon süper.. sadece rakipleri İşbora motoru var diyolar, sessiz bir motora sahip gece olduğu için ayrıntılı resim çekemedim, kısmetse bayram sonu ayrıntılı resimler le konuyu aydınlatırız.. Bir dostumuz, yani uzaktan akrabamız almış..
Ağır abi link=topic=36344.msg307411#msg307411 date=1289506723' Alıntı:
Paylaşım için tşk 3,050 tercihimdir :)
Aynen..hatta 3.060 shutle daha hora geçer..:)

şimdi bulamadım ama forumda bi arkadaş fuar fotoğrafları paylaşmıştı.orda çekmişti bunun 4x4ünü hatta ben yazmıştım ne zaman çıktı bunun 4x4ü haberim yok diye.4x4ü daha yırtıcı güzel olur.
240s den kurtulur millet 25 senelik aynı tasarım aynı aksamlar kitlediler millete hidrolik direksiyonu bile standart sunmayıp ayrı para alan UZELe iyi oldu.