Büyük Ekim Mibzerleri

Ynt: En büyük ekim mibzerleri.

Arkadaşlar dikkat edildiyse en son videoda görüldüğü gibi.Toprak işlenmeden ekim yapılıyor.Ayrıca buğdaydan önceki yılda mısır ekilmiş,anızda sapları duruyor.Şimdi yine anıza ekim yapılıyor.Çok ekonomik.
Bizlerde bu tecrübelerden hareket ederek. Maliyetlerimizi düşürüp dünya ile rekabet eder düzeye gelip. çok paralar kazanabiliriz.Topraklarımızda kendini yeniler. Erozyon da olmaz.

maygun10 link=topic=36436.msg315831#msg315831 date=1292581193' Alıntı:
Arkadaşlar dikkat edildiyse en son videoda görüldüğü gibi.Toprak işlenmeden ekim yapılıyor.Ayrıca buğdaydan önceki yılda mısır ekilmiş,anızda sapları duruyor.Şimdi yine anıza ekim yapılıyor.Çok ekonomik.
Bizlerde bu tecrübelerden hareket ederek. Maliyetlerimizi düşürüp dünya ile rekabet eder düzeye gelip. çok paralar kazanabiliriz.Topraklarımızda kendini yeniler. Erozyon da olmaz.

ayrıca toprağı düzeltmeye hiç çalışmamışlar.bizde olsa lazerli tesviye ile milyarlar harcayıp futbol sahası gibi yapardık.Dünya tarımında anıza ekim ve pulluğa hayır tezi gittikçe güçleniyor.

abi tşkler. . . bakalım bende denecem seneye. . . anız üstüne bugdayı ekcem. . gübreyı normal atcam bakalım ne olcak. . . nasıl olsa yağmur zamanı ekıyoruz. . toprak yumuşak olur mibzerde pistonlu basıyo yanı alta bı deneylım 4-5 dönm tarlayı. . .

bu konuyu kaç sefer dedım .. . ama sadece köye gittiğimde gülünç konusu oldu. . . yakıttan tasarruf olcak zamandanda. . .

AKGÜN43 link=topic=36436.msg315905#msg315905 date=1292598794' Alıntı:
abi tşkler. . . bakalım bende denecem seneye. . . anız üstüne bugdayı ekcem. . gübreyı normal atcam bakalım ne olcak. . . nasıl olsa yağmur zamanı ekıyoruz. . toprak yumuşak olur mibzerde pistonlu basıyo yanı alta bı deneylım 4-5 dönm tarlayı. . .

bu konuyu kaç sefer dedım .. . ama sadece köye gittiğimde gülünç konusu oldu. . . yakıttan tasarruf olcak zamandanda. . .
anıza ekim için mibzere bağzı parçalar takılıyor.direk ekersen önceki yıldan kalan anızlar yığılmayapar.yada diskler onun üzerinden zıplarken tohum dışa dökülür.önde kesici diskler şart.

eline saglık güzel paylaşım ama anız üzerine anız ekmeyende var ben ekmiyorum mecbur topragı kabartmak zorundayım baharlık ürünün hasadından sonra cok sert bi zemin kalıyor