TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

Ynt: TÜMOSAN FENA BÖLÜNDÜ PANCAR TARLASI

iki motor ortalama 160 beygir :D dayanamamış demekki :D geçmiş olsun büyük bir sorun değil 1-2 bin liraya eskisi gibi olur randımanda verir sadece döküm malzeme değişecek :D
ama bakın bu motorlar fiattan çalıntıdır resimdeki motorun filtresi bile new holland ;D tümosan hiç bir zaman kaliteye erişemeyecek gibi bizim buralarda 2-3 tane tümosan 82-8- 90-80 var yolda boş giderken turbolu motorun dumanladığı gördüm ama duruşu karizması süper...

ben 80-66 dt ile pancar tarlasında 2 römork ortalama 15-18 tonla battım ama römorkların tekerler görünmüyordu new holland t6020elite bağdadık iki motor çırpındık çıkamadık sonra holmer pancar makinasına bağlayıverdik koca makina bile patinaj yaparak çekti çıkardı motorda ve römorklarda hiç bir sorun olmadı ama nedense tümosan harbiden fena bölünmüş....

oncelikle geçmiş olsun ve ucuz mal ortada başka bişey demeye gerek yok bence bu tumonun kendi suçudur 3 ramork baglamayla falan çift çeker traktor bolunmez bolunme sadece ortadan darbe yediginde olan bişeydir bence yada arkadaşlarında dedigi gibi onceden hatalımıştır veya daha onceden catlamış olabilir kesin bi açıklaması vardır açıklaması yoksa 3 ramork zorladıgından bolduyse traktoru bence bu markayıda bu kadar ovmeye gerek kalmadı

tümosanın yerine ben olsam.bu traktörü tamir ederdim.kötü reklam oluyor.gerçi üretim hatası diye dillense fabrikada kalite kontrolü yokmu derler.şimdi de üretim kalitesizmi diyorlar.tümosan dökümleri kime yaptırıyor kendi mi yapıyor bilmiyorum.japon arabaları küçük bir hatadan dolayı 50-100 bin aracı geri çağırıyorlar.bir şanzıman kovanı çok olsa 3-5 bin l dir.yapmaları gerekli. traktörlerin garantilerini beğenmiyorum açıkçası.bizim köy ilçeye 30 km.ilk 50 saatlik bakım için servise gidilecek.sübap ayarı olacak 4-5 saat traktörün soğuması beklenecek.bakımın evde yapılmasını talep ettim red ettiler.bir çamaşır makinasına adam her hafta geliyor aynı yolu.garantisi 7 sene.olan masraf makinenin değerini çoktan geçti.traktör firmalarından da aynı itinayı bekliyorum.

bilmiyorumda bizim newhollanda bu olay olsun ortalığı velveleye veririm yapmadığım reklam kalmaz üretiyosa iyisini sağlamını üretecek o kadar parayı gece gündüz çalışıp kazınıyoruzda alıyoruz geçen kaputta sarsıntıdan kırılma oldu türktraktörden telefon açtılar demediğimi bırakmadım bayi olsun servis olsun açtım ağzımı yumdum gözümü hırsızlıkta yapıyosan yaptığın işin hakkını vereceksin lafım (NEWHOLLAND)ve dandik üretim yapanlara

seyit abi cok gecmiş olsun abi bunun onun den kac traktor asıldı on tanponda halatlar gordum sankı normal de cft cekerde kolay kolay bolunmez tumosan vıdyoda duyduma gore 5 senedır kullanılıyo dıye laf duydum bunu cekmek ıcın 2 den fazla traktor kullandıysanız ve cıptırma fılan yaptıysanız kımse kusura bakmasın hangı traktor olursa olsun ortadan ıkıye bolunur neyse abı tek gelen mala gelsın aslı kac para yaptırılır abı dedım gibi soruma cevap verıısen sevınırım kac traktor asıldı bunun onunden yada tek basına mı ortadan ıkıye bolundu eger tek basına bolunduyse tumoson baya bır deger kaybeder

Büyük Geçmiş olsun, diğer arkadaşlarında dediği gibi bu traktör asılmakla bağlamakla olmaz, Üretim hatası mı onu tam olarak bilinmez, üretim hatası olsaydı şimdi ye kadar kendini gösterirdi, ama yinede imalatçı firmanın kalite kontrol vb. üniteleri şaibe altındadır.
Bu tür arızanın bir çeşidine ben başka bir marka traktör ile yüksek devirde meşe yüklü römorkla bayır aşağı inerken aniden vites küçültülmesi sonucu alttan dağılma ve patlama oldu. Motor yeni olduğu için garanti kapsamına girdi.
Arkadaşımın acısını paylaşırken şu soruyu da sorma gereği duyuyorum. Daha önceleri aşırı yükte giderken hızını yavaşlatmadan birden vites küçülttüğün oldu mu ? Yada bayır aşağıya inerken hızlı olmasan bile yükün baskısı neticesinde motora yük bindi mi ? Yada normal viteste sorunsuz inebileceğini düşündüğün anda aniden fikir değiştirerek traktörün vitesini küçülttün mü ? Çok önceleri bu şekilde bir işlem yapmışsan motor belki o zaman az bir darbe almış ve kendini o an için muhafaza etmiş şimdide zoru görünce aldığı darbe açığa çıkmış ve son haliyle bizlere sunulmuştur. Öyle ya Buna Nazar değmedi ki ...

68cerran68 link=topic=36464.msg308199#msg308199 date=1289979428' Alıntı:
seyit abi cok gecmiş olsun abi bunun onun den kac traktor asıldı on tanponda halatlar gordum sankı normal de cft cekerde kolay kolay bolunmez tumosan vıdyoda duyduma gore 5 senedır kullanılıyo dıye laf duydum bunu cekmek ıcın 2 den fazla traktor kullandıysanız ve cıptırma fılan yaptıysanız kımse kusura bakmasın hangı traktor olursa olsun ortadan ıkıye bolunur neyse abı tek gelen mala gelsın aslı kac para yaptırılır abı dedım gibi soruma cevap verıısen sevınırım kac traktor asıldı bunun onunden yada tek basına mı ortadan ıkıye bolundu eger tek basına bolunduyse tumoson baya bır deger kaybeder
topram bu motorun önünde bi traktör daha vardı oda 8280 tümosan 5 motor dedigi bundan önce 7480 vardı ona takarmış bölünmezmiş bu bölündü 2008 model 8280

fsmehmetozhan link=topic=36464.msg308205#msg308205 date=1289983055' Alıntı:
Büyük Geçmiş olsun, diğer arkadaşlarında dediği gibi bu traktör asılmakla bağlamakla olmaz, Üretim hatası mı onu tam olarak bilinmez, üretim hatası olsaydı şimdi ye kadar kendini gösterirdi, ama yinede imalatçı firmanın kalite kontrol vb. üniteleri şaibe altındadır.
Bu tür arızanın bir çeşidine ben başka bir marka traktör ile yüksek devirde meşe yüklü römorkla bayır aşağı inerken aniden vites küçültülmesi sonucu alttan dağılma ve patlama oldu. Motor yeni olduğu için garanti kapsamına girdi.
Arkadaşımın acısını paylaşırken şu soruyu da sorma gereği duyuyorum. Daha önceleri aşırı yükte giderken hızını yavaşlatmadan birden vites küçülttüğün oldu mu ? Yada bayır aşağıya inerken hızlı olmasan bile yükün baskısı neticesinde motora yük bindi mi ? Yada normal viteste sorunsuz inebileceğini düşündüğün anda aniden fikir değiştirerek traktörün vitesini küçülttün mü ? Çok önceleri bu şekilde bir işlem yapmışsan motor belki o zaman az bir darbe almış ve kendini o an için muhafaza etmiş şimdide zoru görünce aldığı darbe açığa çıkmış ve son haliyle bizlere sunulmuştur. Öyle ya Buna Nazar değmedi ki ...
fabrikaya analize gitti tümosan suc benden degil demiş saten hangi garanti düzgun cevap verirde bu sadece pancar cekerken arabalar batıyor ön tarafa motor takıyorlar taktıklarıda 8280 zemin biraz sert camurdu lastikler güzel yapışıyordu derken kırıldı önceki sonraki darbe aldıgını bilmiyorum yanlız 1 aydır cok calışıyordu