286g hakkında bilgisi olanlar özellikleri hakkında az bahsederseniz sevinirim

Ynt: 286g hakkında bilgisi olanlar özellikleri hakkında az bahsederseniz sevinirim

goldlar deutz motor klasık mflerde perkıns motor var bıraz fazla yakabılır bence
ama cekiş olarak ıyı motorlar benım yegende var bır tane 2001 olması lazım 286g kullanıyır memnun

Ynt: 286g hakkında bilgisi olanlar özellikleri hakkında az bahsederseniz sevinirim

bak işte 286g kullanıcısı sensin senden almak lazım bilgileri kullanmayandan degil rica etsem anlatırmısın biraz şu motoru.. bils-*-

286 4 pistonlu turbolu, 260 ve 266 3 pistonlu turbolu 276 ise turbosuz bir motordur. Gold serisinin çekişleri çok iyi yakıtları da buna karşılık gayet normaldir hatta sağlıklı bir motor ve yakıt pompası ile emsallerinden daha azdır da diyebilirim. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus yakıtı. Delphı marka hassas ve pahalı bir pompa kullanılmış traktörde. Yakıtın eğer gerçekten iyi ise uzun yıllar problemsiz kullanırsın ancak ben eski benzinliğimin kurbanı olup bir kez sıfır eleman almak zorunda kaldım 1 yıldan sonra aynı elemanı kromaj yaptırdım 2 yıldır gayet iyi problem yok ancak mazotumdan zerre kadar şüphem olmadığından olsa gerek. Yarım depo mazot bile bozabiliyor pompayı öylesine hassas. Bir kusuruda piyasasının olmaması maalesef 2. elde tutulmuyor ve elden çıkarmakta zorlanabilirsin. Ayrıca hava filtresine çok dikkat edip mutlaka temiz tutman gerekiyor, bunun dışında bir sıkıntısı yok. Benim bildiklerim bundan ibaret.

bizim MF 165 vardı sattık geçen ay süper bir motordu şimdi aklımızda 286g var işte ama insanın aklında kalıyo her zaman işte o pompa felan birde hava filtresine ben alırsak eger performans hava filtresi takmayı düşünürüm bu nasıl olur acaba ,bide gardaş bu motorların piyasası nedir hangi modelin fiyatı nedir bilirmisin.!! biz çiftçiyiz satmak gibi bi durumumuz olmaz kalıcı bişey bakıyoruz teşekkürler. alk-*s

aklında kalacak bir şey yok, ben almadım ancak tarım kredinin yakıtlarının çok güzel olduğunu söylüyorlar evine temiz 1 tonluk depo yaptır dinlendir o mazotu kullan, bir tanede kompresör al hava filtresini sık temizle tozlu işlerde her gün temizle hava filtresinide yılda bir kez değiştir zaten anlarsın eskiyince tam temizlenmiyor artık. Piyasasını tam bilemiyorum onlar 2001 de başladı 2004 veya 2005 te bitti zaten, sahibinden sitesine girersen az çok belli olur fiyatları. 2002 2003 model temiz bir 286 ' yı 24-25 civarında alırsan iyidir. Yalnız anlamıyorsan almadan mutlaka ustasına göster öyle al traktörü.

58üniversal58 link=topic=36492.msg308461#msg308461 date=1290121923' Alıntı:
bizim MF 165 vardı sattık geçen ay süper bir motordu şimdi aklımızda 286g var işte ama insanın aklında kalıyo her zaman işte o pompa felan birde hava filtresine ben alırsak eger performans hava filtresi takmayı düşünürüm bu nasıl olur acaba ,bide gardaş bu motorların piyasası nedir hangi modelin fiyatı nedir bilirmisin.!! biz çiftçiyiz satmak gibi bi durumumuz olmaz kalıcı bişey bakıyoruz teşekkürler. alk-*s
165 i satmakla iyi etmemişsin onu ararsın zaman zaman ama hayırlısı olsun ne diyelim.

karabey1234 link=topic=36492.msg873212#msg873212 date=1396114679' Alıntı:
65 alllllllllllllllllllllllllllllll
inan alır 65 ' i 4 yıl daha genç alması lazım yoksa günümüzü yaşayamaz ;D
konu tarihi 2010 ' da

Bir süre önce 286 gold aldık lakin dün gece çok uğraşmama rağmen konu açamadım. Motorla ilgili üç sorunum var birincisi koltuğun altındaki kolların işlevleri nedir bilmiyorum fotoğraf yükleyeceğim benim fotoğrafı kopyalayıp çizmek suretiyle kolların işlevlerini ve kademelerini yazabilirseniz çok makbule geçer uzun bi kol var sanırım üç kademe kırmızı sacın altında gövdeye parelel bir kol var sanırım topuzu düşmüş bir diğeri koltuğun solunda yani el freninin yanında bi kol var ve son olarak kırmızı sacın içinden çıkan kısa bir kol var kafasında yuvarlak küçük ve kısa bir kol var.

ikinci sorun ilk çalışma esnasında ana vitesi boşa alınca çalışması gerekirken buçuk vitesi de itmek gerekiyor yoksa çalışmıyor
üçüncüsü de kuyruk mili sürekli dönüyor bu kolları bilmediğimizden kurcalamadık zira geçmişte 135-165 ve 240s kullanmışlığımız var ama bu kadar komplex bir yapıları yoktu yardımcı olacak arkadaşlara müteşekkir olurum