nimet 70t lüx 3lü 12 inch pullukta

Ynt: nimet 70t lüx 3lü 12 inch pullukta

tarla çizel çekildiği için böyle rahat gidiyor çizel olmayan yerde çok zorluyor iz meselesi ise önden deutz gidiyordu o görünmüyor bizim toprak ağırdır bu pulluk bile yeri geldiğinde çok zorlar bizim toprak motoru çok tutar en ideali bu

deutz ve sameye her zaman önyargım vardı artık yok gibi birşey her şey ortada objektif olmak lazım artık kötü traktör diye birşey yok önemli olan az yakıp tarlana yaptığın işe amacına en uygun olanını bulabilmek traktörlerin çoğunu denedim ama aklımda şu 2 tanesi yer etti 70-66 nh deutzfahr agrolux 70 her koşulda denedim ama benim işime enuygun olanlar bunlar

70-66 olsun 70-56 olsun bunlar çok kaliteli ve özellikli traktör her çiftçide en az bir tane bulunmalı mutlaka zeniginde ara işe koşar fakirde ana işe ama kimseyi üzmez yormaz....

xdragonx link=topic=36507.msg308522#msg308522 date=1290182129' Alıntı:
deutz ve sameye her zaman önyargım vardı artık yok gibi birşey her şey ortada objektif olmak lazım artık kötü traktör diye birşey yok önemli olan az yakıp tarlana yaptığın işe amacına en uygun olanını bulabilmek traktörlerin çoğunu denedim ama aklımda şu 2 tanesi yer etti 70-66 nh deutzfahr agrolux 70 her koşulda denedim ama benim işime enuygun olanlar bunlar
Yanı iclerinde en az yakıtlı olanlar bunlar mı 70 66 iLe agrolux? Peki Td75 Torbulu traktorle, Nımet70 Arasında aynı pullugu onada kullandınız sanırım gozle gorulur Fark war midi Herg ' icin yakıt ıcın ?

wan7ed link=topic=36507.msg308559#msg308559 date=1290196403' Alıntı:
Yanı iclerinde en az yakıtlı olanlar bunlar mı 70 66 iLe agrolux? Peki Td75 Torbulu traktorle, Nımet70 Arasında aynı pullugu onada kullandınız sanırım gozle gorulur Fark war midi Herg ' icin yakıt ıcın ?

bu traktörler hep arkadaşlarımın bizimkisi rekabet değil mal kötüleme değil birinin bir huyu iyi ise herkes herkesinkini deniyor erkuntçu arkadaş benim tdyi kullanamdı mesela manevra yok dedi erkuntta bana çok seri geldi td 75d turbolu pompa ayarından sonra sanırım 80 hp civarına çıktı erkunt ise 67 hp çizel çekili yerde 2,5 litre civarında td75 yakıyor çizel çekilmeyen yerde biz sakız toprak deriz 3,5 litreye kadar çıktı ve 20 gazdan aşağıya yürümüyor erkunt ise çizel çekili yerde 2litre civarında yaktı oda 19 gazdan aşağıya yürümüyor çizel çekilmeyen yerde dahha denemedim deneyen arkadaşım daha büyük olan servet 80t yi çizel çekilmeyen yakın tarlada sürüm yapmış aynı pullukla 2,5 litreyi geçti dedi oda 2008 yılından beri kullanıyor servet 80t yi nhtd85d vardı onu satıp aldı çok memnunum diyor 70-66 s var 1 düz ile sürüyor 16 gazda oda aynı pulluk 2 litre civarında yakıyor dedi çizelli tarlada ama benim td75 den çok üstün deutz agrolux 70 e normal 12 numara 3lü taktık 12 gazda orta 3 ile rahat gidiyor döner pullukta taksak rahat gidiyor 16 gazdan sonra bağırmaya başlıyor ve çekişi çok iyi geldi bana bayılmıyor tabiki 4 radial lastik farkı var birde alçak motor kullanımıda zevk veriyor

bende 2.5 yıldır erkunt kullanıyorum daha 19 gazla tarla sürmedim.. bence fazla dan faz veriyorsunuz buda yakıtın artmasına neden oluyor.. erkuntlarında deutzlarında max tork devri 1400 civarı olmalı yani bogulma oluyorsa 15-16 max yeterli degişken yapılı toprakta.. normal de zaten 15 gaza sabitlerseniz minimum yakıtla max iş yaparsınız.. aceleniz ve mazotunuz varsa tabi keyfi olarak basabilirsiniz gaza.. ben her toprak yapısında sürüm yaptım.. deviri artttırmak yerine vitesi artırıp azaltmak daha verimli olur benim tecrubeme göre.. ozaman ciddi manada yakıttan kar edeceksiniz.. ben 1.5 litreyi gecmiyorum çiftte 4lü14 inç ile bizim burdaki toprakta.. kırmızı ve yapışkandır bizimde topragımız bazı tarlalarda..

70 lik erkunta 4lü 12 numara pulluk takamayız takarsak millet bize güler 4lü 12 numara pulluğu td95 e takılıyor burda imkan ile mazot ile alakası yok 18 gazda zaten motor yürüyor çizelli tarlada fazlasına gerek

xdragonx link=topic=36507.msg309565#msg309565 date=1290618133' Alıntı:
70 lik erkunta 4lü 12 numara pulluk takamayız takarsak millet bize güler 4lü 12 numara pulluğu td95 e takılıyor burda imkan ile mazot ile alakası yok 18 gazda zaten motor yürüyor çizelli tarlada fazlasına gerek
sanırım üstteki mesajımı yanlış anlamışssın.. ben orda 18 gazdan fazla verin demedim 18-19 gazın fazla oldugunu söyledim .. 15 gazlada yürür hata girerken biraz fazla verip hat içindeyken 15 gaza düşürüp sabitleyin.. yakıt en az %20 fark eder.. erkunt ta 14 gaza kadar düşürebilirsiniz traktör çeker.. 4lü 12inç pullugu da ceker nimet orda ama hız düşer.. 3L veya 3H ile çeker 4lü 12 yi deneyebilirsiniz.. şanzumanın farkını görebilirsiniz.. tabi deneme amaclı yapın traktörü zorlamanın alemi yok ideal ekipmanı neyse toprak yapısında onu kullanmak en iyisi..

sende same vardı sanırım 85 explorer nasıl memnunmusun ben şimdi explorer 75 t kullanıyorum çok hoşuma gitti ama biraz hafif kalıyor yakıtıda çok ideal erkuntla denedinmi hiç nasıl fark varmı çekide

xdragonx link=topic=36507.msg309634#msg309634 date=1290633597' Alıntı:
sende same vardı sanırım 85 explorer nasıl memnunmusun ben şimdi explorer 75 t kullanıyorum çok hoşuma gitti ama biraz hafif kalıyor yakıtıda çok ideal erkuntla denedinmi hiç nasıl fark varmı çekide
explorer 85t bizdeki tek ceker.. erkunt çift çeker.. tarlada çifçeker daha iyi cekiyor dogal olarak.. yol da same 83bg güçünde oldugundan daha iyi cekiyor.. same nin sesi falan guzel hidrolikleri v.s. erkunt un yakıtı daha az tarlada gunluk 15litre daha az yakıyor same den aynı işte çalıştıklarında.. expl.85t miz de radial lastik var ondan dolayı tutunması iyi.. ayrıca agırda öle hafif traktör degil expl 85t..