640 ı satıp ne alayım?

86 model 640 var.emektar.satmayı düşünüyoz.ne alalım acaba?bi kaç model var kafamda.erkunt 80.same tiger 70.new holland td 80d.sizce hangisi doğru olur.same biraz fiyatı iyiymiş.yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: 640 ı satıp ne alayım?

kendim memurum 50 dk arazi satın aldım işlemek için 480 veya 640 almak istiyorum ancak nette yapmış olduğum araştırmalarda sahibinden traktör yok tüm traktörler galericilerin elinde, traktörünüze ne fiyat istiyorsunuz.

emektar derken rektefiye ve kaporta sok suan sıfır bi çok traktör yanına yanasamaz ama diyosanız yakıt tasarrufu olsun yeni model sart
ve tavsiyem yeni erkunt 70 yada new holland td65 gbi

bak sevgili kardeşim traktörü nerde kullanacan çok önemli olmakla beraber sana her kim erkuntu falan tavsiye ediyosa özür dilerim o motordan anlamıyo 80 yazılı hangi motor olursa olsun güçlü motorlardır ancak yakıt tüketimleri çok fazladır.bendedaha önce 285 S vardı ve case IH 70 aldım.iyiki almışım sanatavsiye edilen bu forumdaki tüm motorlarla tarlada pulluk denemeside yaptım.bu senin kararın ama case 70 almanı tavsiye ederim.TD 65 d ile aynı fabrikada üretiliyolar.aynı motora sahipler.motor aynı,beygir aynı herşey aynı.Peki farkı ne diye sorcaksın farkı sürüngen vites farkı 1.5 milyar,radial lastikler 6 bin tl oysa td 65de 3 bin.tl. satış fiyatlarınıa gelince case 70 67.400 td65 ise 64 bin tl fiyat listeleri.buna rağmen pazarlık aşamasına geldiğinde td 65 ' case ' den 3bin tl her zaman fazla istiyorlar.nedeni köklü bi traktör diye halbuki case ondan daha kaliteli bi motor.KOÇ grubu her iki traktöründetürkiyedeki disbirüteri ancak 2012 yılından itibaren yalnızca case ' in disbiritörlüğünü yapacak.eğer beni aramak ve daha konuşmak istersen aksaray ilindeki bayilerle aram iyi sana yardımcı olabilirim.td 65 ' le case çekişmesinde td 65 ' i radial lastiklerle case sürükler bu kadar iddaalıyım.ha hidrolik kollarının sıkılması ile ilgilili olarak
adamlar iki tane pim koymuşlar o kadar rahat ki case bu konuda onla kimse baş edemez

TRAKTÖR UZMANI oxidize BEY.. BEN BİZAAT KULLANIYORUM ERKUNT SERVET 80T Yİ.. VE YAKITINDAN COK TA MEMNUNUM 75BG GÜÇÜNDE ..VE 640 FİAT I YILLARCA KULLANDIK... SEN KULLANDIN DAMI KONUSUYORSUN BU KONUDA YOKSA SADECE CASE YE BİNDİGİN İÇİN ONDAN BAŞKASI İYİ DEGİLDİR GÖZÜYLEMİ YORUM YAPIYORSUN ANLAMADIM... CASE İYİ HOŞ MOTOR AMA ABARTMA İSTERSEN CASE 70 İN NE ÜSTÜNLÜGÜ VAR ERKUNT NİMET 70T DEN ?? SOK TARLAYA İKİSİNİDE BAKALIM NE FARK GÖRUCEKSİN ÇEKİŞİNDE YAKITINDA.. CASE BEGENDİGİM Bİ MARKA AMA BÖLE ABARTARAK YAZMAN VE HERSEYİ SEN BİLİYOSUN EDASI İLE YAZMAN YANLIŞ.. BEN SAHSEN SENİN TRAKTÖRDEN FALAN ANLADIGINI DÜŞÜNMÜYORUM.. TEKNİK OLARAK Bİ VERİ VAR MI ELİNDE.. ACIKCASI BAYİ YADA BAYİ YAKINI OLDUGUNU DÜŞÜNDÜM YORUMUNDAN :)

birisi traktör almak istediğinde herkes kendi motorunu övüyor.kendi motorundan aldırmaya çalışıyor.fabrikaya ortaklığınız mı var.böyle telkinlerle traktör hemen alanlar genelde pişman olur.yavaş yavaş salim kafayla deneye deneye alacaksın.

caseıh jx 90 san al buyuk traktör alacaksan 640 tan az büyük traktör düşünüyorsan 70 56 veya 70 66 hem sağlam hemde ıstedın zaman paraya çevirirsin değerrini fazla kaybetmeden satarsın şunuda söyleyim jx 90 aldığında 640 ekıpmanları jx 90 sana olmaz küçük oluryor kırıyor.

bak ceya 023 benim traktör 20 dekr arazi sürdü,bunun yanıda 40 km yol katettip 5 ton buğday taşıdm.şimdi kulaklarını aç ve iyi dinle 102 tl yakıt tüketti.bu motor güçlü ve iyi olmasa bu yakıt tam iki katına çıkardı öyle diğilmi?

Valla 640 likda satilacak makina degil aslinda ama 26 yil ekmegini yemissin, yorulmustur artik. Benim tavsiyemse git yeni F640 liklardan al. Rengide ayni. SImdi forumdada paylasmislar. BIzdede 84 640 vardi. Ne alirsan al onu özlüycen zaten, en azindan bi yeinisine binmis olursun. Haa aklinda TD 80 varmis, bence oda cok iyi fikir. Rahat edersin, öyle dedikleri gibide cok yakmaz, hani 0,75 yakiyo denilenin aslinda o kadar az yakmayacagi gibi. Karar senin. CASE jx de iyi fikir. Tek sorun yakit degil biliyorsun. Mekanik alet sonucta, illaki bi yerde ufak tefek ariza yapacak. Servis ve yedek parca sorunun kesinlikle olmaz NH da. Ne alirsan al simdiden hayirli ugurlu olsun...

oxidize link=topic=36568.msg325303#msg325303 date=1295205589' Alıntı:
bak ceya 023 benim traktör 20 dekr arazi sürdü,bunun yanıda 40 km yol katettip 5 ton buğday taşıdm.şimdi kulaklarını aç ve iyi dinle 102 tl yakıt tüketti.bu motor güçlü ve iyi olmasa bu yakıt tam iki katına çıkardı öyle diğilmi?

degerlı arkadasm ben de fiat 55 46 kullanıyorum.. o saydıgın işlerı ben de 55 46 ıle yapsam 20 dekar arazı surmek 22 lıtre + 40 km yol ( 5 ton ıle) 8 lıtre = 30 lıtre x 3,22=96,6 tl yanı hemen hemen senle aynı para yakarız ... burdakı senın kazancın ne ? :S