süt besiciligi

arkadaslar 100 baslık son sistem modern mandra planı lazım elnizde son sistem modern mandra planı varsa paylasırsanız sevinirim kuracam ama plan bulamadım

++++++++++++ rep

Ynt: süt besiciligi

turk50 link=topic=36590.msg309323#msg309323 date=1290532813' Alıntı:
arkadaslar 100 baslık son sistem modern mandra planı lazım elnizde son sistem modern mandra planı varsa paylasırsanız sevinirim kuracam ama plan bulamadım

++++++++++++ rep
Bu işleri insanlar parayla yaptırıyo elinde olana bir milyon rep versen de fark etmez bence :D planı yaptırman lazım zaten krediyle falan yaptıracaksan belli kriterler var,para olduktan sonra plan sıkıntı olmaz :)

aschkar link=topic=36590.msg309572#msg309572 date=1290620001' Alıntı:
inekler dahil sistemin neye dahil olmasına değişmekle beraber 100 x 15.000=1.500.000 TL
o da çok oldu ama 750-800 tutuyor bizim yaptığımız araştırmalara göre dört dörtlük bir proje olursa ahırdı,buzağı yeriyd ambardı süt sağım ünitesi hepsi dahil...

ÇağRı link=topic=36590.msg309645#msg309645 date=1290635897' Alıntı:
o da çok oldu ama 750-800 tutuyor bizim yaptığımız araştırmalara göre dört dörtlük bir proje olursa ahırdı,buzağı yeriyd ambardı süt sağım ünitesi hepsi dahil...

sadece gübre seperasyonun makineleri 150.000 civarında nerde gübre çıkurları inşaatı. http://www.e-y-s.com/separatoer.html
yem dağıtma vağonu 45.000 sadece nerde bunun kepçesi çekici traktörü.
1 metre küp beton 75ytl nerde bunun kalıp işçiliği.

ki bu çiftliğin arazi bedeli ve elektirik trafo ve su kaynağı için kuyuları da düşünün.

Bir çiftlik sahibim 160 sağmal kapasiteli ahıra inşatına girdi. sağım ünitesi ve ahıra ve sıyırıcaya 800 ytl zor yetti.

aschkar link=topic=36590.msg309864#msg309864 date=1290714003' Alıntı:
sadece gübre seperasyonun makineleri 150.000 civarında nerde gübre çıkurları inşaatı. http://www.e-y-s.com/separatoer.html
yem dağıtma vağonu 45.000 sadece nerde bunun kepçesi çekici traktörü.
1 metre küp beton 75ytl nerde bunun kalıp işçiliği.

ki bu çiftliğin arazi bedeli ve elektirik trafo ve su kaynağı için kuyuları da düşünün.

Bir çiftlik sahibim 160 sağmal kapasiteli ahıra inşatına girdi. sağım ünitesi ve ahıra ve sıyırıcaya 800 ytl zor yetti.
Doğrudur bizim araştırmamız sadece proje aşamasında,yem vagonları daha ucuza bulunabiliyor ama seperatörler hakkında hiçbir bilgim yok sağım ünitesini falan da az çok biliyorum da dediğim gibi elektrik trafo ve suyu hesapta yok benim dediğim fiyatta onlar haır olarak düşünülerek çıkartılmış bir hesap
Fotoğraflarını görmek isteriz paylaşırsanız seviniriz sitede.Bu konuda meraklı çok arkadaş var...

arkadaslar 5 tane inegim var 100 baslık ahır yaptıram 25 inek alacam 30 inek olaak traktorum var 2 tane kepçem var yonca mıısr bugday yetiştirecek 100 başa yetecek kadar yetiştirecek alanım var suyum var elektirigim var hersey tam tek mandıra bana mandıranın içinde inekler baglanmıyacak yem dagıtma makinası süt sagım ünütesi birde ineklerin o yemek yedigi yatıgı yatak demirleri lazım betonu atırırım bunları nfiyatı sizce ne tutar

sen yarı açık besi sistemi yaptırmak istiyorsun. çelik çatı ve demir sistemleri 15 000 ustalık dahil, beton ve ustalık
10 000 30 inek için yem dağıtım makinasına gerek yok bence süt sağım ünitesi nekadardır bilmiyorum..

arkadaş biz bu yıl iki ahır yaptırdık biri kapalı bağlı sistem biri yarı açık yarı açığı 20 hayvanlık yaptırdık yemlikler ayrı kilit sistemli traktörle yem dağıtıyon önünde padok yani gezinti alanı sıfırdan yaptırdık ama bizimki çelik çatı su basmanına kadar betoh dolgu aşağı yukarı 52000 liraya mal oldu diğeri var olan bir ahır vardı içinde tadilat yaptık ahırın boyu 30 metre 48 başlık oldu tabanının betonu durak demirleri suluklatı altına kauçuk yatak elektirikli kaşağı ğübre sıyırıcı ahırın önünede 600 m2 gezinti alanı çok güzel oldu onuda 36 000 tl mal oldu şimdi yanlız biz sivas erzincan projesinden yararlandık yüzde 75 hibe olarak yaptık eger yardımcı olacak bişey varsa bana özelimden mesaj atabiirsin

bartu link=topic=36590.msg310064#msg310064 date=1290793205' Alıntı:
sen yarı açık besi sistemi yaptırmak istiyorsun. çelik çatı ve demir sistemleri 15 000 ustalık dahil, beton ve ustalık
10 000 30 inek için yem dağıtım makinasına gerek yok bence süt sağım ünitesi nekadardır bilmiyorum..
olmaz olurmu arkadaş işleri nekadar kolaylaştırır süt sağım ünitesi biz araştırıyoruz krediyi çekince onuda alacağım hayvanlar gelince biz 25 000 liraya bulduk

bununla alakalı bir konu açmıştık daha önce linki http://www.trakkulup.net/hayvancilik-genel/modern-sut-sigirciligi-ve-ahir-sistemleri/
Gerçektende arkadaşların dediği gibi çok modern bir işletme büyük fiyatlara çıkar şuanki piyasada 100 düve inek zaten 700.000 aşağı tutmaz a-dan z-ye teknolojik bir işletme 80-100 sağmal inek kapasiteli artı buzağı dana düve,boğa bölümleriyele dahil çok para tutar
Kişisel bir öneri:Siz bu işi yapıyorsanız şahsen düşünceniz tam yerinde işletme teknolojik,modern olsun ama bu işe yeni girecekseniz eğer dışardan göründüğü gibi değil milletin bu işe yüklendiğine bakmayın yıllık hesap yapın sütte kar felan yok öyle