PANCAR HAVUC 6 SIRALI CAMUR KURU HEPSİNDEN VAR BİRAZ İYİ SEYİRLER

Ynt: PANCAR HAVUC 6 SIRALI CAMUR KURU HEPSİNDEN VAR BİRAZ İYİ SEYİRLER

Ağır abi link=topic=36630.msg309650#msg309650 date=1290636535' Alıntı:
Paylaşım için tşk kamil beyin pancar sankı biraz gevşek gibi :) ayrıca tumo sahlara dönmüş galiba aksaklık giderilmiş
pancarlar hasta ydı bu sene hasan o tarlada dekarda 9 ton falan oldu polarlar düşüktü yaprak falan kalmadı bitti gitti şeytan carpmışa döndü pancarlar sahil kesiminde olan hastalıkmış sıcaktan tümo 2.750 yedi sahalara geri döndü :D

cubuklu06 link=topic=36630.msg309648#msg309648 date=1290636303' Alıntı:
güzel videolar abi..o 6 sıralı makinadan geçen pazar günü çorumda görmüştüm..ama 2.videoyu çeken abi süper ya :D
o cekilen tarla benim nasıl sürecem ya camurda hep cignediler havuca icara vermiştim

doganbey1 link=topic=36630.msg309658#msg309658 date=1290637873' Alıntı:
Seyit abi bunları görünce çalışma azmi geliyor içime helal olsun vallaha sizlere ne güzel yaa
saol dogan ölede insan yoruluyor piskolajik yönden sitres falan yoruyor ama ben bitirdim artık sezonu yatışa gectim ramazan pullu abim daha cok calışacak yardıma gidecem onada

abi hani bu iş olsun. mesela ben mühendislik okuyorum inan tarımla uğraşmayı daha çok istiyorum. içimde hep bir istek var. millet diyor ya çifçilite para yok. çalışınca çokta güzel para var. ama sıkmaları lazım bi taraflarını.

alim1903 link=topic=36630.msg309663#msg309663 date=1290638727' Alıntı:
barigelli o nasıl bi gidişdir abi maaşallah allah yardımcınız olsun paylaşım için teşekkürler abii...
tarla kuru pancarda güzel yani makinalık ayarıda güzel söförde benim basarım tabi :D

alim1903 link=topic=36630.msg309666#msg309666 date=1290639443' Alıntı:
seyit abi 2 sıralısı bize şart oldu millet bide duydu hep alacaklarmış diye konuşuyolarmış almassak ayıp olur
şöför ihtiyacın olursa bildir calışırım iyi birde karavan al makinaya

abi süper paylaşım olmuş.bu havuç işi ereğli tarafındada yaygınlaşmaya başladı çok zahmetli bir işe benziyor yavs..o tarlayı sürerken Allah yardımcın olsun beton olmuştur şimdiye :)

dolcevita link=topic=36630.msg309668#msg309668 date=1290639572' Alıntı:
şöför ihtiyacın olursa bildir calışırım iyi birde karavan al makinaya
hakkaten abi bide şöför lazım malum geceli gündüzlü söküm yapcaz biz pancar ekmiyoz sadece piyasada çalışmak için alcaz sezonda 2 sıralı 2000 dekar sökermi abi makinayı alacağımız adam 3bin dekar iş yapıyo demişti nekadar doğru bilemem

Devir değişti................................1960 doğumlu ve öncesi ve 10 yıl sonrasının gençliğinde para şehirde idi köylünün malı para etmiyodu şimdi devir değişti 1985-1995 kuşağından itibaren para köye döndü şimdi kapısında iki tane ineği olanın aylığı 1 milyar öyle değilmi altından doğan buzağı ediyo 2 milyar sadece iki inekle geçinilmez ama 10 inek oldumu 50 tane davar oldumu mercimeği buğdayı ektimi ele hizmete gerek yok....

paylaşım için sağol.
1.video da sanki makina pancarı döküyor biraz.

2.video..motorların büyük olması güzel.iki tekerlekli remork kullansalar çıkması daha kolay olur.römorkların büyüklüğüne baksana.
senin havuç tarlası çok çamur yağmular bastırırsa bahara hazır olur tahminim.sen havuç ekmezemsin kardeş.kira ne veriliyor.kendin ektin mi ne kazanılıyor.

alim1903 link=topic=36630.msg309673#msg309673 date=1290665068' Alıntı:
hakkaten abi bide şöför lazım malum geceli gündüzlü söküm yapcaz biz pancar ekmiyoz sadece piyasada çalışmak için alcaz sezonda 2 sıralı 2000 dekar sökermi abi makinayı alacağımız adam 3bin dekar iş yapıyo demişti nekadar doğru bilemem
bi malı saterken ne kadar dil döküldügünü ve abartıldıgını iyi bilirsin ali cok abartmışlar cok büyük tarlalarda calışman gerekir zaman kaybı olmasın diye ülkemizdede cok büyük pancar tarlası varmıkı acaba 600 700 dekar bizde en büyük pancar tarlası 400 dekar oda konyda saymaca 5 10 kişide cıkar okadar büyük tarla özellikle söylüyorum pancar tarlası kasdediyorum arazi degil

nt@hmet link=topic=36630.msg309670#msg309670 date=1290640331' Alıntı:
abi süper paylaşım olmuş.bu havuç işi ereğli tarafındada yaygınlaşmaya başladı çok zahmetli bir işe benziyor yavs..o tarlayı sürerken Allah yardımcın olsun beton olmuştur şimdiye :)
evet ahmet duyuyoruz havuc işini konya ovası dünya lideri olcak inş havucta tarla benim ya kurudumu sürülecek fırsat olursa arpa ekcem tümosanın beline kuvvet ya dip kazan yada pulluk halledecem işte