ineğin midesi şişmekte

Ynt: ineğin midesi şişmekte

Arkadaşlar yapmayın allah aşkına arayın bir veterineri gelsin baksın bu işler burdan zor çözülür.Kırk çeşit sebebi olabilir bu problemin.Ama uzun süreli iştah kesilmesi problem yaratır.Bence daha fazla geç kalma...

bizde yem değiştirdik.geçiş yavaş yavaş olacakmiş.ineğin miğdesindeki sindirimi yapan bakteriler ölmüş.fırıncıda yaş maya aldım içirdim.günlerce aç bıraktık.aslında kuzu işkembesinde içirilecekmiş bakteri kültürü.işkembe 4 kısımmış.veteriner ineğin miğdesindeki parşüt açılmış dedi.sindirim kilitleniyor.karın şişiyor.bizim inek öldü. komşumuzun ineğide aynı şikayet oldu.balye lerden balye ipi yutmuş.ameliyat oldu.olmadı sattı.birde çivi yutmuş olabilir.mıknatıs atılır.VETERİNER ÇAĞIR.İNEK ÖLEBİLİR.

stingxxx link=topic=36631.msg309657#msg309657 date=1290637687' Alıntı:
bir ineğim var ve iştahı kesildi fazla yem yemiyo az yem yiyor ve midesi şişiyo 3 gündür bu şekilde devam ediyo yardim ederseniz sevinirim

sindirim sisdemi bozukluklarında veternerin ilk önerdi şey ayçiçek dır sindiimi kolaylaştırır sabah 1 ölen1 akşam 1lt yağ ver birde dışkısı nasıl katıysa tane tane atıyorsa kırk bayırında sorun vardır bunuda yağ içirerek birde veternerin verdi serum ve inneyle giderirsin senin yapacan sahibi olarak bu durumlarda mutlka ya içirmek daha sonra veterner çağırmak

arkadaş demişki üzerine su tut bu su olayı genellikle kırk bayırı kilitlenen hayvanlarda uygulanır hayvan bu durumda karnı şişer yemez sancılanır yatar kalkar hayvanın acı çektini gözünle görürsün ya içirirsin suyla yıkarsın baktın hayvan düzeldi sorun kalmaz düzelmedi yapacan iş kasaba vermek yada kesmek yoksa ölür