erkunt 2010 modellerinde gerçekten zf şanzuman var mı bilgilendirirmisiniz

abilerim erkunt yeni kasalarda gerçekten z f şanzuman var mı bide erkunt hakkında motoru perkins değil hindistan malı falan diyolar tamamen toplama bi makina diyorlar bu konuyu bi açıklığa kavuştursanız sevinirim çünkü erkunt nimet 70 almak istiyorum tavsiye edermisiniz avantaj ve dezaantajları nelerdir bilgilendirirseniz çok iyi olur

Ynt: erkunt 2010 modellerinde gerçekten zf şanzuman var mı bilgilendirirmisiniz

arkadaşım motoru perkin hava filtresi falan alman şanzumanı arka zf onler corrado diyolar ama onlerde zf yeni kasalarda bakın on teker dingillerinde zf yazıyo bayiye sordum onlerde arkalarda zf miş bende var yeni kasa sı kompresor falanlı pişman değilim süper traktor çiftte eşit şartlarda emsallerine gore daha fazla çekiyo yakıtı güzel falan yenilerden al 2005 2006 gibi alanlar pişman kardeş yeni kasa al birde oks olmayanlar var oks liler var oks li ler nedense daha fazla çekiyo isterseniz yarıştırın oks nin sigortası atmıştı kol ile çift surduk ama motor oks li hali gibi çekmedi oks sigortasını aldık taktık çekişi arttı ve kalrıp indirme kızlı oluyo oks ile normal kol ile yavaş indirip kaldırıyo denemesi bedava deneyin :) tavsiyem yeni kasalar alırsan pişman olmazsın eminim

bartu link=topic=36659.msg309999#msg309999 date=1290778523' Alıntı:
güzel traktör sadece gücüne göre ağırlığı biraz fazla..
fazla olmasa saten erkuntun namı olmazdı :D ağırlığından kazanıyor.birde şanzumandan.yok mf motoru.

musa44960 link=topic=36659.msg309969#msg309969 date=1290771695' Alıntı:
abilerim erkunt yeni kasalarda gerçekten z f şanzuman var mı bide erkunt hakkında motoru perkins değil hindistan malı falan diyolar tamamen toplama bi makina diyorlar bu konuyu bi açıklığa kavuştursanız sevinirim çünkü erkunt nimet 70 almak istiyorum tavsiye edermisiniz avantaj ve dezaantajları nelerdir bilgilendirirseniz çok iyi olur

BUNUN BÖYLE OLMADIGINI YALAN SÖYLEYENDE UYDURANDA BİLENDE BİLMEYENDE HERKES BİLİYOR.ERKUNT TRAKTÖR ALIYORSUNDA DAHA NE İSTİYORSUN.

firari11 link=topic=36659.msg310002#msg310002 date=1290778778' Alıntı:
fazla olmasa saten erkuntun namı olmazdı :D ağırlığından kazanıyor.birde şanzumandan.yok mf motoru.
kardeş sadece agır oldugu için değil o nam o kadar agırlıkta bi motor l2 ile çift suremez bunu bil çok seri benim için şanzuman ve motor dan kazanıyo sistemlerinden kazanıyo bence erkunt agırlıgı da cabası oluyo

arkadaşım erkunt un şu anda 2 serisi var
1) normal seri , bunlarda zf şanzuman falan filan
2) e serisinde, carroro şanzuman( fiat 66 serisi sanzumanı) pistonsuz falan filan var

doganbey1 link=topic=36659.msg310022#msg310022 date=1290784663' Alıntı:
arkadaşım erkunt un şu anda 2 serisi var
1) normal seri , bunlarda zf şanzuman falan filan
2) e serisinde, carroro şanzuman( fiat 66 serisi sanzumanı) pistonsuz falan filan var

erkunt un tarla serisi ve e serisi olmak üzere iki serisi var suan.. ve iki seridede dunya markası şanzumanlar kullanıllıyor..
tarla serisi zf alman tasarımı şanzumana sahip 188 40km/h... ve erkunt un lisans parası ödemeden ürettigi bi şanzuman..
e serisinde ise biraz daha ucuz nh td serisindeki 66 difresansiyelin bire bir aynısı italyan carraro tasarımı 12t12vites 33km/h şanzuman var..
motor u perkins buna nasıl hint derler anlamış degilim... perkins dunya markası gir sitesine bak.. uzel de hattatta perkins marka motor kullanıyor yerli markalardan..
tasarımı tamamen yerlidir.. turk muhendisler tasarlamıştır..
bayilerin karalama amacı ile cahilce söylediklerine inanmayın bidefa bayi hangi markanın olursa olsun sözüne guven olmaz.. kendi malını överkende diger markaları karalarkende aşırıya kacar.. kendi gözümüzle gördümüze göre hareket etmemiz lazım...

ben bu lafları same bayiisinden duydum tiger 70 ile karşılaştırdım kıyaslayalım dedim adam öyle bi anlattıki erkuntu yerin dibine soktu sameyi bi büyüttü görmeniz lazımdı hayretler içinde kaldım akrabam olduğu için pek bi ses çıkaramadım tabiki gözüm gönlüm erkunt nimet 70 den yana ama bu sözleriyle beni bi hayli soğuttu erkunta karşı

cazgin0020 link=topic=36659.msg310019#msg310019 date=1290783695' Alıntı:
kardeş sadece agır oldugu için değil o nam o kadar agırlıkta bi motor l2 ile çift suremez bunu bil çok seri benim için şanzuman ve motor dan kazanıyo sistemlerinden kazanıyo bence erkunt agırlıgı da cabası oluyo
tabi cnm 70 hp lik motor 90 hp gibi görünüyor size saten yeterki erkunt olsun.(bende aksini sölemedim saten) uyy-*s uyy-*s uyy-*s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s

firari11 link=topic=36659.msg310087#msg310087 date=1290796770' Alıntı:
tabi cnm 70 hp lik motor 90 hp gibi görünüyor size saten yeterki erkunt olsun.(bende aksini sölemedim saten) uyy-*s uyy-*s uyy-*s zuha-*-s zuha-*-s zuha-*-s
evet firari çok haklısın ben senin dediğine bizzat şahit oldum. yaklaşık 13-14 ay öncesi komşu köyden tanıdık bir abeyim same 2005 explorer 95 i
verip 2 adet servet 80 yeni kasa 4x4 aldı bu arkadaşlar 2 kardeş oldukları için ortak olan same yi ayırmak için same yi verip 2 traktörü aldığını söyledi
kardeşi daha 15 saatte fatura kesilmeden erkunt u verip case jx 85 aldı. 15 gün önce diğer erkunt u kullanan abiyi gördüm bu erkunt a bir müşteri bulalım
diyor, peki neden 15 saatte ve bir yıllık traktörü değiştirmeyi düşündüklerini sordum.. aldığım cevap bize bu traktörleri satar iken 95 hp lik samenin
yapacağı işleri rahatlıkla yapacağını söylediler dedi, deneme traktörü getiediler denedik dedi same nin pulluklarını çok rahat çekiyor ama traktör dediğin
bir tek tarla sürmek değildir dedi 3 metre mibzeri taktık same nin yarısı kadar, tiller taktık same kadar yok seri işlere gelmiyor traktörde tonaj çok
olduğunu söyledi sağlamlığı ve yakıtı iyi 75 hp lik traktör olarak mükemmel bir traktör diyor ama ben bu traktörü alır iken 95 lik same verdim ve
benim ekipmanlarım ona göre bu traktöre bu ekipmanların ağır geldiğini bu sebeplerden dolayı değiştirmeyi düşündüğünü belirtti.

musa44960 link=topic=36659.msg310069#msg310069 date=1290793722' Alıntı:
ben bu lafları same bayiisinden duydum tiger 70 ile karşılaştırdım kıyaslayalım dedim adam öyle bi anlattıki erkuntu yerin dibine soktu sameyi bi büyüttü görmeniz lazımdı hayretler içinde kaldım akrabam olduğu için pek bi ses çıkaramadım tabiki gözüm gönlüm erkunt nimet 70 den yana ama bu sözleriyle beni bi hayli soğuttu erkunta karşı

ihtiyacınıza göre alacaksınız.. 75bg bi traktörden istediginizin fazlasını servet size sunar.. ben kullanıyorum cokta memnunum..

same ye gelince explorer serisini kullanıyoruz guzel traktör..avrupa seri nede olsa

ama tiger serisilerinin şanzumanları işte o dedigi hint şanzumanlarından.. marka modelini versin şanzumanın guveniyorsa arastır bak...dinime söven musluman olsa bari derler ya...

same iyi marka ama avrupa üretimleri sadece... onlarda zaten guzel fiyatlara satılıyor.. explorer 3 serisi mesela cok hoş..

erkunt alanların tek memnuniyetsizligi olur oda traktörün çekişinin iyi olması traktörden beklentileri artırıyor.. 100bg lık traktörün ekipmanlarını kullanmaya kalkıyorlar... traktör 75bg ve bu gucteki bana göre en verimli traktör suan piyasada servet.. aynı şekilde nimet70 te kendi gucunde en iyisi bence.. yerli ve donanım bakımındanda cok iyi..

firari11 link=topic=36659.msg310087#msg310087 date=1290796770' Alıntı:
olurmu ya td 65 3500 geliyo erkunt 70 3700 geliyo td 75 var 4200 mu 4300 mu ne geliyo nasıl 90 bg lik motor gibi goruyosunuz siz ya gozunuzde sorun var galiba arkadaşlar ya bim-*s

bartu link=topic=36659.msg310090#msg310090 date=1290798455' Alıntı:
evet firari çok haklısın ben senin dediğine bizzat şahit oldum. yaklaşık 13-14 ay öncesi komşu köyden tanıdık bir abeyim same 2005 explorer 95 i
verip 2 adet servet 80 yeni kasa 4x4 aldı bu arkadaşlar 2 kardeş oldukları için ortak olan same yi ayırmak için same yi verip 2 traktörü aldığını söyledi
kardeşi daha 15 saatte fatura kesilmeden erkunt u verip case jx 85 aldı. 15 gün önce diğer erkunt u kullanan abiyi gördüm bu erkunt a bir müşteri bulalım
diyor, peki neden 15 saatte ve bir yıllık traktörü değiştirmeyi düşündüklerini sordum.. aldığım cevap bize bu traktörleri satar iken 95 hp lik samenin
yapacağı işleri rahatlıkla yapacağını söylediler dedi, deneme traktörü getiediler denedik dedi same nin pulluklarını çok rahat çekiyor ama traktör dediğin
bir tek tarla sürmek değildir dedi 3 metre mibzeri taktık same nin yarısı kadar, tiller taktık same kadar yok seri işlere gelmiyor traktörde tonaj çok
olduğunu söyledi sağlamlığı ve yakıtı iyi 75 hp lik traktör olarak mükemmel bir traktör diyor ama ben bu traktörü alır iken 95 lik same verdim ve
benim ekipmanlarım ona göre bu traktöre bu ekipmanların ağır geldiğini bu sebeplerden dolayı değiştirmeyi düşündüğünü belirtti.
kardeşim her bayi kandırıyo bizim burda koyde 3 erkunt var birisi 55 kısmet 4 çeker sıfır aldı guclu diye vermişler ama o adama 70 lik yakışırdı yani geldi deutz 50 bg i 70 bg den ustun çıkarttı başkalarınıda uyarıyorum bi marka 75 bg 90 bg i yapmaz 5 bg fark eder ama o kadar etmez yani 90 bg lik makina yerine 75 bg makina alırlar sa olacagı budur ama getir td 75 i erkunt la kakıştır çiftte fark ı gor 4 lu 14 u 2. viteste çeker td 1. viteste çeker aradakı fark o olur

cazgin0020 link=topic=36659.msg310278#msg310278 date=1290872578' Alıntı:
olurmu ya td 65 3500 geliyo erkunt 70 3700 geliyo td 75 var 4200 mu 4300 mu ne geliyo nasıl 90 bg lik motor gibi goruyosunuz siz ya gozunuzde sorun var galiba arkadaşlar ya bim-*s
bnm gözümde bir problem yok.diyorsun ya emsallerine göre daha iyi çekiyor fln die onu kasteddim.bende dedim heralde bunlarda 70 lik yerine 80 lik-90 motor var die :D

firari11 link=topic=36659.msg310337#msg310337 date=1290889809' Alıntı:
bnm gözümde bir problem yok.diyorsun ya emsallerine göre daha iyi çekiyor fln die onu kasteddim.bende dedim heralde bunlarda 70 lik yerine 80 lik-90 motor var die :D
hayır 70 lik motor var ama zf güzel olan yeni çıkan e serileri ile td ler aynıdır deneyin isterseniz :) zf nin farkı anlaşılcak birde oks yani hidrolik hassasiyeti güzel olur biraz daha nh a gore bence

cazgin0020 link=topic=36659.msg310484#msg310484 date=1290957386' Alıntı:
hayır 70 lik motor var ama zf güzel olan yeni çıkan e serileri ile td ler aynıdır deneyin isterseniz :) zf nin farkı anlaşılcak birde oks yani hidrolik hassasiyeti güzel olur biraz daha nh a gore bence
oks de iyidir belki ama bnm lift o matic de iyi.motor boğulduğu zaman kendini motor nsl çekiyorsa ona ayarlıyor.istersen kolları aşaya kadar yapıştır motor zorlanmaya başlayınca 1-2 cm kaldırıp indiriyor pullukları.buda bnm çok hoşuma gidiyor.oks de aynı muhabbet işde.saten yeni erkunt e serisi nh ile aynımış hakkeden.sadece motor perkins. :D

oks-lift o matic-E-lift... bunlar aynı şeyler.. firari senin söz ettigin hassasiyet oluyor işte traktörün zorlanmasına göre pullugu 1-2cm veya 4-5cm hareket ettirmesi anlık olarak kırmızı kol ayarı ile oluyor.. hassasiyeti nekadar iyi olursa traktörün okadar verimli olur..