Şanzımanlı römork.bütün lastiklerinde çekiş var.

Ynt: Şanzımanlı römork.bütün lastiklerinde çekiş var.

arkadaşlar benim bilgisayarım youtube videolarını açmıyor bu sorunu nasıl halledebileceğimi
bilen arkadaşlar varsa bana yardım edebilirmi?

hacimmet link=topic=36673.msg310080#msg310080 date=1290794979' Alıntı:
Bunların dertleri ne acaba bukadar çamurda tarlayı mahvediyorlar toprak belki hiç kurumuyor olabilir
avrupaya yağmur çok yağıyor galiba mecbur kalıyorlar
nh link=topic=36673.msg310065#msg310065 date=1290793325' Alıntı:
değişik bişey ama bizee uzak :D
tşkler..
Ağır abi link=topic=36673.msg310063#msg310063 date=1290793163' Alıntı:
Bizlere çoooooooookkkkkkkkkk uzak cidd*-*-*
..damperli remorklara yapılabilir.eski bir kamyon arka aksı koyarsın.çift teker.onu da kuyruk milne bir şaftla bağladınmı iş tamam.

TT 55 link=topic=36673.msg310083#msg310083 date=1290795653' Alıntı:
avrupaya yağmur çok yağıyor galiba mecbur kalıyorlar..damperli remorklara yapılabilir.eski bir kamyon arka aksı koyarsın.çift teker.onu da kuyruk milne bir şaftla bağladınmı iş tamam.
bizim buralarda orman köylerinde tomruk taşımak için dediğin sistemi yapanların olduğunu duymuştum bunun içinde hatırımda yanlış kalmadı ise
407 dodge difernsiyalini kullanıyorlarmış traktörleride tekerlek devri olan MF,Lanborcini,Same kullandıklarını duymuştum
ama gürmedim...

hacimmet link=topic=36673.msg310080#msg310080 date=1290794979' Alıntı:
Bunların dertleri ne acaba bukadar çamurda tarlayı mahvediyorlar toprak belki hiç kurumuyor olabilir
avrupanın cok yagıs alan tarım bolgelerınden bıyer ve muhtemelen bataklıkların ıslahından olusan bı tarım arazisi. burdada aynı durum goruluyor koyun güneyi 100 yıl once bataklıkmıs hatta baharda manda yaylıma cobansız gıder kiş gelene kadar bataklıgın ıcınden cıkmaz bataklıkta kamıslardan gorunmez miş kiş geldıgınde malagıyla beraber kışı gecırmeye sahıbıne gelırmış. sonraları dodurga barajının yapımı ile baraj kanalları ile bataklıklar ıslah edılmış. ilk edildigi yıllarda koyun kuzeyi ve kurak olan tarafı daha verımlı imiş ama sonrakı yıllarda denge degişmiş ve suan islah edilen bataklıktaki verim dıger bolgeye gore %50 daha fazla verım yapıyor. yagmur yagdıgında bu goruntuyu hala gore bılırsınız. busene kargoya 22 ton pancar yukleyıp yagmura yakalandık ve kamyon battı 2 cıft ceker bırı jondere 90 hp olanı dıgri newholad 100 hp olanı cekemediler kamyonu caterptellar kepce cıkarabıldi.. hikaye anlattım bıraz diilmi :) o remorkları buralarda heralde de ankara istanbul arası hıphızlıtrenle 1 saate dustugunde gorebılırız :)
hıphızlı tren projesi 2023 müş :D

yok ya..ben inanmıyorum.bu ekipmanların çoğunu galiba devlet veriyor.yada 20 -30 yılda faizsiz ödeniyor.o ekipmanlar alma ile bitmez.duyduğuma göre Avustralyada devlete ait çiftlikler varmış.traktörü ve ekipmanı ile birlikte takım taklavat kiralanıyormuş.30.000 ile 100 000 dekar arası çiftlikler.dile kolay.

Adamlarda tarım çiftliklerde yapılıyor bizde ise çiftçiler yapıyor haliyle gelirleri daha fazla ayrıca maliyetleride daha düşük (akaryakıt gübre ve tohum ) devletleri de bizim ülkemizden daha fazla maddi destek veriyor. 200 ton buğday satıp 5 tonluk bir traktörü ancak alabiliyoruz ve yinede çok şükür yılmıyoruz ama yazık çok yazık ki malesef yıllar ve ömürler bu kısır döngü içerisinde kaybolup gidiyor.

elinize saglık güzel paylaşım da yanlız teker farkı var gibi büyük ufagı ufak büyügü ceviriyor teker dönme hesabı yapılsa cok güzel olur biri 1 döner digeri 2 döner kontrolsuz güc oluyor lastik ebatlarını iyi ayarlamak gerekiyor

dolcevita link=topic=36673.msg310168#msg310168 date=1290811877' Alıntı:
elinize saglık güzel paylaşım da yanlız teker farkı var gibi büyük ufagı ufak büyügü ceviriyor teker dönme hesabı yapılsa cok güzel olur biri 1 döner digeri 2 döner kontrolsuz güc oluyor lastik ebatlarını iyi ayarlamak gerekiyor
havuç ekenlere söyle alsınlar birtane.