Başkent 399 S 4x4 kabinli kılimalı

BAŞKENT traktör sitesinden alınmadır
http://img257.imageshack.us/img257/3152/399str.pdf
arkadaşlar bu traktörü önümüzdeki günlerde İstanbul beylikdüzü tüyap fuarında tanıtacaklarmış.
sitedeki bu katoloğu inceledim MF 398 den örnek alınmış yanlız motoru 398 e göre daha büyük
4.4 perkins motor var 105 hp fuara gidebilir isen bu traktörü inceleyeceğim
kabinli kılimalı 4x4 ün fiyatını 80.000 tl gibi açıklayacaklarmış.

Ynt: Başkent 399 S 4x4 kabinli kılimalı

bartu link=topic=36682.msg310167#msg310167 date=1290811015' Alıntı:
BAŞKENT traktör sitesinden alınmadır
http://img257.imageshack.us/img257/3152/399str.pdf
arkadaşlar bu traktörü önümüzdeki günlerde İstanbul beylikdüzü tüyap fuarında tanıtacaklarmış.
sitedeki bu katoloğu inceledim MF 398 den örnek alınmış yanlız motoru 398 e göre daha büyük
4.4 perkins motor var 105 hp fuara gidebilir isen bu traktörü inceleyeceğim
kabinli kılimalı 4x4 ün fiyatını 80.000 tl gibi açıklayacaklarmış.
sizden gereken bilgileri bekliyoruz güven duygusu verirse size haberimiz olsun tşk paylaşım icin

firari11 link=topic=36682.msg310258#msg310258 date=1290865986' Alıntı:
bilinmez belki eskileri tutmaz.hem eskiler gibi kara düzen.bence erkunt veya nh,deuts gibi markalara baksan daha makul olur.
Erkunt un 4 silindir serisini merakla bekliyorum benim bu traktörü burada yayınlamamın amacı paylaşım için
şuan yerli traktörde 100 hp üzeri sadece hatta A 110 var ama adamlar o kadar ciddiyetsizki daha internet
sitesine bile koymamışlar (yada ben göremedim) bu başkent daha piyasaya sürmediği traktörü sitesine koymuş.
bu traktörün fullü 83 000 gibi duydum bu liste fiyatı bunu bir 2000 model temiz 398 4x4 le kıyaslar isek
398 in fiyatı peşin 55 000 tl+soradan kabinli bu traktörün kabinsiz takassız peşin fiyatı 68 000 e olur
55 000 tl ye 398 almaktansa 13 000 daha verip 2 yıl garantili bu traktörü almak daha manyıklı olur.
yeterki 398 kalitesinde olsun........

arkadaşlar iyiki uzel kapandı veya battı.neye sayarsak sayalım uzel olmasaymış bu başkent tafe gibi kopyacılar ne üreceklerdi merak ediyorum.bir boga resmi ile traktör üretiyorlar marka oluyorlar bunları alanlar neyapıyor merak ediyorum.böyle basit tekniklerle montajlarla traktör olmaz.motor tarihi geçmiş mal hesabı şanzuman desen aynı kaborta desen aynı güç desen aynı başkenli mi bunlar diye alsın millet.

peki arkadaşım başak, tümosan, erkunt ve hattat alanları hiç merak etmiyormusun? bu markaların hepsi Türk hepsi yerli üretim başak dediğin stayer devamı, tümosan 780 fiat, erkunt ZF şanzıman ile perkinsten güzel bir traktör yarattı,
hattat şaseli valtra nın şasesini kaldırdı motorunuda perkins koyarak yeni bir marka yarattı, başkent bir zamanlar
uzelin ürettiği modelleri tekrar yaratmaya çalışıyor bu firmalar var olduğu sürece biz çiftçiler her daim kazanırız çünkü
biz Türk çiftçisi olarak avrupanın ürettiği traktörlerin çok gerisinde kaldık. bu Türkiye de kaç çiftçi NH ın 5000 modelini,
MF nin 5400 modelini, Fent in 300 serisini, CLAS ın Ares ini,SAME nin explorer 3 serisi, JD nin 6000 serisini kullanabilir. bu saydığım markaların
hepsinin olmasada bu modellerin altındaki serileri uzak doğu bunlar bizim yerli üretimden dahamı kaliteli.
çeşke uzel bu duruma gelmeseydide bir markamız daha olsaydı.
benim tek dileğim Türk traktör sanayisinin kaliteli traktörler üretmesidir... onlar var olursa bizde var oluruz.

böyle basit tekniklerle montajlarla traktör olmaz.motor tarihi geçmiş mal hesabı şanzuman desen aynı kaborta desen aynı güç desen aynı başkenli mi bunlar diye alsın millet.

KOPYA ÇEKMESİN HERŞEYİNİ DEGİŞTİR NE ÇİFTÇİ KAZANACAK BEDAVAMI VERECEKLER.ŞİMDİYE KADAR BİRÇOK MA,RKAYLA KAYBETMİŞİZ.

başkent hikaye MF ye karbon kağıdı koyup baska bişey gibi millete satmaya calısan bi firma daha . adam gövdede bari değişiklik yapar .

ön difransiyeli merak ediyorum spicer markamı acaba yoksa carraromu eğer görebilirsen lütfen yakıt pompasına ve ön difransiyele dikkat edermisin ne marka

fuar dün başladı ama budün epey kar var buralarda, kısmetse pazar günü gidebilirim.
ön difransiyeli bilemem ama motor landinilerin,Mc Cormik ve hattat A110 larda kullanılan
Perkins motor 4.4 lt hacminde motor olduğu yazıyor katoloğunda.
fuara gidebilir isem baştan aşağı inceleyeceğim.