dışarıda buğday muhafaza etmek için çok güzel bi alet..

Ynt: dışarıda buğday muhafaza etmek için çok güzel bi alet..

TT 55 link=topic=36693.msg310292#msg310292 date=1290875383' Alıntı:
buğdayı dev bir çuvala dolduruyorlar.fare yok heralde.

TMO da bile yok bu makina.önce TMO ve tohumluk üreten tigem almaşı.
tmo da bunun değişik sistemli olanını görmüştüm o da kızılderili çadırı gibi yukarıdan mahsül boşaldıkca büyüyodu sanırım..

alsakmı ne yapsak .. kafam karıştı şimdi ... hep buğdayı tarladan eve getirmek fuzili gelmiştir bana zaten .... tarlada biç eve getir , harmana dök , sonra bu alete dök , sonra paketle .. eee sonra ..... alet mekanik olarak güzel , eğlenceli lakin ne işe yaradığı meçhul ... :)

en sonki vıdeo slaj depolama guzel ve yarayıslı olur bence ama bugday depolama gereksız bence hem cok zamhetli hemde masraflı ama ıllada boyle cuvallıycam dıyosan daha pratıgı var o cuvalı uzun bı ranpaya uzat remorku ranpa uzrıne cıkar cuvalı remorkun arkakapagına ıkı adam yardımıyla bagla kapagı ac ve danperı kaldır. hem makınaya gerek yok hem o alete hemde zamandan kazanc... tabı becere bılırsen. bıraz salladım ama daha mantıklı :D

By_eSeS link=topic=36693.msg316768#msg316768 date=1292839691' Alıntı:
en sonki vıdeo slaj depolama guzel ve yarayıslı olur bence ama bugday depolama gereksız bence hem cok zamhetli hemde masraflı ama ıllada boyle cuvallıycam dıyosan daha pratıgı var o cuvalı uzun bı ranpaya uzat remorku ranpa uzrıne cıkar cuvalı remorkun arkakapagına ıkı adam yardımıyla bagla kapagı ac ve danperı kaldır. hem makınaya gerek yok hem o alete hemde zamandan kazanc... tabı becere bılırsen. bıraz salladım ama daha mantıklı :D
Fikirde hiç fena değilmiş )))

Paylaşım güzel ellerinize sağlık.