dekara şeker pancarı verimi?

Merhaba arkadaşlar. Merak ettiğim birkaç sorum olacak eğer bilgilendirebilirseniz çok sevinirim. Öncelikle 1 dekardan kaç ton şeker pancarı üretilir? Ayrıca fabrika kaçtan alıyor? ne kadar kar elde edebiliriz ki? Üretimi hasatı felan zormu? cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla...

Ynt: dekara şeker pancarı verimi?

bale bizim burda 2500m2 1 dönüm 1 dönümdende 25 30 alan var bazısı iyi bakmıyor 10 8ton alıyor fiyatıda poları yani şeker oranına göre belirlenir 100 bin 150 bin kg yanlış bilmiyorsam

fabrikaların uygulamalarına göre fiyatlar değişik taban fiyatı 118 tl galiba bizim fabrikada polar başı 6 lira fark veriyorlar 16polardan aşağı düşerse poalr başı 6 lira düşürüyorlar fire barajı 12 çıkarsa fire başı 1 lira düşürüyorlar düşerse 1 lira artıyor biz bu yıl en yüksek arkadaşın dediği gibi 2500 m2 den 22,5 ton verim aldık çok kazançlı ama çok zahmetli iş

Arkadaşlar 1000m2 1dekar veya da 1 dönüm demek. Evet dediğiniz gibi zahmetliymiş ama karlı bir işe benziyor. Ancak çok külfetli bir iş galiba. Biz bafraya yakınız acaba randıman ne ölçüde olur bilemiyorum ama uygun şartlarda yetiştirilebilir sanırım. seneye denemek istiyorum açıkçası inşallah batmayız...