BU SAME NASIL ARKADAŞLAR YARAR MI ?

2008 Model Same Explorer 95 Çift Çeker

2008 model Same Explorer 95 serisi traktör. Traktör 95 beygir gücündedir ve 4x4 çiftçeker traktördür. Traktör 1750 saat çalışmıştır. Temiz durumdadır. Rops kabinlidir. 2008 model Same Eksplorer

SAMELER HAKKINDA PİYASASI HAKKINDA BU MODEL HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR YARDIMCI OLSUN.

Ynt: BU SAME NASIL ARKADAŞLAR YARAR MI ?

fiyatı nedir ? explorer 95 in yolda yakıtı fazla olur biraz.. vites gecişleri biraz sert. yolda süratli . motor sesi v.s guzeldir.
bi kullan önce herkese göre farklıdır..

hiç bir bilgim yok ilanda gördüm şimdi.istanbul malı galiba.aslında gönlüm erkunt 80 servet lüksünde 2008-2009-2010 eski yeni kasa buluyorum eski kasları hesablı ama hoşuma gitmiyor.1000 saatte 1600 saate ve daha az saatlerde adamlar neden böyl hor ve pis kullanırlar aldıkları bunca paraya malları.bir kabin içi var kızmamak elde degil.

evet herkes titiz davranmıyor tabi.. erkuntun ikinci elleri de pahalı gerci.. ilanları takip edersen ara sıra uygun düşebilir.
temiz traktörün zaten fiyatından belli oluyor :)
same de guzel traktör ama 95bg bunu tarladan cıkarmaman lazım
hayırlısı olsun artık inş. kafana göre uygun bi traktör alırsın.

ceya023 link=topic=36704.msg310423#msg310423 date=1290936970' Alıntı:
fiyatı nedir ? explorer 95 in yolda yakıtı fazla olur biraz.. vites gecişleri biraz sert. yolda süratli . motor sesi v.s guzeldir.
bi kullan önce herkese göre farklıdır..
explorer ın vites geçişleri çok rahattır o sorun kullanım hatasından kaynaklanıyor onların vites kolları aşıklıdır
bu aşıkları belirli bir sürede mesela motor yağ değişimlerinde sprey yağ ile yağlamak gerekir bak o zaman nasıl geçiyor vitesler.

explorer 95 2008 sulu moto 40+40 vites güzel traktör ama 42 000 dediğin fiyat düşük
sorun vardır o traktörde 1750 saat 2008 model 50 000 tl den aşağı olmaması gerek.

makineburada.net (traktör ilanları)İlan Veren: EDMAKİNE EDMAKİNE Fiyat: 42000,0 TL Telefon İş: 2124727980 Cep: 535885499 Ev: 2125487383
İlan tarihi: 25.11.2010 Şehir: İstanbul İlan no: 7898 tüm bilgiler burada
bilmiyorum

eğer traktör iyi durumda ise 80 lik erkuntun yaptığı işin iki katını yapar erkunt 80 lik ile karşılaştırılamaz bile yakıtta emsal tıraktörlere göre daha azdır ayrıça kullanımıda çak rahattır bir same servis ustası bulup traktörü göster kafana yatarsa hemen al iyi ise kaçırma

bartu link=topic=36704.msg310455#msg310455 date=1290942342' Alıntı:
explorer ın vites geçişleri çok rahattır o sorun kullanım hatasından kaynaklanıyor onların vites kolları aşıklıdır
bu aşıkları belirli bir sürede mesela motor yağ değişimlerinde sprey yağ ile yağlamak gerekir bak o zaman nasıl geçiyor vitesler.

2007 den belli sıfır aldık kullanıyoruz.. sıfırken yenidir dediler.. kullandık yine aynı bitane daha var tanıdıgımızda onunda öle hoş degil vites gecişleri..kullanım hatası falanda yok acemi değiliz.. dogruya dogru deriz yanlışa yanlış.. seri vites değiştiremiyosun hani lak diye gecmiyor cok alışkan olmalısınız ki viteslerin yerlerine gecsin.. ama ileri geri vitesi cok rahat geçiyor durmadan traktör..
bide explorer serisi 40+40 vites değil..... 20+20 vites.. 5 ana vites var.. AMA acıkcası 20+ 20 vitesin 10+10 u cok agır vitesler hiç bi işte biz kullanmıyoruz biz kullanacak bi iş bulamadık var mı senin kullandıgın bi iş ? .. 10+10 u ancak işlerimize yarıyor. guzel traktör same explorerlar motoru ve hidrolikleri süper.. yeni explorer 3 gs serisi harika mesela.. ama fiyatlarıda harika...

ayrıca işinize göre traktör almalısınız.. eger tarlada cok agır işlerde sürekli calışacaksa buyuk ekipmanlarla 95bg bitraktör işinizi görür.. ama yok ara işlerinizde varsa ozaman yakıtı cok gelebilir.. bulup bitane kullanın öle karar verin.. ekunt la muayese etmeye gerek yok erkunt normal kendi halinde bi çifçinin her işini fazlası ile görür..
bizde ikiside var ikiside guzel iş görüyor...

ceya023 link=topic=36704.msg310494#msg310494 date=1290960126' Alıntı:
2007 den belli sıfır aldık kullanıyoruz.. sıfırken yenidir dediler.. kullandık yine aynı bitane daha var tanıdıgımızda onunda öle hoş degil vites gecişleri..kullanım hatası falanda yok acemi değiliz.. dogruya dogru deriz yanlışa yanlış.. seri vites değiştiremiyosun hani lak diye gecmiyor cok alışkan olmalısınız ki viteslerin yerlerine gecsin.. ama ileri geri vitesi cok rahat geçiyor durmadan traktör..
bide explorer serisi 40+40 vites değil..... 20+20 vites.. 5 ana vites var.. AMA acıkcası 20+ 20 vitesin 10+10 u cok agır vitesler hiç bi işte biz kullanmıyoruz biz kullanacak bi iş bulamadık var mı senin kullandıgın bi iş ? .. 10+10 u ancak işlerimize yarıyor. guzel traktör same explorerlar motoru ve hidrolikleri süper.. yeni explorer 3 gs serisi harika mesela.. ama fiyatlarıda harika...

ayrıca işinize göre traktör almalısınız.. eger tarlada cok agır işlerde sürekli calışacaksa buyuk ekipmanlarla 95bg bitraktör işinizi görür.. ama yok ara işlerinizde varsa ozaman yakıtı cok gelebilir.. bulup bitane kullanın öle karar verin.. ekunt la muayese etmeye gerek yok erkunt normal kendi halinde bi çifçinin her işini fazlası ile görür..
Doğru diyorsun arkadaşım samelerde 5 ana vites var ama bu 95 liklerde vites üzerinde vitesi yarımlayan buton var yani her vites iki vites oluyor buda 40 + 40 yapıyor

yanlız adam link=topic=36704.msg310504#msg310504 date=1290960764' Alıntı:
Doğru diyorsun arkadaşım samelerde 5 ana vites var ama bu 95 liklerde vites üzerinde vitesi yarımlayan buton var yani her vites iki vites oluyor buda 40 + 40 yapıyor
dogrudur usta.. 95likleri kullanmadım hiç.. bayide gördüm bi kaç defa.. 85 20+20.. ama dedigim gibi .. o sürüngen vitesler hiç bi işe yaramıyor bizim bölgede.. turkiye için fuzuli koymuşlar..

ceya023 link=topic=36704.msg310509#msg310509 date=1290961158' Alıntı:
dogrudur usta.. 95likleri kullanmadım hiç.. bayide gördüm bi kaç defa.. 85 20+20.. ama dedigim gibi .. o sürüngen vitesler hiç bi işe yaramıyor bizim bölgede.. turkiye için fuzuli koymuşlar..
bende de 85 4diğin gibi sürüngen ança 5 i bağ arası sürerken kullanabiliyorum ama dediğin gibi yavaş olsun geri kalan vitesler yeter bize sana iyi çalışmalar bol verimler

ceya023 link=topic=36704.msg310494#msg310494 date=1290960126' Alıntı:

bende same argon 70 amcamda deutz agrolux 87 var viteskeri kendim yağlıyorum ve çok fark ediyor 2 ay yağlamadığım zaman vitesler sertleşiyor
2007 beri same kullanıyorum diyorsun 95 liklerin powerli olduğundan haberin yok. 20 vitesini kaldır at yinede senin kullandığın erkunt tan fazla vitesi kalır.

bartu link=topic=36704.msg310515#msg310515 date=1290961759' Alıntı:
bende same argon 70 amcamda deutz agrolux 87 var viteskeri kendim yağlıyorum ve çok fark ediyor 2 ay yağlamadığım zaman vitesler sertleşiyor
2007 beri same kullanıyorum diyorsun 95 liklerin powerli olduğundan haberin yok. 20 vitesini kaldır at yinede senin kullandığın erkunt tan fazla vitesi kalır.

senin fanatizm içini karartmış anlaşılan.. en iyisi senin traktörün tamam !!!

same explorer85t 2wd yi 2007 de sıfıR aldık.. 95 ini hiç kullanmadım bakmadım da.. sen yaglamana devam et..
erkunt ta bizim oda.. ikisininde artısını eksisini yazarım ben senin gibi fanatizm yapmam.. erkunt u zaten 'köylü'yıllarca kullandı onun hakkında yorum yapmadım büyüzden zaten site içinde yorumları mı okursan eksi artılarını görebilirsin iki traktörümüzünde..

erkunt servet 80t nin dengi degil zaten explorer 95 neden karsılaştırıyorsun ki.. kendi argon nun da kaç vites var onunla karsılaştır dene.. bende onu söyluyorum 20 ileri vitesi kaldır at.. hiç bi işe yaramıyor.. fuzuli.. senin kullandıgın bi iş var mı o vitesler de ?

argon ile explorer arasında dağlar kadar fark var ...

70bg traktör ihtiyacı olan biri 95bg traktör alırsa o traktörden memnun kalmaz.. aynı şekilde 95bg traktör ihtiyacı olan biri 70bg traktör alırsa oda emmnun kalmaz.. onun için ihtiyaca göre kullanılacak işe göre traktör alınmalı... same explorer 95 in yolda az yakacagını ara işlere uygun oldugunu söylemeyessin herhalde ama.. tarlada agır işlerde memnun kalınacak bi makina oldugunu ben söylerim..

burada konuyu acan arkadaşımız bi sürü para dökecek traktöre.. para kolay kazanılmıyor.. ona kendi traktörümüzü överek degil dogru bilgileri paylaşarak yönlendirmemiz gerekir.. benim görüşmlerim bunlar.. zaten ben same kötü marka da demedim.. eksik yönlerini iyi yönlerini söyledim.. sende fanatizmi bırakta kullandıysan biliyorsan explorer serisini eksilerini artılarını söylede adam traktörü aldıktan sonra tesekkur edebilsin bize..

Ed Makina bildiğim kadarıyla leasing olayından dolayı parası ödenmeyen traktörleri satıyor. Kendileri zaten İstanbul ' un içinde bir şirket. Yani traktörden anlayan pek bilgili birileri olduğunu sanmıyorum. Traktörü gidip yerinde görüp bilir kişiler ile incelemek daha faydalı olacaktır. Bu traktöre ait link filan yok mu? Daha iyi yorumlar yapılabilir.