TrakKulüp'e üye olduğunuzda yazdığınız ilk mesaj nedir?

Geçen gün sitedekilerle nasıl tanıştık meselesi geldi aklıma, bu kadar kısa sürede bir sürü kişiyle muhabbet kurduk. Oradan yola çıkıp acaba siteye ilk geldiğinde kim ne yazmış diye merak ettim. Biraz inceledim baya ilginç şeyler çıktı ortaya. Herkes kendikini koysada görsek nasıl başlamış burada muhabbet acaba?

Benim ilk yazdığım mesaj:

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=6.msg6#msg6 date=1184855494' Alıntı:
[size=20pt]...::: BAŞAK :::...[/size]

Resmi Sitesi: www.basaktraktor.com
Resmi E-mail Adresi: info@basaktraktor.com

[size=15pt]Tarihçe[/size]

BAŞAK TRAKTÖR İŞ VE TARIM MAKİNELERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

Fabrikamız 1914 yılında tahta fabrikası DA-TA (Demir Araba - Tahta Araba) olarak Adapazarı ' nda kurulmuştur.

1944 yılında Türkiye Zirai Donatım Kurumu ' na bağlı SAZ. (Sakarya Alat-ı Ziraiye) adıyla satın alıp işletmeye açılmıştır.

1962 yılına kadar at arabası, yayık, arı kovanı, tahta batöz imalatı yapmış olan fabrika, aynı zamanda termik santralı ile Adapazarı ' nın elektrik ihtiyacını da sağlamıştır. Yine 1962 yılında Ford Traktörlerinin ithalatını yapan T.Z.D.K. bu traktörün bakım ve teknik hizmetlerini de yürütmüştür.

1968 yılında itibaren montaj kararnamesi çerçevesinde, Ford traktör parçalarını imal etmiş ve her yıl parça imalatını attırarak %65 yerli imalat oranını yakalamıştır.

1979 yılında Avusturya Steyr Firmasıyla yapılan on yıllık Lisanslı anlaşması ile Steyr Traktörlerinin imalat ve montajına başlanmış,bu çalışmalar teknik yardım olarak 1996 yılına kadar sürmüştür.

Traktörlerin imaline Steyr marka ve logosu ile 1996 yılına kadar devam edilmiş,1996 yılından itibaren Başak marka ve logosu altında imalatını sürdürmüştür. Fabrika,T.C.Özelleştirme İdaresi ile 25 Temmuz 2003 tarihinde imzalanan bir anlaşma sonunda,Başak Traktör İş ve Tarım Makineleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ' ne satılmıştır.

Adı geçen Şirket 70 ve 50 BG. ' deki traktör imalatından başlayarak,daha sonra sırasıyla 70,50,40,30,17 ve 12 BG. ' deki traktör ve modern tarım makinelerini,pazar ihtiyaçlarına göre yaygın teknoloji modeliyle imal edecektir.

[size=8pt](Not: Alıntıdır)[/size]

[size=15pt]Başak Resimleri[/size]

2073ashskgk1.jpg

2053kbgf3.jpg

2050ashkkis1.jpg

Çağrı ' nın ilk mesajı:

ÇağRı link=topic=248.msg1236#msg1236 date=1196986551' Alıntı:
dün akşam gece 1de kafayı yedim akrdeş siloya başaltamadım silo bu bizim ilk çiftlikte dimi bi de nası yapıcaz bi tarif etsen romoğun hidroliği de kaldıramadım

Taha ' nın gönderdiği ilk mesaj:

((T_H_X)) link=topic=91.msg271#msg271 date=1195223153' Alıntı:
arkadaşlar harvester
denilen makine ile tarlayı biçip romorka boşaltıyorum buğdayı siloya dökünce romorktan öölece iniyo sadece yarısı siloya gidiyo geri kalanı yerde kalıp halinde duruyo

Örnek olsun diye ben bir kaç kişinin mesajını koydum, Uğur ' unda koyacaktım ama onun üyelik silinmişti bir aralar bulamadım ilk mesajını. Sizlerden de bekliyoruz. Profilinize giriniz, 'Gönderdiği Son Mesajlar'ı açınız, ordan en son sayfadaki ilk mesajı alıntı yapıp yapıştırın buraya. Anlaşılmıştır umarım...

Ynt: TrakKulüp'e üye olduğunuzda yazdığınız ilk mesaj nedir?

kangalli_84(bykangalli)üyeliğimde
öle şakalaşırken birden ortalık karıştı onuda söylüyümmm ii bi msj değil ama

kangalli84 üyeliğimde
PARA ŞİFRESİ

kangalli84 link=topic=74.msg182#msg182 date=1195127142' Alıntı:
[glow=red,2,300][tt]Ctrl+Alt+B ye Basarsanız Hesabınıza Para Gelecektir [/tt][/glow]

[glow=red,2,300]T.C. Ziraat Bankası muhaa*-*-[/glow]

Güzel resimler Salih...Senin ve resimleri çeken kişinin emeğine sağlık

arkadaslar resımlerı ben cektım sıteye yenı uye oldum poyrazlıyla adasım herkese mrb

Meriç ' in ilk mesaja bakın, iyi kalaylamış milleti. :)

-silivrilimeriç- link=topic=797.msg6331#msg6331 date=1201466821' Alıntı:
Arkadaşlar hayatınızda CLAAS ' ı görmeden yorum yapıyosunuz ona şaşıyorum...Daha adını bile bilmeden bazı arkadaşlar kötü yorum yapıyor..Bu bilmeyenler sussun hiç bişey sölemesin..Kardeşim salakmısınız motoru görmemişin yorum yapıyosun????Bu sözlerin motoru bilmeyip görmeyipte yorum yapanlar içindir... cray-*-s kavg-*-*s dik-*-s

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=4256.msg44494#msg44494 date=1212619468' Alıntı:
Meriç ' in ilk mesaja bakın, iyi kalaylamış milleti. :)

-silivrilimeriç- link=topic=797.msg6331#msg6331 date=1201466821' Alıntı:
Arkadaşlar hayatınızda CLAAS ' ı görmeden yorum yapıyosunuz ona şaşıyorum...Daha adını bile bilmeden bazı arkadaşlar kötü yorum yapıyor..Bu bilmeyenler sussun hiç bişey sölemesin..Kardeşim salakmısınız motoru görmemişin yorum yapıyosun????Bu sözlerin motoru bilmeyip görmeyipte yorum yapanlar içindir... cray-*-s kavg-*-*s dik-*-s

Vermişim odunu ;D ;D Sitede o zamanlar CLAAS ' çılar yoktu millet istediği gibi kötülüyodu CLAAS ' ı bence incelerken sinir olmuştum. .. ;D